سلماس خبر

*** پایگاه خبری تحلیلی سلماس خبر ***

سلماس خبر

*** پایگاه خبری تحلیلی سلماس خبر ***

سلماس خبر
نویسندگان
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

۱۳۳ مطلب در مرداد ۱۳۹۳ ثبت شده است

امام جمعه سلماس:

حفظ وحدت تنها عامل رفع مشکلات کشور است

امام جمعه سلماس گفت: حفظ وحدت از عوامل ضروری برای دفع شرارت دشمنان ظالم اسلام و انقلاب و رفع مشکلات کشور است که باید در تمام سطوح جامعه اشاعه یابد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم: حجت الاسلام سیدمحمد موسوی در خطبه های این هفته نماز جمعه سلماس با اشاره به سخنانی از امام خمینی(ره) اظهار کرد: باید مستکبران در دنیا از بین بروند تا این همه ظلم، مصیبت و جنگ در جهان نباشد.

وی با اشاره به آیاتی از سوره مبارکه صافات گفت: خداوند بر اساس عملکرد بندگان پاداش اعمال نیک را با نعمات گسترده در بهشت و جزای اعمال بد را در جهنم با مواردی مانند گیاه زقّوم می‌دهد که در قرآن کریم با توصیف شرح حال جهنمیان و بهشتیان آثار خوب و بد اعمال را بر مردم آشکار می‌کند.

موسوی افزود: خداوند از باب رحمت پیامبر خود را برای بندگان فرستاد و بدون هیچ جبری در تایید قوه‌ عقل انسان احکام و قوانین اسلام را ارائه داد و پیامبران را بعنوان راهنما و حجت الهی برای نشان دادن صراط مستقیم برای مردم مبعوث کرد.

وی بیان کرد: دنیا مزرعه آخرت است و همه مردم سزای اعمال نیک و بد خود را در روز حساب می‌بینند.

موسوی اظهار کرد: فقدان اخلاق دلیل بسیاری از مشکلات اجتماعی و ریشه بسیاری از اختلافات در جوامع است که باید برای اشاعه اخلاق‌مداری در میان اقشار مختلف تلاش کافی انجام پذیرد.

وی با تسلیت سالروز شهادت ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت امام جعفر صادق(ع) به تمام شیعیان جهان، عنوان کرد: این امام بزرگوار در زمان حیات خود توانست فرصتی بزرگ برای تربیت اساتید بزرگ دینی و اسلامی پیدا کرده و در این راستا مذهب تشیع و قوانین دین مبین اسلام را بطور گسترده در جهان اشاعه داد.

خطیب جمعه سلماس افزود: در دوران زندگانی پربرکت امام صادق(ع) با وجود بدعت‌ها و مذاهب گوناگون، مراکز بزرگ علمی و دینی توسط این امام معصوم تاسیس شد و بسیاری از علوم همچون فقه، فلسفه و دانش‌های مختلف با تربیت شاگردان عالم به شکوفایی عظیمی رسیدند.

وی تصریح کرد: عوامل کسب تقوا از نظر امام صادق(ع) اجتناب از انجام حرامات، دوری از اذیت کردن مومنان، عدم غیبت از دیگران، خوش اخلاقی، قناعت به اموال کم و دوری از خوبینی است که باید مورد توجه همه پیروان راستین مکتب تشیع قرار گیرد.

موسوی  با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی و کشتار وحشیانه‌ مسلمانان غزه توسط این رژیم بر مقاومت مردم غزه در مقابل رژیم غاصب صهیونیستی تاکید کرد و گفت: خداوند همواره پشتیبان مظلومان بوده و پیروزی را نصیب ملت مظلوم فلسطین می‌کند.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۳۱ مرداد ۹۳ ، ۱۵:۳۸
مدیر سایت

امام جمعه سلماس:

مقاومت پیروز دور جدید جنگ غزه است

امام جمعه سلماس گفت: مقاومت مثل تمامی دفعات پیش، پیروز نهایی دور جدید حملات صهیونیست ها به غزه است و رژیم جعلی صهیونیستی یک گام دیگر به ذلت و سقوط خود نزدیک تر می شود.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا: حجت الاسلام سیدمحمد موسوی در خطبه های نماز جمعه این هفته سلماس با اشاره به آغاز مجدد حمله وحشیانه رژیم غاصب اسرائیل به باریکه غزه پس از رسوایی و شکست در پای میز مذاکره اظهار کرد: اسرائیل غاصب که در میدان گفت و گو، جبهه مقاومت را در خواسته ها و مواضعش محکم یافت، برای جبران این خفت و ذلت و به نیت قدرت نمایی در عرصه جنگ نابرابر دوباره به کشتار زنان و کودکان بی دفاع رو آورد تا بزعم خود جریان مقاومت را در مقابل خواسته های خود تسلیم بکند در حالی که آزموده را آزمودن خطاست.


وی افزود: ملتی که با آغوش باز به استقبال شهادت می رود هیچوقت تسلیم سازش با غاصب زورگو نمی شود.

امام جمعه سلماس به 25 شوال سالروز شهادت مظلومانه رئیس مذهب شیعه حضرت امام جعفرصادق (ع) اشاره کرد و این مصیبت جانکاه را به شیعیان جهان تسلیت گفت.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به گوشه هایی از زندگی پر بار آن امام همام افزود: ذکر مصائب شهادت رئیس مذهب جعفری و دست توسل به دامن پر مهر آن امام همام مایه عزمت مندی برای شیعه است.

خطیب جمعه سلماس با تبریک فرا رسیدن هفته دولت از تلاش ها و خدمات مستمر دولتمردان به انقلاب و مردم تقدیر کرد و افزود: این هفته فرصتی مناسب برای ارائه گزارش از عملکرد مجموعه دستگاه های اجرایی کشور از طرف مسئولان و نیز فرصتی به منظور قدرشناسی از مسئولان قوه مجریه از طرف مردم است.
وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام و مکتبی دستگاه اجرایی کشور به ویژه شهیدان رجایی و باهنر بر لزوم الگوپذیری از آن دولتمردان مکتبی در تمامی زمینه ها تأکید کرد و گفت: تسهیل زندگی مردم، نقشه راه 20 ساله، دهه پیشرفت و عدالت و توسعه برنامه های پنج ساله از بیانات مقام معظم رهبری به عنوان جهت گیری های کلان دولت مطرح شده است.
امام جمعه سلماس ضمن تأکید بر توجه ویژه دولت بر بحث بسیار مهم اقتصاد مقاومتی اضافه کرد: این مسئله تنها نسخه شفابخش درد مزمن اقتصادی این کشور و نیز برنده ترین سلاح در مقابل جنگ تحمیلی اقتصادی دشمن است تا شاهد تحقق شعار سال باشیم.
نماز جمعه این هفته سلماس در مصلای امام خمینی (ره) این شهرستان اقامه شد.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۳۱ مرداد ۹۳ ، ۱۴:۴۵
مدیر سایت

امام جمعه سلماس:

اخلاق امام جعفرصادق (ع) زبانزد خاص و عام بود

امام جمعه سلماس گفت: اخلاق یکی از اصلی‌ترین اصول زندگی هر فردی به شمار می‌آید و اخلاق امام جعفرصادق (ع) زبانزد خاص و عام بود.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری فارس: حجت‌الاسلام سید محمد موسوی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، اظهار داشت: اخلاق یکی از اصلی‌ترین اصول زندگی هر فردی به شمار می‌آید و اخلاق امام جعفرصادق (ع) زبانزد خاص و عام بود.

وی افزود: امروز دلیل بسیاری از مشکلات فردی و اجتماعی جامعه فقدان اخلاق و رفتار است چرا که ریشه بسیاری از اختلافات جوامع از این منبع سرچشمه می‌گیرد.

امام جمعه سلماس گفت: دوران امام صادق (ع) دوره شکوفایی علم، دانش، فقه، کلام و فلسفه بود در حالی که در مقابل این تحول فکری، عصر بدعت‌ها، وجود مذهب‌های گوناگون نیز رواج بسیاری داشت.

