سلماس خبر

*** پایگاه خبری تحلیلی سلماس خبر ***

سلماس خبر

*** پایگاه خبری تحلیلی سلماس خبر ***

سلماس خبر
نویسندگان
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

۱۵۴ مطلب در تیر ۱۳۹۳ ثبت شده است

مدیرآموزش و پرورش سلماس:

روز قدس؛ روز انزجار از صهیونیستهاست

مدیرآموزش و پرورش سلماس گفت: روز قدس امسال تمام مسلمانان نفرت و انزجار خود را نسبت به صهیونیستها اعلام می کنند.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری پانا: جلسه هماهنگی کمیته برگزاری مراسم روز جهانی قدس به منظور لبیک به فرمان تاریخی امام راحل (ره)مبنی بر نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان بعنوان روز جهانی قدس و ایجاد هماهنگی و آمادگی لازم جهت هرچه باشکوهتر برگزار نمودن راهپیمایی این روز تاریخی و فراموش نشدنی در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با حضور مدیر آموزش و پرورش سلماس وهمکاران اداری در محل اتاق کاری مدیریت تشکیل یافت.

"الهوردی قریشی" مدیرآموزش و پرورش سلماس، روز جهانی قدس را از یادگاران و ابتکارات حضرت امام راحل دانست و افزود: در این روز تمام مسلمانان نفرت و انزجار خود را نسبت به صهیونیستها اعلام می کنند و این نشان می دهد روز به روز مسلمانان برای از بین رفتن صهیونیستها مصمم تر هستند.

 مدیرآموزش و پرورش سلماس به حضور فرهنگیان و دانش آموزان در راهپیمایی روز قدس اشاره کرد و گفت: برای هرچه بهتر برگزار شدن راهپیمایی روز قدس در شهرستان،تمامی فرهنگیان و دانش آموزان در کنارمردم همیشه در صحنه سلماس امسال نیز بیش ازپیش ندای ولی خود را لبیک خواهند گفت و در راهپیمایی روز قدس شرکت خواهند کرد.
انتهای پیام/
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ تیر ۹۳ ، ۱۴:۴۰
مدیر سایت

فرماندار سلماس:

مردم در روز قدس همبستگی خود را به رخ جهانیان می کشند

فرماندار سلماس گفت: مردم مومن و روزه دار در روز جهانی قدس با شرکت در راهپیمایی گسترده، همبستگی و وحدت بین مسلمین را به رخ جهانیان می کشند.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا: مرتضی نظری افزود: رژیم نامشروع در ایام ماه مبارک رمضان با حمله وحشیانه به مردم بی دفاع غزه، مردم این منطقه را به خاک و خون کشیده و روز جهانی قدس بهترین فرصت برای محکومیت این اعمال غیر انسانی است.

وی اضافه کرد: مردم سلماس نیز مانند تمامی مناطق کشور اسلامی در روز جهانی قدس به دنیا و مخصوصا به صهیونیست ها نشان می دهند که پشتیبان مردم مظلوم فلسطین بوده و هستند.
وی اظهار کرد: هدف دشمنان اسلام تضعیف روز قدس است ولی مردم آگاه و با بصیرت ما امسال باشکوه تر و پر شورتر از هر سال دیگر به خیابانها می آیند تا یک بار دیگر پیام اتحاد و همبستگی امت اسلامی که همراه با برائت و انزجار از استکبار جهانی و عوامل صهیونیست است را به گوش جهانیان برسانند. 
نظری گفت: اتحاد و همدلی یکی از مهمترین عوامل موفقیت مسلمانان در جهان است و باید این همدلی و اتحاد بین مسلمین جهان همیشه پایدار باشد.
فرماندار سلماس افزود: ما مسوولان نیز وظیفه داریم تا مردم را برای اتحاد بیشتر به وسط میدان بیاوریم.
وی روز قدس را از بزرگترین یادگاران امام راحل عنوان کرد و گفت: این روز بزرگ نشانگر وحدت و یکپارچگی میان مسلمانان جهان است و باید همیشه زنده نگه داشته شود.
وی اضافه کرد: مردم ایران اسلامی امسال نیز باشکوهتر از هر زمان دیگر در روز جهانی قدس با شعارهای کوبنده، انزجار خود را از رژیم غاصب صهیونیستی اعلام می کنند.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ تیر ۹۳ ، ۱۰:۴۵
مدیر سایت


فرماندار سلماس تأکید کرد:

سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش شیلات سلماس

فرماندار شهرستان سلماس گفت: شهرستان سلماس با دارا بودن 2 سد آبی و منابع غنی در بخش شیلات که میطلبد سرمایه‌‌گذاران و فعالان بخش خصوصی به حوزه شیلات سلماس وارد شوند .

به گزارش سلماس خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس: مرتضی نظری پیش از ظهر امروز در نشست بررسی مسائل و مشکلات حوزه شیلات سلماس در محل دفتر فرماندار سلماس با اشاره به استاندارسازی پرورش ماهی و سایر آبزیان اظهار داشت: باید ماهی و سایر جانداران آبزی در محیط استانداردی پرورش و سپس عرضه شوند بر این ‌اساس باید داخل مناطق شهری با مشارکت بخش خصوصی سرمایه‌گذاری صورت بگیرد تا محیط مناسب با ویژگی قابل شستشو، دارای سیستم دفع و .. احداث شود.

فرماندار سلماس با بیان اینکه مصرف سرانه ماهی در کشور در حدود 8 کیلوگرم است، افزود: در سلماس نیز برای رسیدن به این میانگین باید تلاش شود به طوری که شهرستان هایی وجود دارند که منابع آبی ندارند ولی چون بازار ایجاد کرده‌اند مصرف سرانه آنها بالا است بنابراین می‌طلبد در این خطه نیز شیلات مورد حمایت قرار بگیرد.

