سلماس خبر

*** پایگاه خبری تحلیلی سلماس خبر ***

سلماس خبر

*** پایگاه خبری تحلیلی سلماس خبر ***

سلماس خبر
نویسندگان
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

۱۰۹ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۳ ثبت شده است

تایید مشاهده شیء نورانی در آسمان شهرهای آذربایجان غربی/

موضوع در دست بررسی است

حوالی ساعت 23 سه شنبه شب خبر سقوط شیء نورانی در حاشیه شهر ارومیه زمینه ساز شایعات فراوانی از جمله سقوط هواپیمای مسافربری در این منطقه و هجوم مردم به محل حادثه شد ولی با تکذیب خبر سقوط دامنه شایعات رفته رفته گسترده تر شده و در حال حاضر اخبار متعددی در بین مردم در حال رد و بدل شدن است.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرنگار مهر: از اولین خبر دقایق سقوط شیء نورانی در ارومیه بلافاصله مردم راهی جاده سلماس و نوشین شهر منطقه بروز حادثه سرازیر شده و پیامک های متعددی بر وسعت اطلاع رسانی این شایعه یا خبر که هواپیمای مسافربری سقوط کرده است افزود.

سرعت انتشار خبر و ازدحام مردم موجب شد نیروهای انتظامی و امدادی در محل حاضر شوند ولی معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان غربی با تکذیب هر گونه سقوط هواپیمای مسافربری و یا بالن متعلق به نیروهای نظامی را تکذیب کرد تا آرامش به شهر بازگردد.

بقیه در ادامه مطلب: ...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۴:۳۶
مدیر سایت

آغاز تولید آسفالت برابر با استاندارد جهانی در سلماس

امروز تولید آسفالت برابر با استاندارد جهانی در کارخانه آسفالت شهرداری سلماس آغاز شد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری سلماس:امروز با حضور مسئولین شهرستانی استارت تولید آسفالت با کیفیت و استاندارد های بین الملی در کارخانه آسفالت شهرداری سلماس زده شد.

دکتر محمد رحیمی شهردار سلماس در این آیین با بیان این مطلب اظهار داشت:آسفالت برعکس بتن دارای خاصیت الاستیک بوده و برای همین علت کیفیت و مصالح آن از اهمیت بالایی برخوردار است.به بیان دیگر اگر در بتن که خاصیت سلبی دارد از مصالح شن و ماسه کف رودخانه ای استفاده می شود بایستی آسفالت از شن و ماسه شکسته با درصد اختلاط مشخص تولید شود.

شهردار سلماس اضافه کرد:شهرستان سلماس فاقد مصالح مناسب برای تولید آسفالت بوده ولی مصالح خوبی برای تولید بتن در این شهرستان وجود دارد یعنی مصالح کف رودخانه ای ریز به وفور در سلماس موجود است .

بقیه در ادامه مطلب: ... 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۴:۰۰
مدیر سایت

معاون فرماندار سلماس: ‌

سقوط شیء ناشناس در سلماس کذب است

معاون سیاسی امنیتی فرماندار سلماس خبر سقوط شی ناشناس در سلماس را تکذیب کرد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایسنا: علیرضا علیزاده‌ ، ضمن تکذیب این خبر افزود: به دنبال تماس مردم در خصوص مشاهده شیء ناشناس در حال سقوط در آسمان سلماس، سریعا از نیروی انتظامی دراین باره درخواست پیگیری شد و ستاد مدیریت بحران نیز به حالت آماده باش درآمد، ولی بررسی‌ها نشان داد که هیچ شیء ناشناسی سقوط نکرده است.

علیزاده تصریح کرد: با این وجود از ارتش و سپاه پاسداران نیز درخواست شد تا بررسی‌های بیشتری دراین زمینه انجام شود و با مقامات مرزی کشور ترکیه نیز هماهنگی برای بررسی این حادثه محتمل صورت گرفت.

وی افزود: در جلسه‌ای که صبح امروز با حضور مقامات امنیتی ارتش، سپاه پاسداران، اطلاعات و هنگ مرزی در این‌خصوص برگزار شد، سقوط شیء ناشناس در شهرستان رد و تکذیب شد، ولی با این حال بررسی‌ها همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۳:۵۰
مدیر سایت

شیء نورانی مشاهده شده در شمال غرب کشور، چیزی جز رد درخشان آزمایش بالستیک روسیه نبوده است.

به گزارش سلماس خبر به نقل از سرویس علمی ایسنا: ظهور هاله‌ای درخشان در آسمان شمال غربی ایران حوالی ساعت 20 و 40 دقیقه سه شنبه، 30 اردیبهشت، سبب انتشار شایعه‌های بسیاری شد؛ با این حال به گفته کارشناسان ماهنامه نجوم، نور مشاهده شده تنها مربوط به آزمایش موشک بالستیک روسی بوده است.

گزارش‌های اولیه منتتشر شده در اواخر شب سه شنبه، نشان می داد که این شیء نورانی حوالی ساعت 21:41 در آسمان تبریز و همچنین در زمان مشابه در آسمان ارومیه و شهرهای دیگر آذربایجان شرقی و غربی، دیده شده است.

صادق زارعی از منجمان آماتور شهر ارومیه در این باره گفت که این شیء ناشناس را در حوالی ساعت 21 و 40 دقیقه در ارتفاع 30 درجه‌ای افق غرب در حوالی جوزا دیده است. شاهدان عینی خبر از شکل مخروطی این شیء نورانی می‌دهند که سر مخروط رو به شمال و انتهای دم مخروط جهت جنوب را نشانه گرفته بود.