موسوی اظهار داشت: امام صادق (ع) با وجود خفقان و درگیری حکومت بنی‌عباس به تاسیس مکتب فکری و مراکز علمی به تربیت شاگردان دینی و اسلامی پرداخت.

وی دستگیری از محرومان را یکی از ویژگی‌های بارز و از خصوصیات اخلاقی امام صادق (ع) برشمرد و گفت: کمک به نیازمندان و دستگیری از محرومان وظیفه هر مسلمانی بوده که سبب سعادت اخروی می‌شود.

امام جمعه سلماس با اشاره به اینکه خداوند همواره پشتیبان مردم صبور و شکیبا است، افزود: امام صادق (ع) همواره در برابر سختی‌ها و ناملایمات زمان خود مقاومت و ایستادگی می‌کرد زیرا که خداوند در آیات بسیاری مردم را به رستگاری در برابر مصائب وعده داده است.

موسوی به مقاومت مردم غزه در مقابل رژیم غاصب صهیونیست اشاره کرد و گفت: مردم مظلوم فلسطین و غزه اطمینان داشته باشند که خداوند همواره پشتیبان آنان بوده و پیروزی را نصیب این ملت خواهد کرد.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ مرداد ۹۳ ، ۱۴:۳۵
مدیر سایت

صبح امروز:

 کاروان راهیان نور سلماس به مناطق عملیاتی اعزام شدند

 صبح امروز کاروان راهیان نور سلماس به مناطق عملیاتی اعزام شدند.

 به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری فارس: صبح امروز کاروان راهیان نور سلماس به مناطق عملیاتی اعزام شدند.

 این کاروان که شامل 480 نفر از اقشار مختلف مردم سلماس و بسیجیان این شهرستان بود با 12 اتوبوس راهی مناطق عملیاتی شمالغرب کشور شدند.

 این کاروان‌ها از محل عملیات کربلای 7 واقع در منطقه تمرچین بازدید و پس از آن از منطقه وقوع عملیات والفجر 2 بازدید خواهند کرد.

 عملیات کربلای 7 در تاریخ 13 اسفند سال 1365 در غرب پیرانشهر و در عمق 20 کیلومتری خاک عراق، توسط لشکر 64 ارومیه در منطقه‌ای کوهستانی و پوشیده از برف با ارتفاع چندین متر به اجرا درآمد.

 در نتیجه این عملیات ارتفاعات 2519 و گردمند که بر محور پیرانشهر، حاج عمران، دربند، چومان مصطفی به رواندوز به تصرف رزمندگان ارتش جمهوری اسلامی درآمد و تا پایان جنگ در دست نیروهای خودی باقی ماند.

 انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ مرداد ۹۳ ، ۰۹:۳۰
مدیر سایت

فرماندار سلماس اعلام کرد:

نبود آمار دقیق جمعیت بی‌سواد سلماس

عمده مشکل بحث سوادآموزی

فرماندار سلماس نبود آمار دقیق از جمعیت بی‌سواد شهرستان را معضل اصلی در این زمینه عنوان و تصریح کرد: برای رفع این مشکل لازم است تا آمار دقیق بی‌سوادها استخراج و اعلام شود

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری فارس: مرتضی نظری اظهار داشت: با توجه به رتبه آذربایجان غربی در بی‌سوادی، لازم است تا بیش از این در امر سوادآموزی تلاش شود.

وی با بیان اینکه آذربایجان غربی رتبه دوم بی‌سوادی کشور را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: از جایی که این امر شایسته استان نیست باید نسبت برنامه‌ریزی برای بهبود این وضعیت اقدام شود.

نظری با اشاره به اقداماتی که در این زمینه در شهرستان سلماس در دست اقدام است، افزود: شورای پشتیبانی آموزش و پرورش این شهرستان تشکیل شده و در این شورا راهکارهای کاهش تعداد بی‌سوادان مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

فرماندار سلماس با بیان اینکه عمدتا بی‌سوادها در روستاهای این شهر زندگی می‌کنند، ادامه داد: در این راستا سوادآموزی در مناطق روستایی مورد تاکید بیشتری قرار دارد.