بقیه در ادامه مطلب: ...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ تیر ۹۳ ، ۱۰:۲۰
مدیر سایت

بقیه تصاویر در ادامه مطلب: ...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ تیر ۹۳ ، ۲۳:۰۵
مدیر سایت

فرماندار سلماس اعلام کرد:

آمادگی سلماس برای برگزاری باشکوه‌ راهپیمایی روز قدس

فرماندار سلماس از اعلام آمادگی این شهرستان برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر راهپیمایی روز قدس در این شهرستان خبر داد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری فارس: مرتضی نظری امشب در جلسه برنامه‌ریزی برنامه‌های روز قدس که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: شهرستان سلماس از آمادگی کامل برای برگزاری راهپیمایی روز قدس برخوردار است.

وی با بیان اینکه در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم انجام گرفته است، تصریح کرد: انجمن اسلامی دانشجویان، دانش‌آموزان، فرهنگیان، کارکنان ادارات مختلف، خانواده شهدا، اصناف و سایر اقشار مختلف مردم در این راهپیمایی حضور خواهند یافت.

نظری با بیان اینکه در این روز بار دیگر به جهانیان نشان خواهیم داد که پشتیبان مردم مظلوم و ستم دیده فلسطین هستیم، افزود: مردم ایران اسلامی همواره در دفاع از ارزشهای اسلامی و دفاع از مردم مظلوم فلسطین حضور دارند و همانطور که هر سال در راهپیمایی روز قدس حاضر می‌شدند امسال نیز در این راهپیمایی حضور باشکوه خواهند داشت.

بقیه در ادامه مطلب: ...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ تیر ۹۳ ، ۲۲:۱۵
مدیر سایت

کمپ ترک اعتیاد 1فرماندار سلماس خبر داد:

راه‌اندازی نخستین کمپ ترک اعتیاد در سلماس

فرماندار سلماس گفت: در یک ماه آینده نخستین کمپ ترک اعتیاد این شهر در روستای کنگرلو راه اندازی شده و برای پاکسازی منطقه از آثار این بلای خانمانسوز از جامعه تلاش خود را آغاز می کند.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم: مرتضی نظری در جلسه کمیسیون مبارزه با مواد مخدر شهرستان سلماس اظهار کرد: مبارزه جدی با مواد مخدر و اعتیاد امری بسیار ضروری است که در این راستا باید با اجرای کارهای فرهنگی توسط مسئولان، مردم، رسانه ها و مراکز آموزشی از شیوع آن جلوگیری کرد.

وی توجه به کمپ‌های ترک اعتیاد در مناطق مختلف را در حل بلای خانمان‌سوز اعتیاد بسیار موثر دانست و گفت: برنامه‌ریزی برای فاز اول پروژه کمپ اعتیاد سلماس جهت پذیرش 30 نفر معتاد و درمان کامل آنان انجام شده و به امید به خدا در فاز دوم این طرح پذیرش و درمان قطعی 70 نفر دیگر عملی می‌شود.

بقیه در ادامه مطلب: ...

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ تیر ۹۳ ، ۱۷:۱۵
مدیر سایت

مدیر آموزش و پرورش سلماس در گفتگوی تفصیلی با پانا:

پیش بینی ثبت نام 35هزار دانش آموز در مدارس سلماس/

کمبود مربی پرورشی محسوس است

مدیر آموزش و پرورش شهرستان سلماس گفت: یکی از نیاز های منطقه در حیطه پرورشی کمبود نیروی انسانی و مربیان پرورشی می باشد، بطوریکه در برخی مدارس شهری پرجمعیت نیز این کمبود مشهود است.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری پانا: "الهوردی قریشی" اظهار داشت: تاکنون حدود 28500 دانش آموز در مدارس ثبت نام کرده اند و از این تعداد در حدود 8 درصد نوآموزان پیش دبستانی، 93درصد دانش آموزان مقطع ابتدایی، 77درصد دانش آموزان متوسطه دوره اول متوسطه و 50درصد دانش آموزان متوسطه دوره دوم را شامل می شود که در سیستم "سناد" نام نویسی کرده اند.

 قریشی در مورد پیش بینی تعداد کل دانش آموزان ثبت نام کننده تا پایان شهریور ماه سال جاری افزود: پیش بینی می شود حدود 35000 دانش آموز در مدارس ثبت نام کنند.

 فعال سازی 7 پایگاه تابستانی با جذب بیش از 1000 نفر دانش آموز در سلماس

 وی با اشاره به برنامه های اوقات فراغت برای دانش آموزان در تابستان سال جاری تصریح کرد: فعال سازی 7 پایگاه تابستانی با جذب بیش از 1000 نفر دانش آموز با مشارکت ادارات و نهاد های کمیته امداد و بنیاد شهید جهت جذب دانش آموزان خاص  مهمترین برنامه آموزش و پرورش سلماس برای غنی اوقات فراغت دانش آموزان این شهرستان در تابستان سال جاری می باشد.

 وی تشکیل جلسات مختلف جهت ارزیابی و بررسی درخواست مدارس مشمول طرح هجرت 3 جهت رنگ آمیزی و شاداب سازی مدارس و آغاز طرح هجرت 3 با همکاری سپاه و بسیج و بلافاصله پس از ماه مبارک رمضان را از دیگر برنامه های این شهرستان عنوان کرد.

بقیه در ادامه مطلب: ...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ تیر ۹۳ ، ۱۰:۵۵
مدیر سایت

امام جمعه سلماس:

روز جهانی قدس روز پاسخ کوبنده به جنایات رژیم صهیونیستی است

امام جمعه سلماس در خطبه های نماز جمعه این هفته سلماس با اشاره به در پیش بودن روز جهانی قدس، این روز بزرگ را گرامیداشت و راهپیمایی جمعه آخر ماه مبارک رمضان را پاسخی کوبنده در برابر جنایات رژیم صهیونیستی دانست.