با اطلاع از شکل مخروطی، وصول تصاویر از این پدیده و تکرار آن برای چندین بار در آسمان ایران، کارشناسان علوم فضایی و تحریریه نجوم به ماهیت فضایی این پدیده پی بردند.

بقیه در ادامه مطلب: ...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۳:۲۵
مدیر سایت
مدیر عامل سازمان مجری ساختمانها و تاسیسات دولتی و عمومی خبر داد:

اتمام عملیات اجرایی بیمارستان سلماس تا سال 94

مدیر عامل سازمان مجری ساختمانها و تاسیسات دولتی و عمومی گفت: عملیات اجرایی بیمارستان سلماس تا پایان سال 94 به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش سلماس خبر به نقل از  خبرگزاری فارس: جعفر علیزاده صبح امروز در بازدید از محل احداث بیمارستان جایگزین شهرستان سلماس، اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده پیش‌بینی می‌شود بیمارستان‌های تکاب و بوکان تا پایان امسال به اتمام برسند.

وی از برگزاری جلسه‌ای در این زمینه خبر داد و تصریح کرد: برای بررسی هر چه بیش‌تر وضعیت بیمارستان‌های استان آذربایجان غربی یکشنبه هفته آینده جلسه‌ای برگزار می‌شود.

مدیر عامل سازمان مجری ساختمانها و تاسیسات دولتی و عمومی افزود: بیمارستان 160 تخت خوابی سلماس دارای بخش‌های اورژانس، تشخیص، مراقبت ویژه و آزمایشگاه است که در پنج هکتار احداث می‌شود.

مدیر عامل سازمان مجری ساختمانها و تاسیسات دولتی و عمومی اعلام کرد: این بیمارستان در سال 94 به اتمام می‌رسد و از امروز کارگاه این بیمارستان تجهیز شده است.

علیزاده گفت: 2 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار برای این منظور در نظر گرفته شده بود که از این میزان 950 میلیون تومان برای آغاز به کار عملیات اجرایی این ساختمان تخصیص یافته است ولی کل اعتبار برآورد شده برای احداث و تجهیز این بیمارستان 35 میلیارد تومان است.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۲:۲۲
مدیر سایت

فرماندار سلماس:

اطلاعاتی از شی نورانی در آسمان سلماس نداریم

فرماندار سلماس گفت: اطلاعاتی از شی نورانی مشاهده شده در آسمان سلماس نداریم

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری فارس: مرتضی نظری در گفت‌وگو مبنی بر پدیدار شدن شی نورانی در آسمان سلماس که پس از جدا شدن از هم دود غلیظی از خود ساتر کرده، اظهار داشت: هنوز اطلاعاتی در این زمینه در دست نداریم.

وی با بیان اینکه این شی نورانی در آسمان اغلب شهرهای آذربایجان غربی مشاهده شده، تصریح کرد: هنوز علت وجود و یا اطلاعات دیگری در این زمینه در دست نداریم.

نظری اعلام کرد: این شی نورانی در آسمان منفجر نشده و فقط این شی در آسمان مشاهده شده است.

ساعت 21:40 دیشب در آسمان اغلب شهرهای آذربایجان غربی شی نورانی مشاهده که پس از جدا شدن از هم که با صدای انفجار همراه بود دود غلیظی از خود ساتر کرد.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ ارديبهشت ۹۳ ، ۰۹:۲۱
مدیر سایت

رئیس دادگستری سلماس تاکید کرد:

همکاری تمامی دستگاههای اجرایی برای

پیشگیری از جرم ضروری است

رئیس دادگستری سلماس بر ضرورت همکاری کلیه دستگاههای اجرایی شهرستان در زمینه کاهش و پیشگیری از انواع جرایم در جامعه تاکید کرد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا: علی الهوردیان روز دوشنبه در جلسه پیشگیری از وقوع جرم سلماس گفت: سال گذشته 32 هزار فقره پرونده تشکیل شده در زمینه وقوع جرم در دادگستری سلماس مختومه شده است.

وی افزود: تنها در بحث موادمخدر سال قبل 283 کیلوگرم انواع مواد مخدر در سلماس کشف شده که در این زمینه 470 نفر دستگیر و 67دستگاه خودرو هم توقیف شده است.
الهوردیان اظهار کرد: دادگستری برای استقرار نظم و امنیت در جامعه و حفظ حقوق شهروندی برخورد قاطع با اراذل و اوباش، متجاوزان به عنف و مرتکبان به جرائم خشن اقدام می کند.
وی افزود: ارائه راهکارهای عملی، برگزاری کارگاه آموزشی و فرهنگ سازی و استفاده از مراکز مشاوره ای برای اقشار مختلف مردم را در زمینه کاهش وقوع جرم در جامعه موثر است.
انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۹:۵۵
مدیر سایت

فرماندار سلماس تاکید کرد:

به روز رسانی تجهیزات جمعیت هلال احمر سلماس

فرماندار سلماس بر به روزرسانی تجهیزات جمعیت هلال احمر سلماس تاکید کرد و گفت: امید می‌رود امسال در این زمینه گام‌های استوارتری برداشته شود.
به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری فارس: مرتضی نظری در جلسه کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی سلماس که در سالن اجتماعات جمعیت هلال احمر این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: تجهیزات و به روز رسانی جمعیت هلال احمر باید در رئوس برنامه‌ها قرار گیرد. 