نظری اعلام کرد: داشتن سواد آگاهی و علم به مردم به ارمغان می‌آورد، از این رو لازم است تا در این زمینه بیش‌تر کار شود.

وی فت: اگر براساس برنامه چشم‌انداز 20 ساله در این زمینه عمل کنیم بدون شک به موفقیت خواهیم رسید.

فرماندار سلماس وسعت بالای شهرستان را عامل اصلی در کند بودن ریشه‌کنی بی‌سوادی عنوان کرد و اظهار داشت: در این شهرستان روستاها پراکنده هستند که این امر کندی سوادآموزی در روستاها را سبب شده است.

نظری با بیان اینکه بخش قابل توجهی از جمعیت این شهرستان را عشایر تشکیل می‌دهند، اعلام کرد: از سوی دیگر دسترسی به عشایر فقط در فصول خاصی از آن، آنهم اگر رغبت داشته باشند امکان‌پذیر است.

وی نبود آمار دقیق از جمعیت بی سواد شهرستان را معضل دیگر در این زمینه عنوان و تصریح کرد: برای رفع این مشکل لازم است تا آمار دقیق بی‌سوادها استخراج و اعلام شود.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ مرداد ۹۳ ، ۰۹:۱۸
مدیر سایت

و ما مفتخریم که مذهب ما «جعفری » است، که فقه ما که دریای بی پایان است یکی از آثار اوست. و ما مفتخریم به همه ائمه معصومین – علیهم صلوات الله – و متعهد به پیروی آنانیم. 

 فرازی از وصیتنامه الهی سیاسی امام خمینی رحمة الله علیه

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ مرداد ۹۳ ، ۲۲:۰۰
مدیر سایت

اردوهای جهادی طرح هجرت بسیج دانشجویی سلماس پایان یافت

اردوهای جهادی طرح هجرت بسیج دانشجویی شهرستان سلماس با بیش از 600 نفر مخاطب مستقیم در مدت 12 روز در 30ام مرداد ماه به پایان رسید.

به گزارش سلماس خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی شهرستان سلماس: در این اردوها تعداد 110 نفر جهادگر بسیجی در مدت حضور خود در 11 نقطه محروم شهرستان سلماس توانستند به طور مستقیم با حدود 600 نفر دانش‌آموز و افراد خانواده‌های روستایی ارتباط علمی، تربیتی و آموزشی برقرار کرده و در این مباحث راهنمایی‌های لازم را ارائه نمایند.

مسئول بسیج دانشجویی سلماس با اعلام خبر پایان یافتن موفق طرح هجرت این بسیج دانشجویی گفت: دانشجویان بسیجی در طول این توانستند به تمام اهداف تعیین شده در برنامه‌ریزی‌های قبلی دست یافته و اهداف مورد نظر را محقق سازند.

وی بیان کرد: امسال 1320 نفر اردو و 7200 نفرخدمات در طرح هجرت اردوهای جهادی اجرا شده است.

محمود قاسمی‌زاده تمر افزود: عرصه‌ی فعالیت دانشجویان جهادگر با علم  بر بنیادی بودن آموزش‌های فرهنگی؛؛ در موضوعات فرهنگی، تربیتی و آموزشی با مخاطب قرار دادن عموم خانواده‌ها و بخصوص کودکان و نوجوانان تعیین شده بود که در طول اجرای طرح با اجرای کلاس‌های آموزشی و جلسه‌های  مختلف حلقه‌های تربیتی صالحین برای مربیان و متربیان در موضوعات اثرات سوء ماهواره، حجاب و عفاف، نقش ایمان و تاثیرات آن در زندگی و اقتصاد مقاومتی همراه شد.