به گزارش سلماس خبر حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی با اشاره به اهمیت توجه به اعمال در ماه مبارک رمضان گفت: در این ماه بزرگ باید از حرامات دوری کرده و برای عمل به واجبات و مستحبات نهایت تلاش را انجام دهیم.

وی بیان کرد: ولایت پذیری میزان اعمال بندگان در روز قیامت است و به هر مقدار که بر ولایت اعتقاد راسخ‌تری ایجاد شود به همان مقدار هم ترازوی اعمال خوب شخص وزین‌تر می‌شود.

وی تصریح کرد: همانطور که در زیارت حضرت علی(ع) هم اشاره شده است باید توجه داشت که میزان اعمال در روز قیامت اعمال بندگان، ولایت و محبت امیرالمومنین و خاندان پاک و مطهرش است و به این دلیل که خداوند از روی لطف و کرم خود نعمت ولایت را در اختیار شیعیان قرار داده است، این نکته باید قابل توجه باشد که ولایت از شرایط قبولی اعمال در روز حساب می‌باشد.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به سالروز تاسیس شورای نگهبان گفت: تمام نهادهایی که به دستور حضرت امام خمینی(ره) تاسیس شده‌اند مقدس‌اند و آثار و برکاتشان هم‌اکنون در جامعه گسترده است.

وی به سالروز پذیرش قطعنامه 598 سازمان ملل متحدد از سوی ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: در دوران دفاع مقدس به برکت نور ولایت، رهبری عالمانه امام خمینی(ره) و با بصیرت ملت بزرگ کشورمان در جنگی که کاملا از سوی ایران بصورت دفاعی انجام می‌شد، حتی یه وجب از خاک پاک کشورمان به دست متجاوزان نیافتاد و رزمندگان اسلام به پیروزی بزرگی دست یافتد.

خطیب جمعه سلماس به ایام شهادت حضرت علی(ع) و ایام شبهای قدر اشاره و تصریح کرد: شب زنده‌داری در این روزها بسیار اهمیت دارد و در روایات مختلف از سوی معصومین(ع) اشاره شده است که در شبهایی که خداوند به گناهکاران هم اجازه توبه و راز‌و‌نیاز در درگاهش داده است، نگه داشتن احیاء بسیار موثر می‌باشد.

وی فرازی از سخنان امام خمینی(ره) را در مورد شبهای قدر بیان کرده و افزود: در این ایام باید راههایی را که به دلبستگی‌های دنیوی ختم می‌شود، بسته نگه داشت تا مسیر عبادت در شبهای قدر محیا شود.

امام جمعه سلماس با محکوم کردن جنایات اسرائیل در غزه بیان کرد: کشتار مردم عزه باید ملتهای اسلامی را به خود بیاورد تا دست از اختلاف بردارند و آگاه باشند چیزی که برای نظام اسلامی اهمیتش از همه بیشتر و حساسیت نسبت به آن لازم‌تر است عدالت می‌باشد.

وی با تاکید بر اهمیت شرکت همه‌جانبه در راهپیمایی روز قدس، تصریح کرد: حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس در پاسخ به جنایتهای جنگی دولت‌مردان رژیم صهیونیستی بخاطر بیش از دو هفته حملات ددمنشانه به مسلمانان مظلوم غزه بسیار لازم و ضروری است.

حجت‌الاسلام موسوی افزود: رژیم جنایتکار صهیونیستی باعث برپایی جنگ بر علیه مردم بی‌گناه فلسطین شده است و در این مدت کشورهای مدعی حقوق بشر در مقابل این جنایات سکوت اختیار کرده‌اند و حتی آمریکا و اروپا از این حملات حمایت کرده و از شلیک موشکهای دفاعی حماس انتقاد می‌کنند.

وی تاکید کرد: در مقابل هجمه‌های ناعادلانه و کشتار بی‌رحمانه در کشورهای اسلامی و عراق توسط گروهای تروریستی و همچنین حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی، باید تمام ملتها بدانند که حق مقاومت همچنان زنده و پابرجاست و مردم مسلمان همانند سالهای گذشته پاسخی کوبنده در مقابل این جنایات ارائه می‌دهند.

انتهای پیام/ 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ تیر ۹۳ ، ۱۸:۴۵
مدیر سایت

امام جمعه سلماس:

دفاع از مظلوم باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود

امام جمعه سلماس با اشاره به نص صریح قرآن در خصوص دفاع از مظلوم گفت: دفاع از مظلوم باید برای امت اسلام بویژه ملت و جوانان ایران اسلامی به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا: حجت الاسلام سیدمحمد موسوی در خطبه های نماز جمعه این هفته سلماس افزود: دشمنی با ظالم و دفاع از مظلوم همواره سیاست خارجی جمهوری اسلامی بوده و خواهد بود.

وی با اشاره به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه، از سکوت مجامع بین المللی و امت اسلامی در قبال این جنایات انتقاد کرد و گفت: در حالی که مردم مظلوم غزه زیر بمباران رژیم صهیونیستی بودند، جهان اسلام درحال تماشای مسابقات جام جهانی فوتبال بود و برای برد و باخت یک کشور اروپایی یا آمریکایی دعا می کرد.

حجت الاسلام موسوی اضافه کرد: در حالی که در آموزه های دینی ما آمده است اگر مسلمانی صدای کمک مظلومی را بشنود و آن را اجابت نکند، مسلمان نیست، متاسفانه امت اسلامی و رسانه های آن در مقابل کشتار مردم مظلوم غزه و کشتار مردم عراق، در غفلت بودند.