وی به نقش آفرینی این جمعیت در سوانح و بلایای طبیعی، تصریح کرد: جمعیت هلال احمر سلماس در مواقع لزوم به خوبی توانسته عهده دار مسئولیت‌ها باشد و سوانح و بلایا را به خوبی مدیریت کند. 

نطری با تقدیر از تلاشهای جمعیت هلال احمر سلماس، افزود: تلاش شبانه‌روزی این جمعیت جای تقدیر دارد. 

وی بر تعامل هر چه بیشتر جمعیت هلال احمر با مدیریت بحران سلماس تاکید کرد و گفت: در سایه تعامل و همدلی جمعیت هلال احمر و مدیریت بحران است که می‌توانیم خدمات بهتری در مواقع بحران به مردم ارائه دهیم. 

فرماندار سلماس اظهار داشت: به روز رسانی تجهیزات جمعیت هلال احمر این شهرستان در سالهای گذشته مورد توجه ویژه‌ای واقع شده است که امید می‌رود امسال نیز بتوانیم در این زمینه گام‌های استوارتری برداریم. 

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۹:۳۳
مدیر سایت

دبیر کمیته برنامه ریزی سلماس خبر داد:

اجرای ۸۸ پروژه عمرانی با ۹۷ میلیارد ریال اعتبار در سلماس

دبیر کمیته برنامه ریزی سلماس گفت: امسال ۸۸ پروژه عمرانی با اختصاص ۹۷ میلیارد ریال اعتبار در شهرستان سلماس اجرایی می‌شود.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم: سمیه سجادی در جلسه کمیته برنامه ریزی سلماس اظهار کرد: این پروژه‌ها از محل اعتبارات تملک دارائی‌های سرمایه‌ای استان با 97 میلیارد ریال اعتبار در این شهرستان عملیاتی می‌شود.

سجادی افزود: امسال اولویت دفتر برنامه‌ریزی و بودجه استانداری با نظر مقام عالی استان و معاونت برنامه‌ریزی برای اجرا و اتمام پروژه های با پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد در سطح استان است که از 552 پروژه با این رقم پیشرفت، تعداد 37 پروژه در شهرستان سلماس اجرا می‌شود و در سال 93 به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اظهار کرد: برای اجرای این 37 پروژه اعتباری بالغ بر 55 میلیارد ریال در نظر گرفته شده است و تلاش می‌شود که به صورت 100 درصدی تخصیص داشته باشد.

دبیر کمیته برنامه‌ریزی شهرستان سلماس تصریح کرد: با توجه به سهم 6.2 درصدی جمعیت سلماس از جمعیت کل استان، سهم اعتبارات عمرانی 6.8 درصد است که در حد خود آمار مطلوبی در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: توزیع شهرستانی اعتبار ماده 120 و 180 قانون برنامه پنجم توسعه نیز در حوزه‌های مختلف متعاقبا مشخص و ابلاغ می‌شود.

سجادی گفت: در توزیع اعتبارات شهرستان سلماس فصل حمل‌و‌نقل و فنی عمرانی شهری و روستایی بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌ است.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ ارديبهشت ۹۳ ، ۰۹:۰۵
مدیر سایت

فرماندار سلماس:

سلماس ۳۷ پروژه با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد دارد

فرماندار سلماس گفت: سلماس ۳۷ پروژه با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد دارد که امیدواریم با تخصیص به موقع اعتبارات امسال به پایان برسد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم: مرتضی نظری در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان سلماس اظهار کرد: در مدیریت صحیح باید نوآوری اجرایی اعمال شود که یکی از این موارد جذب موثر سرمایه‌گذاری‌های خصوصی در پروژه‌های مهم شهرستان است که می‌تواند با اعمال رویه‌ای مناسب برای بهره‌برداری صحیح از طرح‌های عمرانی و اجرایی، نحوه مدیریت اصولی را نمود واقعی ببخشد.

نظری با عنوان کردن اعتبار 97 میلیارد ریالی شهرستان سلماس در سال 93 در مقابل هزینه‌های بالا و لزوم تخصیص اعتبارات هرچه‌ بیشتر برای پایان پروژه‌های اجرایی، تصریح کرد: برای توسعه یافتن و پیشرفت کردن در بخش‌های مختلف باید به جذب سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی در سطح شهرستان بپردازیم و توجه ویژه‌ای به این سرمایه‌گذاری‌ها در پروژه‌های اجرایی نماییم، بطوریکه با برنامه‌ریزی‌ انجام شده تعداد 13 پروژه سرمایه‌گذاری هم‌اکنون در سلماس تعریف شده است.

وی به لزوم بازگشایی منطقه ویژه اقتصادی سلماس و تاثیرات آن برای بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی منطقه تاکید کرد و افزود: دغدغه‌ کلیه مسئولان استانی و شهرستانی برای بازگشایی بازارچه مرزی و منطقه ویژه اقتصادی سلماس بصورت مستمر پیگیری می‌شود وامید داریم با توجه به رایزنی‌های انجام شده از طرف مسئولین عالی کشوری و استانی اقدامی موثر در این زمینه انجام شود.

فرماندار سلماس با تقدیر از تمام مدیران دستگاه های اجرایی این شهرستان در حوزه‌های مختلف، عنوان کرد: در مورد پروژه‌ها و برنامه‌های اجرایی در تمام بخش‌های شهرستان به‌طور کامل نظارت و گزارشگیری از طرف فرمانداری انجام شده و براساس این گزارشات اولویت‌بندی اجرایی و برنامه‌ریزی برای تامین کمبودهای موجود اعمال ‌می‌شود.

وی افزود: طرح‌های مورد بهره‌برداری در سلماس در دو زمانبندی مشخص تعریف و برنامه‌ریزی شده‌اند که بخشی از آنها در هفته دولت و بخش دیگر در دهه مبارکه فجر به اتمام برسند و مطابق چشم‌انداز پنج‌ساله تدوین شده برای این شهرستان مورد بهره برداری قرار بگیرند.

نظری خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه افق پیشرفت 5 ساله سلماس، معیارهای پیشبردی شهرستان به طور کامل مشخص شده و هدفگذاری در حوزه‌های مختلف از جمله آموزشی، بهداشتی، عمرانی، روستایی، ورزشی و راهسازی عنوان و برای رسیدن به این اهداف برنامه‌ریزی لازم انجام شده است.

وی گفت: 37 پروژه عمرانی در سلماس از پیشرفت فیزیکی بیش از 80 درصد برخوردار هستند که قطعا تا پایان امسال بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده به بهره‌برداری می‌رسند و برای استفاده مردم عزیز ارائه می‌شوند.

نظری با بیان اینکه اعتبارات تقسیم نشده‌ای هم در شهرستان سلماس همچنان وجود دارد، اظهار کرد: مجموعه شهرداری و شورای شهر در اقدامی خیرخواهانه اعتباری بالغ بر 14 میلیارد ریال برای این شهرستان در پایان سال مالی گذشته هزینه کردند که کاری نیکو و قابل تقدیر است.

وی به پروژه‌های استانی و شهرستانی موجود در سطح سلماس مانند سد دره‌علی، مجتمع‌های آبرسانی روستایی و فاضلاب شهری اشاره کرده و افزود: با توجه به اینکه در طول سال جاری کلیه 37‌ پروژه‌ عمرانی با پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد به بهره‌برداری می‌رسند این نکته قابل ذکر است که در طول سال برای تعداد 88 پروژه عمرانی در سطح سلماس همچنان اولویت‌بندی انجام گرفته به ادامه فعالیت پیشبردی و اجرایی اقدام می‌شود.

فرماندار سلماس با اشاره به استقرار 7 مرکز آموزش عالی در این شهرستان و لزوم احیای بستر مناسب برای بکارگیری نیروی انسانی خروجی از این مراکز، گفت: در حال حاضر میزان نرخ بیکاری در بین جوانان سلماس 14 درصد بوده که از متوسط نرخ بیکاری استان 2 درصد بیشتر می‌باشد و این امر لزوم تلاش گسترده مدیران و مسئولان شهرستان را برای برنامه‌ریزی و اقدام موثر در رفع این مشکل می‌طلبد.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ ارديبهشت ۹۳ ، ۰۸:۵۵
مدیر سایت

پاسخی به سبک تدبیر و امید//

قایق ندارید ، ساختمان که دارید!!!

جلسه برنامه ریزی بودجه شهرستان سلماس در حالی برگزار شد که حواشی آن خالی از بحث نیست. با توجه به حادثه اخیر غرق شدن یک شهروند سلماسی در سد دریک که عامل آن .. 

به گزارش سلماس خبر به نقل از آذرپیام: امروز جلسه برنامه ریزی بودجه شهرستان سلماس در حالی برگزار شد که حواشی آن خالی از بحث نیست. با توجه به حادثه اخیر غرق شدن یک شهروند سلماسی در سد دریک که عامل آن در مرحله اول بی احتیاطی و عدم توجه به اصول ایمنی و دوم عدم وجود تجهیزات نجات غریق و امدادی در محل حادثه ، موضوع و بخشی از جلسه را به خود اختصاص داده بود.

در این جلسه حمید دهقان رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سلماس با اشاره به اتفاق اخیر و حوادث مشابه سالهای قبل و کمبود های چندین ساله جمعیت هلال احمر این شهرستان که در رأس آن با نگاهی به آمار غرق شدگی در سدهای سلماس و حوادث جاده ای تقاضای تخصیص بودجه برای تجهیز و احداث ساختمان پایگاه امداد جاده ای و ست امدادی غواصی و قایق نجات را خواستار گردید که با توجیه عجیب و جالب آقایی زاد مواجه گشت.

معاون مدیر کل برنامه بودجه استانداری گفت : درست است که جمعیت هلال احمر سلماس فاقد قایق و تجهیزات غواصی و پایگاه های امدادی است ولی درعوض دارای یکی از مجهز ترین ساختمان ها در کل استان میباشد. وی در ادامه سخنان خود افزود که اختصاص بودجه به جاده سازی و یا مثلا ساخت یک بنا نیز میتواند امید به زندگی را در مردم افزایش داده و باعث نجات جان انسانها شود که این دولت ، دولت تدبیر و امید است و ما تدبیر کرده ایم و باید امید داشته باشیم!

حال سؤال اینجاست که ساختمان و تجهیزات داخل آن شامل میز و صندلی و... تا چه اندازه میتواند در نجات جان یک فرد غرق شده و یا حادثه دیده یاری نماید؟ شاید آقای مدیر وجود این تجهیزات را نیز برای این شهرستان اضافی می داند؟ و مهم تر از آن اصلاً مسئله مورد بحث تجهیزات امدادی به جاده سازی و یا ساخت و ساز ها چه ربطی میتواند داشته باشد؟ و شاید هم دارد و ما نمی دانیم؟ وقتی مردم به عینه شاهد از دست رفتن هم نوعان خود در حوادث بدلیل نبود جزئی ترین امکانات هستند آیا یک ساخت بنا و جاده و ... به چه اندازه در تسکین آلام مردم و افزایش امید به زندگی آنها نقشی داشته باشد؟