وی همچنین با انتقاد از سازمان ملل در دفاع از رژیم صهیونیستی اظهار کرد: در حالی که این رژیم خونخوار شروع کننده جنگ بود، سازمان ملل در کمال تعجب، مقاومت فلسطین را به قطع حملات موشکی فرا می خواند که جای بسی خجالت است برای این سازمانی که عنوان بین المللی را یدک می کشد.

خطیب جمعه سلماس همچنین با اشاره به در پیش بودن روز قدس، بر لزوم اهتمام ویژه امت اسلام بویژه ملت ایران اسلامی در این راهپیمایی ضد صهیونیستی و ضد استکباری تاکید کرد.

حجت الاسلام موسوی همچنین با تسلیت سالروز شهادت امام علی (ع)، بر لزوم بهره مندی از فضائل شب های قدر تاکید کرد و گفت: مردم باید حضوری پرشور در مساجد داشته باشند زیرا ما هرچه داریم از منابر این مساجد است.

شهرستان سلماس با بیش از 200 هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع است.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ تیر ۹۳ ، ۱۸:۴۴
نویسنده

مراسم ویژه احیاء دانش آموزی درسلماس برگزار می شود

کارشناس فعالیت های دانش آموزی و اقامه نماز آموزش و پرورش سلماس از برگزاری مراسم ویژه احیاء دانش آموزی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری پانا: رضا رحمان زاده با اعلام این خبر اظهار داشت: این مراسم با حضور ۲۰۰نفر از دانش آموزان دبیرستان های دخترانه مدیریت آموزش و پرورش در روز یکشنبه 29 تیرماه برگزار می شود.

کارشناس فعالیت های دانش آموزی و اقامه نماز آموزش و پرورش سلماس افزود: این مراسم همزمان با شب بیست وسوم ماه مبارک رمضان همراه باضیافت افطاری تشکلهای دانش آموزی شهرستان سلماس در نمازخانه هنرستان حرفه ای آمنه این شهرستان برگزارخواهد شد.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ تیر ۹۳ ، ۱۲:۴۲
نویسنده

شریف پور:

دهیاران آذربایجان غربی نقش مهمی در

 ایجاد درآمد پایدار در روستاها دارند

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری آذربایجان غربی گفت: دهیاران استان به عنوان مجریان مصوبات شوراها نقش مهمی در ایجاد درآمد پایدار در روستاها دارند.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری مهر: عین الله شریف پور ظهر سه شنبه در همایش دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهرستان سلماس بر ضرورت آشنایی دهیاران و شوراهای روستایی با قوانین تاکید کرد و افزود: یکی از اقدام های مهم برای توسعه پایدار در روستاها حمایت از سرمایه گذاری است که با احیای ظرفیت های موجود در روستاها می توان در ایجاد درآمد پایدار موثر عمل کرد.

وی با تاکید بر لزوم جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستاییان به شهرها ادامه داد: نبود اشتغال در روستاها سبب مهاجرت روستاییان به شهرها می شود که باید برای ایجاد اشتغال در روستا برنامه ریزی های جامع و اصولی انجام شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری آذربایجان غربی بابیان اینکه دهیاران مدیران اجرایی و اعضای شوراهای اسلامی قانونگذاران حوزه روستاها هستند، گفت: تمامی مصوبات شوراها و نیز اقدامات دهیاران باید مستند بر قوانین جاریه، بالادستی و حدود اختیارات شان باشد.

شریف پور افزود: بسیاری از مشکلات روستاها می تواند با نظر دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها برطرف شود و در همین راستا لازم است تمام دهیاران و شوراهای اسلامی روستا از آموزش کافی برخوردار باشند.

وی عنوان کرد: هرگونه کوتاهی در اجرای قوانین در حوزه روستاها، متوجه دهیاران و شوراهای اسلامی است که درصورت مشاهده با متخلف برخورد می شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری آذربایجان غربی بر ارتقای کارآمدی دهیاران نیز تاکید کرد و گفت: تاکنون برای ارتقاء کارآمدی دهیاران و آشنایی آنان با قوانین، جلسات آموزشی مختلف در سطح شهرستان های استان برگزار شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: دهیاران تلاش کنند تا اجرای طرح هادی در روستاها بطور جدی دنبال شود و همچنین با هر گونه ساخت و ساز غیرمجاز در این مناطق برخورد نمایند.

شریف پور گفت: دهیاری‌ها به عنوان نهاد عمومی غیردولتی که در فضای تعاملی شوراها انتخاب شده اند، باید ضمن آشنایی با وظایف خود، زبان گویای مشکلات مردم باشند و برنامه مدونی را برای توسعه روستا تعریف و تدوین کنند.

فرماندار شهرستان سلماس هم در ادامه این همایش با اشاره به وظایف دهیاران اظهار داشت: وظیفه اصلی دهیاران ایجاد تعامل مطلوب و دوسویه بین مسئولان و مردم است که این کار برای توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر روستاها مفید خواهد بود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ تیر ۹۳ ، ۲۰:۴۵
نویسنده

رییس جهادکشاورزی سلماس خبر داد:

برداشت 322 هزار تن آلبالو از باغات سلماس

رئیس جهاد کشاورزی سلماس از برداشت 322 هزار تن آلبالو از باغات سلماس خبر داد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری فارس: محمد اخلاقی اظهار داشت: شهرستان سلماس یکی از شهرستان‌های برتر آذربایجان غربی در تولید گیلاس و آلبالو است.

وی با اشاره به میزان تولید آلبالو در شهرستان سلماس افزود: سطح زیر کشت آلبالو در این شهرستان 24.5 هکتار است.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سلماس به میانگین میزان برداشت آلبالو از باغات این شهرستان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: سال گذشته 161 هزار تن آلبالو از باغات این شهرستان برداشت شد.