آیا براستی که سکانداران دولت تدبیر و امید در استان ما تا چه حدی سخن بر تدبیر میراند که ما امید به بهبود را داشته باشیم؟ آیا مدیر برنامه و بودجه استانداری دلیل خاصی نسبت به این نوع پاسخ و جبهه گیری اش در مقابل عدم وجود امکانات دارد؟ اینگونه توجیهی از یک مدیر کارکشته بعید نیست؟

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ ارديبهشت ۹۳ ، ۲۲:۲۲
مدیر سایت

با همکاری دانشگاه آزاد سلماس انجام گرفت:

برگزاری هشتاد و چهارمین سالگرد زلزله ویرانگر سلماس

با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی سلماس و با حضور گروهی از متخصصین و مسئولان ملی و محلی هشتاد و چهارمین سالگرد زلزله ویرانگر سلماس در این شهر برگزار شد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم: به مناسبت سالروز وقوع زلزله ویرانگر سال 1309 سلماس و با هدف بررسی عوامل زلزله خیزی و رویدادهای طبیعی این منطقه یک همایش تخصصی با همکاری گروه عمران دانشگاه آزاد‌‌ اسلامی این شهر با حضور تعدادی از اساتید و صاحب‌نظران ملی و محلی برگزار شد.

محمد رحیمی، شهردار سلماس در این همایش با اشاره به تمدن غنی ایران اسلامی گفت: گذشتگان در این سرزمین ساخت و ساز‌های بسیاری انجام داده اند که با مطالعه سازه‌های قدیمی می‌توان بر طراحی برپایه عقلانیت در این طرح‌ها پی برد.

وی افزود: امروز زمان ایستادن و درجازدن در مدیریت و اجرا نیست، بلکه باید با دید وسیع‌تر به تمام رخدادها و یافته‌های جهانی توجه کنیم و در فرصت‌های پیش‌رو برای پیشرفت جامعه به ارائه طرح‌های نوین پیشبردی بپردازیم تا همانند تمام کشورهای جهان با تمرکز بر ایده‌پردازی‌های نوین برای توسعه شهری و پیشرفت جامعه اقدام موثر انجام دهیم.

استفاده از تکنولوژی های نوین در مدیریت شهری

شهردار سلماس بر استفاده از علوم روز و فناوری‌های پیشرفته برای انجام پروژه های اجرایی تاکید کرد و گفت: تکنولوژی هایی مانند ساخت حافظه‌های قابل حمل با مطالعه شرکت‌ها و نهادهای صاحب‌نظر توانست روز به‌ روز  پیشرفت کرده و اثرات مثبت تجاری و خدماتی را هم برای آن شرکت‌ها و هم برای تمام مردم جهان ایجاد نماید که توجه به این‌گونه پیشرفتها می‌تواند بعنوان الگویی برای شروع بکار توسعه‌ای در زمینه های مختلف مطرح شود.

وی بیان کرد: باید استفاده از ایده های جدید به همراه علوم و فناوری‌های روز در زمینه های مهندسی، شهرسازی و مدیریت شهری به ساختار شهرداری وارد شود تا بتوانیم از ظرفیت های بزرگ موجود در شهر به طور موثر بهره‌برداری کنیم.

شهردار سلماس با اشاره به زلزله سال 1309 این شهرستان گفت: در این‌گونه حوادث مدیریت بحران امری بسیار مهم است و برای آنکه بتوانیم بحث کنترل بحران را در هنگام وقوع بلایای طبیعی جاری کنیم، باید اصل نترسیدن از حوادث و پیشگیری از بروز چالش‌های بزرگ را با اجرای صحیح و اصولی پروژه‌ها بعنوان امری بسیار مهم، عملیاتی نماییم.

بقیه در ادامه مطلب: ...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ ارديبهشت ۹۳ ، ۲۰:۲۷
مدیر سایت

همایش زلزله سال 1309 سلماس برگزار شد

 همایشی با هدف بررسی ابعاد فنی و مهندسی زلزله سال 1309 شهر سلماس روز دوشنبه در دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا: شهردار سلماس در این مراسم که با حضور اساتید و دانشجویان رشته عمران در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد این شهرستان برگزار شد گفت: رعایت کامل مسائل فنی و مهندسی در ساخت و سازهای شهری می تواند پیامدهای منفی و خسارات ناشی از خطر زلزله را به حداقل برساند.

محمد رحیمی افزود: برای تحقق این امر، سازمان نظام مهندسی با همکاری شهرداری از هیچ کوششی کوتاهی نمی کند.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر سلماس هم در این همایش گفت: کشور ما روی گسل زلزله قرار گرفته و به همین خاطر باید در زمینه مقابله با زلزله راهکارهای عملی صورت گیرد.

پیمان رسول نژاد افزود: شهر سلماس بعد از وقوع زلزله سال 1309 به صورت شطرنجی احداث شده و بیشتر ساخت و ساز در آن با تایید نظام مهندسی و بر اساس مقابله با خطر زلزله ساخته می شود.

در 28 اردیبهشت سال 1309 زلزله بزرگی با قدرت 4 ،7 ریشتر شهر دیلمقان که سلماس کنونی است را لرزاند.

آن زلزله موجب کشته شدن 2514 نفر و تخریب 60 روستای سلماس شد.