وی در خصوص میزان برداشت گیلاس در این شهرستان تصریح کرد: میزان کشت گیلاس در 10 هکتار از زمین‌های زراعی 52 تن است.

اخلاقی به میزان افزایش سطح کشت گیلاس در شهرستان سلماس اشاره کرد و گفت: میزان کشت گیلاس نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سلماس با بیان اینکه برداشت محصول آلبالو و گیلاس در شهرستان سلماس از اوایل تیرماه آغاز و تا پایان تیرماه ادامه می‌یابد،گفت:بیشترین مصرف آلبالو و گیلاس در صنایع کنسانتره و تهیه شربت آلبالو و گیلاس به کارخانجات کنسانتره است.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ تیر ۹۳ ، ۱۴:۰۷
نویسنده

تحویل یک قلاده توله گرگ به

اداره حفاظت محیط زیست سلماس

یک قلاده توله گرگ به دلیل عدم توانایی در شکاروزیست در طبیعت به باغ وحش مجتمع گردشگری باری تحویل داده شد.

به گزارش سلماس خبر به نقل ازباشگاه خبرنگاران ارومیه: مهران نظری رئیس اداره حفاظت محیط زیست سلماس گفت: یک توله گرگ توسط یکی از دوستداران طبیعت به اداره حفاظت محیط زیست سلماس تحویل گردیده بودو به علت نابالغ بودن و عدم توانایی در شکار و زیست در طبیعت، برای استفاده بهینه به باغ وحش مجتمع گردشگری باری تحویل داده شد.

نظری گفت: گرگ بزرگترین سگ سان وحشی است. گرگ از اجداد سگ اهلی است و شباهت زیادی به سگ های گرگی دارد با این تفاوت که چشمان گرگ ها مورب وموهای بلندی در قسمت پشت گونه های صورت، سر پهن تر ،گردنی کلفت تر و کوتاه تر و گوش های کوتاه تری دارند. نوک گوش ها برخلاف گوش سگ تیز نیست و آنها را سیخ نگه می دارد. دم بقدری افتاده و صاف است، مانند سگ آن را به صورت نیم دایره یابه سمت بالا نگه نمی دارد. رنگ بدن تقریبا" یکنواخت است. در ایران رنگ گرگ ها معمولا" خاکستری با سایه ای سیاه رنگ است، ولی گرگ هایی به رنگ زرد در بعضی از مناطق مشاهده می گردد. توله گرگ ها اغلب سیاه رنگند و با بالا رفتن سن رنگ آنها تغییر می کند.

وی افزود: جنس ماده از 2 سالگی و جنس نر از 3 سالگی قابلیت جفت گیری دارند. فصل جفت گیری در این گونه در زمستان تا اوایل بهار است و پس از گذشت حدود 60 روز در هر دوره بارداری بین 5-3 توله به دنیا می آورد، توله ها در هنگام تولد فقط حدود 450 گرم وزن دارند. غذایی آنها را پستانداران کوچک، آهو، گوزن و پرندگانی مانند کبک، بلدرچین و مرغ شامل می شود. زیستگاه گرگ هامناطق نیمه خشک، جنگل ها و دشت ها است.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ تیر ۹۳ ، ۰۹:۱۹
نویسنده

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری آذربایجان غربی:

ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری روستایی

آذربایجان غربی احیا می‌شود

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری آذربایجان غربی گفت: با همکاری دهیاران و فرمانداریها ظرفیت های سرمایه گذاری روستایی آذربایجان غربی احیا می‌شود.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم : عین اله شریف پور در همایش دهیاریها و شوراهای اسلامی سلماس با اشاره به ضرورت آشنایی دهیاران و شوراهای روستایی با قوانین اظهار کرد: مهمترین و اصلی ترین فایده آشنایی با قوانین، پیشگیری از بروز تخلفات درحوزه روستا است.

شریف پور افزود: دهیاران به عنوان مجریان مصوبات شوراها نقش مهمی در ایجاد درآمد پایدار در روستاها دارند و یکی از اقدام های مهم برای توسعه پایدار در روستاها حمایت از سرمایه گذار است که با احیای ظرفیت های موجود در روستاها می توان در ایجاد درآمد پایدار موثر عمل کرد.

وی تصریح کرد: بسیاری از مشکلات روستاها می تواند با نظر دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها برطرف شود و تمام دهیاران و شوراهای اسلامی روستا باید از آموزش کافی برخوردار شوند.

شریف پور افزود: هرگونه کوتاهی در اجرای قوانین، متوجه دهیاران و شوراهای اسلامی است که درصورت مشاهده با متخلف برخورد می شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری آذربایجان غربی بر ارتقای کارآمدی دهیاران تاکید کرد و گفت: تاکنون برای ارتقاء کارآمدی دهیاران و آشنایی آنان با قوانین جلسات آموزشی مختلف در سطح شهرستان های استان برگزار شده است.

وی بیان کرد: دهیاران تلاش کنند تا اجرای طرح هادی در روستاها بطور جدی دنبال شود و نیز باید از انجام هر گونه ساخت و ساز غیرمجاز در این مناطق جلوگیری به عمل آید.

شریف پور تصریح کرد: دهیاران به عنوان نهاد عمومی غیردولتی که در فضای تعاملی شوراها انتخاب شده اند، باید با آشنایی به وظایف خود زبان گویای مشکلات مردم باشند و برنامه مدونی را برای توسعه روستا تعریف کنند.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ تیر ۹۳ ، ۲۰:۵۴
نویسنده

امام جمعه سلماس:

ازدواج آسان و ایجاد اشتغال زمینه ساز تحقق سبک زندگی اسلامی است

امام جمعه سلماس گفت: حل اشتغال، ازدواج آسان و فراهم آوری امکانات لازم برای جوانان تاثیر بسیاری در جایگزینی سبک زندگی اسلامی به جای الگوهای زندگی غربی دارد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم: حجت الاسلام سید محمد موسوی اظهار کرد: باتوجه به بیانات مقام معظم رهبری نسبت به تغییر سبک زندگی کنونی که برگرفته از زندگی غربی بوده، باید این موضوع را دغدغه ای اساسی برای خود قرار دهیم.

وی افزود: می توان برای حل بخشی از این مشکل به چگونگی زیستن پیامبران و ائمه اطهار (ع) رجوع کرد و زندگی ساده آنان را برای خود الگویی همیشگی قرار داد.

موسوی گفت: تنها الگو قرار دادن زندگی پیامبران برای رواج سبک زندگی اسلامی کافی نیست چراکه باید به تربیت فرزندان و همسرداری، پرهیز از اشراف گرایی و خدمت به خلق الله آنان نیز دقت شده و آنان را اسوه راه خود قرار دهیم.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در موضوع سبک زندگی بیان کرد: اطاعت از دستورات رهبر معظم انقلاب با موضوع سبک زندگی اسلامی و اجرای دقیق آن می تواند علاوه بر تمدن سازی، فرهنگ جامعه را نیز تغییر داده و الگوهای غربی از بین ببرد.

موسوی تصریح کرد: تاخیر در ازدواج و نداشتن تمایل جوانان به ازدواج از دیگر دغدغه های اصلی جامعه ایران به شمار می رود.

 وی افزود: حل مشکل اشتغال و آسان گیری و فراهم آوری امکانات لازم برای ازدواج نسل جوان می تواند قسمت مهمی از مشکلات جامعه ایرانی را حل نماید چراکه بخش اعظمی از این مشکلات به دست افراد جوان کشور است.

امام جمعه سلماس گفت: با اجرای این اقدامات علاوه بر این که به دستورات رهبر گوش فرا داده ایم به فرمایشات و دستورات قرآن نیز عمل کرده و سبک زندگی اسلامی را در میهن اسلامی به اجرا در می آوریم.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ تیر ۹۳ ، ۱۴:۱۲
مدیر سایت

صدور پروانه پایان کار برای ساختمانهای سلماس به شرط کاشت دو اصله نهال

شهردار سلماس از افزایش حضور سرمایه گذاران بومی در پروژه های عمران شهری این شهرستان خبر داد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایسنا: دکتر محمد رحیمی گفت: در حال حاضر و با توجه به پروژه های در دست اجرای شهری، جذب سرمایه گذار اولویت اول و اصلی شهرداری است و خوشبختانه در این زمینه شاهد بهبود روند و افزایش حضور سرمایه گذاران بومی در این کارهای عمرانی هستیم.

رحیمی بیان کرد: متوسط سرانه فضای سبز سلماس برای هر نفر در حال حاضر 2.8 متر مربع می باشد که با توجه استاندارد بین المللی 13مترمربعی، لازم بود برای افزایش شاخص این نیاز اساسی شهروندان، فکری اندیشیده شود.

وی تصریح کرد: در این زمینه طی بخشنامه ای مقرر گردید تا برای ساختمانهایی که تمام موارد و ملاحظات فنی و ایمنی را رعایت کرده اند، کاشت دو اصله نهال آلبالو نیز به عنوان شرطی برای صدور پایانکار در نظر گرفته شودکه با این کار اگر به طور متوسط در سال 10هزار واحد مسکونی پروانه اخذ نمایند، در سال 20 هزار اصله نهال کاشته شده که خود حجم بزرگی از این کمبود را برطرف می کند.

شهردار سلماس خاطر نشان کرد: احداث پارک ازدواج و کودک برای زوج های جوان با کاشت یک اصله نهال توسط خودشان و همچنین برنامه های متنوع فرهنگی برای احیای فضای سبز شهرستان از دیگر برنامه های موردنظر مجموعه شهرداری سلماس برای بهبود این شاخص مهم است.

رحیمی اذعان کرد: ما نباید از کارهای مردم نهاد و فرهنگی در زمینه عمران شهری غافل شویم و تمام کارها را به حوزه دولتی بکشانیم، بلکه باید با فرهنگسازی تدریجی اموری همچون تامین فضای سبز شهری و کارهایی از این قبیل، این شاخص ها را به دست خود مردم ارتقا دهیم و تا بتوانیم به مدیریت جهادی و اهداف نامگذاری سال جاری به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی مورد نظر مقام معظم رهبری برسیم.

شهردار سلماس در خصوص کندی روند آسفالت معابر شهرستان نیز افزود: در سنوات گذشته اولویت آسفالت با شریان های اصلی شهر بود ولی امسال تصمیم بر در اولویت قرارگیری معابر شهرستان شد و سرمایه گذاری در بحث آسفالت، با وجود ورود سرمایه گذارانی قدر در این زمینه، با مشکلات قانونی که زمان را از ما میگرفت، مواجه شد و نتوانستیم این طرح را آنطور که به مردم عزیز وعده داده بودیم انفجاری آغاز خواهیم کرد، شروع کنیم.

رحیمی از اجرای طرح بازیافت زباله های شهری و عفونی در سلماس خبر داد و خاطرنشان کرد: زباله در کشور های خارجی به عنوان طلای کثیف مطرح می شود ولی متاسفانه در کشور ما هنوز جایگاه اصلی خود را پیدانکرده است.

وی گفت: این طرح با عقد قرارداد با یکی از شرکتهای دانش بنیان که عضوبنیاد ملی نخبگان نیز است، و با به کارگیری دستگاه هایی که نمونه مشابه آن در سطح کشور وجود دارد ولی در نوع خود در کشور بی نظیر است، قرار است اجرا شود که منتظر تایید قرارداد توسط شورای محترم شهر سلماس هستیم و امیدمان این است که حداکثر تا سال 94 این طرح را به بهره برداری برسانیم.