این زلزله یکی از مخرب ترین زلزله ها در تاریخ ایران به ثبت رسیده است.انتهای پیام/
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۹:۳۰
مدیر سایت

فرماندار سلماس خبر داد:

اجرای آبیاری تحت فشار در ۴۷۰ هکتار از اراضی سلماس

فرماندار سلماس گفت: به منظور اجرای پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه طرح آبیاری تحت فشار در ۴۷۰ هکتار از اراضی سلماس اجرا می شود.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم: مرتضی نظری اظهار کرد: در حال حاضر به همت جهاد کشاورزی سلماس طرح آبیاری تحت فشار در 470 هکتار از اراضی این شهرستان اجرا می شود.

وی با بیان اینکه در 30 هکتار از اراضی این شهرستان خطوط انتقال آب با لوله اجرا می شود گفت: در حال حاضر از اقداماتی که به منظور حفاظت از حوضه آبریزی دریاچه ارومیه انجام می شود اجرای عملیات آبیاری تحت فشار پایاب سد دریک در یک هزار و 100 هکتار است.

فرماندار سلماس تصریح کرد:  عملیات کانال بتنی و لوله گذاری پایاب سد زولا در 10 کیلومتر از سلماس اجرا می شود.

نظری افزود: بنا به اعلام جهاد کشاورزی سلماس برنامه ریزی های لازم برای تغییر الگوی کشت و جایگزینی محصولات با نیاز آبی کمتر به جای محصولات با نیاز آبی بیشتر انجام گرفته است.

وی بیان کرد: از دیگر اقدامات برای کاهش کشت محصولات نیازمند آب بیشتر ترویج کشت گونه های مقاوم گیاهی در برابر کم آب و ارقام زود رس است.

فرماندار سلماس گفت: جهاد کشاورزی این شهرستان برای دست یابی به پایداری تولید در حوضه آبریز دریاچه ارومیه با دیدگاه صیانت از منابع آب موجود در این حوضه به فاز عملیاتی طرح استقرار شبکه کشاورزی پایدار با راهبرد «آی پی سی ام» ورود کرده است.

وی گفت: در این طرح با تلفیقی از برنامه های آموزشی و ترویجی در کنار دیگر اقدامات عملیاتی اعم از مدیریت آفات و بیماریها، مدیریت نهاده های کشاورزی از قبیل کود و سم و مدیریت مزرعه تلاش می شود تا با فرهنگ سازی کاهش مصرف آب به صورتی عمل شود که درآمد زایی بهره برداران ثابت بماند.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۲:۲۲
مدیر سایت

فرمانده سپاه سلماس:

حماسه آزادسازی خرمشهر حماسه ماندگار تاریخ است

فرمانده سپاه سلماس گفت: آزادسازی خرمشهر یادآور خاطرات دلاورمردان این مرزوبوم و حماسه آزادسازی خرمشهر حماسه ماندگار تاریخ است.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا: سرهنگ الهوردی افزود: آزادسازی خرمشهر یادآور حماسه ای است که مردان شجاع حماسه ساز با یک ندای رهبری که باید خرمشهر آزاد شود، دست به عملیات بیت المقدس زده و توانستند با رشادت و شهادت، خرمشهر را آزاد کنند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آزادسازی خرمشهر و تقدیر از ایثارگران حاضر در این عملیات اضافه کرد: آزادسازی خرمشهر توسط رزمندگان ایران به دشمنان سر تا پا مسلح ایران نشان داد که جوانان این وطن رهرو رهبرشان و مطیع ولایت هستند و در این راه از یک وجب از خاک این وطن نخواهند گذشت.

وی اظهار کرد: اندیشه والای امام راحل بود که توانست رزمندگان را در این نبرد سخت پیروز کند و این تفکر باید به نسل نو انتقال یابد.

سرهنگ داداش زاده از برنامه ریزی و اجرای برنامه های مختلف در هفته آزادسازی خرمشهر در سلماس خبر داد و یادآور شد: پیاده روی کارکنان، قرائت زیارت عاشورا، گلباران و غبارروبی مزار شهدا، دیدار ایثارگران و رزمندگان حاضر در عملیات آزاد سازی خرمشهر با امام جمعه سلماس، حضور سازمان یافته کارکنان بسیج و سپاه سلماس با لباس مصوب در صف های دشمن شکن جمعه و سخنرانی فرماندهان قبل از خطبه های نماز جمعه از سایر برنامه هاست که اجرا می شود.

فرمانده سپاه سلماس، شاخص ترین برنامه های هفته آزادسازی خرمشهر را صبحگاه مشترک در ناحیه سلماس، دیدار با خانواده معظم شهدا، یادواره شهدا، افتتاح پایگاه مقاومت بسیج و کوهپیمایی و مسابقات فوتسال در سطح این شهرستان عنوان کرد.

وی گفت: اگر امروز به این نظام و به این امنیت می بالیم در سایه رشادت های شهدا و ایثارگران است.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۱:۰۵
مدیر سایت

ز ابتدای امسال صورت گرفت: 

جذب 570 حامی برای حمایت از ایتام سلماسی

سرپرست کمیته امداد امام خمینی سلماس از افزایش 570 حامی در طول امسال برای حمایت از ایتام زیر پوشش کمیته امداد سلماس خبر داد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری فارس: اروج نیکخوی اظهار داشت: کمیته امداد سلماس به عنوان یکی از مجریان طرح‌های اکرام ایتام، برای جلب حامیان و خیرین به منظور کمک در حمایت از ایتام طرح‌های ویژه‌ای را در مناسبت‌های مختلف سال به اجرا در می‌آورد.

وی با اشاره به گسترش فرهنگ دستگیری از نیازمندان و فقرا در جامعه، گفت: این مسئله در گسترش همکاری‌های خیرین با کمیته امداد برای رفع نیازمندی‌های فقرا به خوبی دیده می‌شود.

نیکخوی تعداد کل ایتام زیر پوشش کمیته امداد سلماس را 411 نفر عنوان و تصریح کرد: یک هزار و 120 حامی نیز حمایت از این تعداد یتیم را عهده‌دار هستند.

وی با اشاره به گسترش روز افزون طرح اکرام ایتام در میان خیرین شهرستان سلماس، گفت: امسال 570 نفر حامی بر تعداد حامیان ایتام زیر حمایت کمیته امداد سلماس افزوده شده است.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی سلماس با اشاره به اینکه این حامیان محدود به افراد ساکن در سلماس نبوده، تصریح کرد: تعدادی از این حامیان مقیم تهران هستند که به حمایت از ایتام این شهرستان اقدام کرده‌اند.

نیکخوی ادامه داد: اخیرا تعدادی از خیرین مقیم تهران، کفالت 200 یتیم سلماسی را عهده‌دار شده‌اند که این مسئله خود نشانگر تعمیق و گسترش باورهای دیی در میان هموطنان است.

وی با اشاره به آیات و روایاتی از ائمه معصومین علیهم‌السلام، به اهمیت حمایت از ایتام اشاره کرد و با توجه به آثار دنیوی و اخروی این عمل نیک، گفت: کمیته امداد امام خمینی نیز از فرصت‌های مختلف برای جذب حامیان و جلب مشارکت‌های مردمی استفاده می‌کند تا خیرین جامعه را از آثار این عمل خیر سهیم سازد.

نیکخوی تصریح کرد: تلاش می‌شود تا از ظرفیت‌های ایجاد شده در افراد، به ویژه در ماه‌های رجب، شعبان و رمضان برای انجام کارهای نیک بهره برد که مشارکت افراد در حمایت از ایتام و حامی‌یابی از جمله این طرح‌ها محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۰:۲۰
مدیر سایت

لزوم استفاده از ایده های جدید و فناوری های نوین

در بهره گیری از ظرفیتهای بالقوه شهرستان 

شهردار سلماس بر لزوم استفاده از ایده های جدید و فناوری های نوین در بهره گیری از ظرفیتهای بالقوه شهرستان تاکید کرد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایسنا: دکتر محمد رحیمی شهردار سلماس درهمایش زلزله سال 1309 سلماس که توسط گروه عمران دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان، به مناسبت سالروز وقوع این زلزله و با حضور اساتید و صاحب‌نظران شهرستان برگزار شد، گفت: ایران به سبب پیشینه غنی تاریخی، دارای بناهای معماری و سازه های عمرانی بسیاری است که با بررسی هر کدام می توان به مهارت معماران ایرانی و وجود اساس عقلانیت در این طراحی ها پی برد.

رحیمی در این همایش که با هدف بررسی ابعاد فنی و مهندسی زلزله سال 1309 شهر سلماس، عوامل زلزله خیزی و رویدادهای طبیعی این منطقه برگزار شد، اظهار کرد: در عصر حاضر باید با بررسی و توجه به پیشرفت ها و یافته های جدید جهانی و با ارائه طرح های نوین پیشبردی،تمام توان خود را برای تمرکز بر ایده‌پردازی‌های نوین برای توسعه شهری و پیشرفت جامعه به کار بگیریم.

وی افزود: با تلفیق ایده های نو همراه با فناوری روز دنیا در زمینه شهرسازی، مهندسی و مدیریت شهری، خواهیم توانست با استفاده از ظرفیتهای بالقوه شهرستان، در مسیر توسعه و پیشرفت هر چه سریعتر گام برداریم.

شهردار سلماس با اشاره به ارزیابی خطر در مدیریت شهری و فعالیتهای عمرانی و شهرسازی، بیان کرد: رعایت کامل مسائل فنی و مهندسی در ساخت و سازهای شهری، می تواند پیامدهای منفی و خسارات خطراتی از قیبل زلزله را به حداقل برساند که برای تحقق این مهم باید سازمان نظام مهندسی و شهرداری از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.

 بقیه در ادامه مطلب: ...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ ارديبهشت ۹۳ ، ۰۸:۴۵
مدیر سایت

فرماندار سلماس تأکید کرد:

ضرورت توجه هرچه بیشتر دهیاران سلماس

به پروژه‌های عمرانی در روستاها

فرماندار سلماس گفت: اجرای سریع‌تر پروژه‌های عمرانی در روستاها توجه هرچه بیشتر دهیاران را می‌طلبد که باید دهیاران در روستاهای سلماس به این امر بیش از این توجه کنند.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری فارس مرتضی نظری در نشست دهیاران بخش کوهسار که در سالن اجتماعات فرمانداری سلماس برگزار شد بر تعامل هرچه بیشتری دهیاران با شوراهای روستایی تأکید کرد و اظهار داشت: در سایه تعامل و همدلی می‌توانیم به موفقیت‌های قابل توجهی دست یابیم.

وی بر ضرورت توسعه بخشها و روستاها تأکید کرد و افزود: توسعه همه‌جانبه روستاها به ویژه ایجاد اشتغال پایدار و ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز در روستاها می‌تواند سبب رونق هرچه بیشتر روستاها باشد.

نظری تصریح کرد: در صورتی می‌توانیم مهاجرت معکوس یعنی مهاجرت از روستاها به شهرها را کاهش دهیم که روستاها نیز امکانات لازم را برای زندگی مطلوب داشته باشند.