شهردار سلماس تصریح کرد: این شروع به کار این طرح قادر خواهیم بود زباله ها را در دوبخش شهری و عفونی جداسازی و بازیافت نماییم.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ تیر ۹۳ ، ۱۲:۵۵
نویسنده

همایش دهیاران و شوراهای اسلامی شهرستان سلماس برگزار شد

به گزارش سلماس خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس: همایش دهیاران و شوراهای اسلامی شهرستان سلماس پیش از ظهر امروز با حضور مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری آذربایجان غربی، فرماندار سلماس، بخشدار کوهسار ، دهیاران و شوراهای اسلامی شهرستان سلماس در سالن اجتماعات شهید رجایی این شهرستان برگزار شد.


مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری آذربایجان غربی در این همایش با اشاره به ضرورت آشنایی دهیاران و شوراهای روستایی با قوانین اظهار کرد: مهمترین و اصلی ترین فایده آشنایی با قوانین، پیشگیری از بروز تخلفات درحوزه روستا است.

شریف پور افزود: دهیاران به عنوان مجریان مصوبات شوراها نقش مهمی در ایجاد درآمد پایدار در روستاها دارند و یکی از اقدام های مهم برای توسعه پایدار در روستاها حمایت از سرمایه گذار است که با احیای ظرفیت های موجود در روستاها می توان در ایجاد درآمد پایدار موثر عمل کرد.

وی تصریح کرد: نبود اشتغال در روستاها سبب مهاجرت روستاییان به شهرها می شود که باید برای ایجاد اشتغال در روستا برنامه ریزی درست انجام شود.

بقیه در ادامه مطلب: ...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ تیر ۹۳ ، ۱۲:۴۸
مدیر سایت

بیانیه مسئولان،دهیاران و شوراهای اسلامی سلماس

در محکومیت استمرار حملات صهیونیست‌ها به غزه

مسئولان، دهیاران و شوراهای اسلامی شهرستان سلماس طی بیانیه ای حملات صهیونیست‌ها به غزه و کرانه باختری را محکوم کردند.

به گزارش سلماس خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس: مسئولان، دهیاران و شوراهای اسلامی شهرستان سلماس طی بیانیه‌ای کشتار مردم بی‌دفاع غزه توسط صهیونیست‌ها را محکوم کردند. متن این بیانیه به شرح می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

درحالی‌که جنون جام جهانی در دنیا به اوج خود می‌رسد مدل تکراری صهیونیست‌ها در استفاده از غفلت افکار عمومی جهان برای نیل به مقاصد پلیدشان نیز دوباره اوج گرفته است. در هشتمین روز قتل‌عام مردم بی دفاع فلسطین آمار کشته‌ها به بیش از 189 شهید و 1400 زخمی رسیده است به اذعان مقامات اسرائیلی هدف اصلی از این جنگ تمام‌عیار نسل‌کشی کودکان بی‌دفاعی است که آینده فلسطین را رقم خواهند زد. این هدف سبوعانه که به‌غیراز رژیم اشغالگر قدس نمی‌تواند آن را محقق کند نشان از ضعف و زبونی هیمنه پوشالی اسرائیل دارد که ناتوانی خود در مقابله با مجاهدین حماس و جهاد اسلامی را این‌چنین به معرض نمایش گذاشته است.

اسرائیلی‌ها خواستار کشتار کودکان فلسطین شدند. این نوع خبرها اگر تاکنون به‌صورت مانیفست مخفی رژیم صهیونیستی بیان می‌گردید اکنون به‌مثابه یک خواسته عمومی از طرف اشغالگران قدس مطرح می‌شود.

پس ای امت واحده و ای دولت های اسلامی سکوت شما در مقابل مظلومیت زنان و مردان ستمدیده و رنجور فلسطین چه معنایی می تواند داشته باشد آیا نمایش مظلومیت کودکان معصوم و زنان و مردان بی گناه که در حصار باریکه نوار غزه محصور شده اند و حتی در بیمارستان های بی دارو و مساجد نیز از عداوت دشمن در امان نیستند و از ارسال کوچکترین و و اولیه ترین کمک ها و حمایت ها نیز به آنها توسط رژیم سفاک صهیونیستی ممانعت می شود، یک فریاد بلند « کجائید ای وجدان های بیدار» نیست!؟ چگونه است آمریکا و غرب در مقابل تحقیق تاریخی در خصوص حقیقت هولوکاست و بی اساس ادعای نسل کشی یهودیان و اثبات جعلی بودن آن توسط مورخان و دانشمندان بر می آشوبند اما قتل عام و هولوکاست واقعی فلسطین را نمی بینند؟؟ قطعا سکوت ننگین و خفت بار دولت های عربی و مجامع بین المللی و خیانت پیشگی آنها از حافظه تاریخ پاک نشده و همچون لکه ننگی بر پیشانی آنها خواهد ماند بی تفاوتی نهادها و مجامع مسئول بین الملل و عدم صدور قطعنامه و یا حتی بیانیه ای در این خصوص برای وجدان های آگاه و بیدار چه معنی و مفهومی به غیر از نشان، هم دست بودن آنها در کشتار زنان و کودکان بیگناه می تواند داشته باشد.

ای مردم مظلوم فلسطین، بر اساس وعده الهی خون بر شمشیر پیروز است و مقاومت قهرمانانه شما نتیجه ای جز پیروزی و غلبه حق بر باطل نخواهد داشت.