فرماندار سلماس متذکر شد: اجرای سریع‌تر پروژه‌های عمرانی در روستاها توجه هرچه بیشتر دهیاران را می‌طلبد که باید دهیاران در روستاهای سلماس به این امر بیش از این توجه کنند.

نظری بر شناسایی مشکلات موجود در روستاها توسط دهیاران تأکید کرد و بیان داشت: دهیاران باید مشکلات موجود در روستاها را شناسایی و نسبت به انتقال و رفع آنها سریعا اقدام شود.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ ارديبهشت ۹۳ ، ۰۰:۲۰
مدیر سایت

شهردار سلماس گفت:

اجتناب از ایستادن و درجا زدن وسیله توسعه شهری است

دکتر محمد رحیمی در همایش بررسی زلزله سال 1309 سلماس گفت: برای ایجاد بسترهای پیشرفت و توسعه مدیریت شهری باید از درجازدن دوری و از روشهای نوین و تکنولوژی‌های روز دنیا استفاده کرد.

به گزارش سلماس خبر: همایش زلزله سال 1309 سلماس به مناسبت سالروز وقوع این زلزله و به همت گروه عمران دانشگاه آزاد‌‌ اسلامی واحد سلماس با حضور دکتر مهدی زارع، دکتر توحید ملک‌زاده و مهندس جعفر هاشم‌زاده و بسیاری از اساتید و صاحب‌نظران شهرستان برای بررسی ابعاد فنی و مهندسی زلزله سال 1309 شهر سلماس، عوامل زلزله خیزی و رویدادهای طبیعی این منطقه برگزار شد.

دکتر محمد رحیمی در این همایش با اشاره به تمدن غنی ایران اسلامی گفت: گذشتگان در این سرزمین ساخت و ساز‌های بسیار عمرانی انجام داده بودند که با مطالعه سازه‌های قدیمی می‌توان بر طراحی برپایه عقلانیت در این طرح‌ها پی برد.

وی افزود: امروز زمان ایستادن و درجازدن در مدیریت و اجرا نیست، بلکه باید با دید وسیع‌تر به تمام رخدادها و یافته‌های جهانی توجه کنیم و در فرصت‌های پیش‌رو برای پیشرفت جامعه به ارائه طرح‌های نوین پیشبردی بپردازیم تا همانند تمام کشورهای جهان با تمرکز بر ایده‌پردازی‌های نوین برای توسعه شهری و پیشرفت جامعه اقدام موثر انجام دهیم.

شهردار سلماس بر استفاده از علوم روز و فناوری‌های پیشرفته برای انجام پروژه های اجرایی تاکید کرد و گفت: تکنولوژی هایی مانند ساخت حافظه‌های قابل حمل با مطالعه شرکت‌ها و نهادهای صاحب‌نظر توانست روز به‌ روز  پیشرفت کرده و اثرات مثبت تجاری و خدماتی را هم برای آن شرکت‌ها و هم برای تمام مردم جهان ایجاد نماید که توجه به این‌گونه پیشرفتها می‌تواند بعنوان الگویی برای شروع بکار توسعه‌ای در زمینه های مختلف مطرح شود.

وی بیان کرد: باید استفاده از ایده های جدید به همراه علوم و فناوری‌های روز  در زمینه های مهندسی، شهرسازی و مدیریت شهری به ساختار شهرداری وارد شود تا بتوانیم از ظرفیتهای بزرگ موجود در شهر به طور موثر بهره‌برداری کنیم.

وی با اشاره به زلزله سال 1309 شهر سلماس گفت: در این‌گونه حوادث مدیریت بحران امری بسیار مهم و قابل تامل است و برای آنکه بتوانیم بحث کنترل بحران را در هنگام وقوع بلایای طبیعی جاری نماییم، باید اصل نترسیدن از حوادث و پیشگیری از بروز چالش‌های بزرگ را با اجرای صحیح و اصولی پروژه‌ها بعنوان امری بسیار مهم، عملیاتی نماییم.

رحیمی تصریح کرد: برای پیشگیری از خطرات احتمالی بلایای طبیعی همانند زلزله باید در تمام ساخت‌و ساز‌های شهری و پروژه‌های عمرانی، مسائل فنی و مهندسی به طور کامل رعایت شود و این امر با نظارت موثر از طرف سازمان نظام مهندسی و شهرداری به طور جدی پیگیری می‌شود.

وی به برنامه های اجرا شده در شهرستان سلماس توسط مجموعه مدیریت شهری و شهرداری اشاره کرد و گفت: در شهرداری سلماس بطور مستمر بر استفاده از سواد علمی بالای موجود در بین همشهریان و صاحب نظران در توسعه شهری تاکید شده و راه برای ارائه ایده‌های نوین هموار بوده و تلاش روزافزون برای بهره‌گیری مناسب از این ظرفیتها همواره ادامه دارد.

بقیه در ادامه مطلب: ...

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۹:۰۰
مدیر سایت

بازدید دانشجویان بهداشت محیط از تصفیه خانه فاضلاب سلماس

به گزارش سلماس خبر به نقل از روابط عمومی امور آبفای سلماس: دانشجویان بهداشت محیط دانشکده خوی در بازدیدی از تاسیسات تصفیه خانه فاضلاب شهر سلماس مراحل تصفیه فاضلاب را از ابتدا تا انتها دنبال نموده وبا چگونگی کار آشنا شدند. و توضیحات  کامل فرایند تصفیه توسط کارشناس مسئول تصفیه خانه فاضلاب سلماس مهندس هاشم ولیزاده برای بازدید کنندگان ارائه گردید .

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۱:۱۵
مدیر سایت