گروههای گمراه تکفیری که داعیه مبارزه و جهاد دارند به جای مقابله و جهاد با اسرائیل جنایتکار که به پیر و جوان و زن و کودک از برادران و خواهران مسلمان در فلسطین رحم نمی کند، شمشیر خود را بر روی کشورها و مردم مسلمان منطقه کشیده و با برادر کشی و مسلمان کشی قصد ورود به بهشت دارند، بیدار شوید که دشمن واقعی رژیم اشغالگر قدس و جنگ و جهاد حقیقی در سرزمین مقدس فلسطین قبله اول مسلمین است.

ما مسئولان، روستائیان، عشایران، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان سلماس ضمن محکوم نمودن جنایات ددمنشانه رژیم غاصب و اشغالگر صهیونیستی و حمایت و همدردی با مردم بی دفاع و مظلوم فلسطین بویژه ساکنین در خون غلطیده باریکه غزه انزجار خود را از رژیم اشغالگر قدس و حامیان بین المللی و منطقه ای آن اظهار داشته ، با اعلام بیعت مجدد با آرمان های انقلاب و امام و تجدید پیمان با رهبر فرزانه انقلاب آمادگی خود را برای حضور و دفاع از کیان اسلام و مسلمین در هر کجای دنیا علی الخصوص ملت مظلوم فلسطین اعلام می دارد.

همچنین اعلام انزجار خود از این جنایات وحشیانه رژیم غاصب و اشغالگر صهیونیستی و حمایت و همدردی با مردم بی دفاع و مظلوم فلسطین بویژه ساکنین غزه در راهپیمایی جهانی روز قدس به نمایش خواهیم گذاشت.

و اکنون با صلابت اعلام می داریم در کنار مردم فلسطین ایستاده ایم و یک قدم عقب نخواهیم نشست.تا آزادی قدس شریف.

مرگ بر اسرائیل

مرگ بر اسرائیل

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ تیر ۹۳ ، ۱۲:۱۵
مدیر سایت

فرماندار سلماس:

امنیت پایدار در مرزهای آذربایجان‌غربی مرهون دلاوری‌های مرزبانان غیور است

فرماندار سلماس برقراری امنیت پایدار در مرزها را مرهون دلاوری‌های مرزبانان غیور آن دانست.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری فارس: مرتضی نظری صبح امروز در بازدید دوره‌ای که از پاسگاه‌های مرزی سلماس، اظهار داشت: شهرستان سلماس دارای 85 کیلومتر مرز زمینی مشترک با کشور ترکیه است و برقراری نظم و امنیت پایدار در مرزهای آن در سایه تلاش‌های شبانه‌روزی مرزبانان غیور در مرزهای این شهرستان است.

وی با اشاره به تلاش‌های شبانه‌روزی مرزبانان برای دفاع از تمامیت ارضی کشور، گفت: بر همین اساس تلاش‌های مرزبانان در نقاط صفر مرزی قابل تقدیر بوده و ستودنی است.

نظری تصریح کرد: امنیت پایدار در مرزهای کشور، مرهون تلاش‌های مرزبانانی است که در دورترین نقاط کشور هوشیارانه ایستاده‌اند تا اجازه نفوذ به خاک ایران اسلامی را ندهند.

وی در ملاقات با مرزبانان سلماسی، آنان را نمونه بارزی از افراد غیور دانست و گفت: دفاع از مرزهای ایران اسلامی نه تنها وظیفه ملی بوده بلکه انجام آن ارزش انسانی نیز تلقی می‌شود.

فرماندار سلماس وجود نظم و آرامش در مرزهای کشور را در سایه تلاش‌های شبانه‌روزی مرزبانان غیور دانست و افزود:‌ دشمنان همواره چشم طمع بر خاک ایران اسلامی داشته‌اند که این مسئله به فضل الهی و تلاش مرزبانان خنثی شده است.

وی تصریح کرد: البته نباید از جنگ نرم امروز دشمنان نیز غافل شویم و باید برای حراست از مرزهای فکری و اخلاقی جوانان نیز چاره‌ای بیاندیشیم.

نظری در ادامه با اشاره به اجرای طرح انسداد مرزی در مرزهای شهرستان سلماس در سال‌های گذشته، گفت: اجرای صددرصدی این طرح در مرزهای سلماس سبب کاهش چشمگیر در میزان قاچاق کالا و ارز از مرزهای این شهرستان شده است.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ تیر ۹۳ ، ۱۰:۳۸
مدیر سایت

جشن گلریزان در سلماس برگزار شد

جشن گلریزان با هدف کمک به آزادسازی زندانیان غیرعمد در شهرستان سلماس برگزار شد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا: علی الهوردیان رئیس دادگستری سلماس دیشب در این مراسم با بیان اینکه برای آزادی 27 زندانی غیرعمد در زندان سلماس دو میلیارد و 500 میلیون ریال نیاز است گفت: جشن گلریزان فرصت مغتنمی است تا در راستای کمک به آزادی این زندانیان از سوی افراد خیر کمک شود. 


وی با اشاره به فتوای مراجع و علما در استفاده از منابع حاصل از زکات برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد افزود: شایسته است با راهکارهای منطقی و بیشتر، اولویت های فرهنگی و پبشگیرانه میزان ورودی پرونده های جرائم غیرعمد را کاهش دهیم.

وی اظهار کرد: ستاد دیه به هیچ وجه از بزهکاران و بدهکاران مالی شامل کلاهبرداری و جرائم عمد حمایت نمی کند و به فکر آزادی آنها نیست ولی سعی اش را به کار برده تا زندانیان جرائم غیرعمد آزاد شوند.

خیرین در مراسم جشن گلریزان سلماس 500 میلیون ریال به ستاد دیه شهرستان برای آزادسازی زندانیان کمک مالی کردند. 

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ تیر ۹۳ ، ۱۰:۱۶
مدیر سایت