وی عنوان کرد: از نکات قابل توجه در این اردوها  می توان به وظیفه پژوهشی گروههای جهادی بسیج دانشجویی در جمع‌آوری معایب و مشکلات فرهنگی و آموزشی در مناطق محروم  اشاره کرد که با ثبت مشکلات موجود توسط  افراد اعزامی در فرم‌های تعیین شده، سبب انعکاس مشکلات به مسئولین مربوطه و ارائه خدمات بیشتر به این هموطنان عزیز شود.

وی در پایان تصریح کرد: در صورت  تامین اعتبارات لازم، گزارش مکتوب و تصویری اجرای طرح  به همراه مسائل و مشکلات موجود در نقاط هدف بصورت کتابچه‌ای تدوین شده و در اختیار مسئولین امر قرار خواهد گرفت.

 تصاویر مراسم اختتامیه در 11 روستای اجرای طرح در ادامه مطلب: ...

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ مرداد ۹۳ ، ۱۹:۱۵
مدیر سایت

سفر هیات سرمایه گذاری و اقتصادی سلماس به وان ترکیه+ تصاویر

 سفر هیات سرمایه گذاری و اقتصادی شهرستان سلماس به وان ترکیه جهت ارزیابی ، مذاکرات اولیه برای تبادلات اقتصادی ، تجربیات شهری و ... و در نهایت انجام مراحل خواهر خواندگی با شهرداری وان انجام شد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری سلماس: هیات اعزامی به وان ترکیه از شهرداری ، شورای اسلامی شهر سلماس ، اتاق اصناف و بازرگانان شهرستان سلماس به سرپرستی مهندس جعفر جباری قائم مقام شهرداری سلماس از 27 مرداد سال جاری به مدت دو روز با موفقیت صورت گرفت.

در این سفر مقامات محلی وان تمایل خود را نسبت به ایجاد تجارت مرزی و منطقه ای با شهرستان سلماس اعلام و از استقبال مسئولین  وان از این اقدامات مهم به دلیل بعد مسافت کوتاه بین سلماس و وان خبر دادند.

در پایان این سفر دو روزه هیات اعزامی دیدار و تشکیل جلسه با خانم خدیجه چوبان شهردار وان بود که در این جلسه با توجه به وجود مشترکات اداری و منطقه ای مقرر گردید ضمن ایجاد زمینه همکاری نزدیک و دو طرفه اقدامات لازم سریعا نسبت به پیمان خواهر خواندگی بین شهرهای وان و سلماس انجام پذیرد در این جلسات تصمیمات مهمی جهت الگوبرداری برای توسعه همه جانبه شهرهای وان بویژه سلماس اتخاذ گردید.

در طول این سفر هیات اعزامی به ترتیب با مقامات و مسئولین استان وان ترکیه دیدار و گفتگو کردند .

تصاویر در ادامه مطلب: ...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ مرداد ۹۳ ، ۱۳:۰۷
مدیر سایت

باند توزیع قرص های روان گردان در سلماس متلاشی شد

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر سلماس از شناسایی و متلاشی شدن یک باند توزیع قرص های روان گردان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا: سروان مسلم شکاری در جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر سلماس گفت: با تلاش های پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان، در این زمینه بیش از 22 هزار عدد قرص روان گردان کشف و دو نفر توزیع کننده دستگیر شد.

وی یادآور شد: دستگیرشدگان بعد از تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی شدند. 
وی افزود: در یک ماه گذشته 750 گرم انواع مواد مخدر کشف و بیش از 15 دستگاه خودرو توقیف شده است. 
وی گفت: در راستای اجرای طرح های ارتقاء امنیت اجتماعی و پاکسازی نقاط آلوده 36 نفر توزیع کننده و قاچاقچی مواد مخدر نیز در سلماس دستگیر شده است. 
فرماندار سلماس هم در این جلسه گفت: نگرش دولت در عرصه مبارزه با مصرف مواد مخدر، قرص های روانگردان و پیش سازها رویکردی اجتماعی و فرهنگی است. 
مرتضی نظری با اشاره به جدی بودن معضل اعتیاد و اثرات آن در جامعه و خانواده ها افزود: وجود معتادان در جامعه خوشایند نیست و رفع این معضل کار یک دستگاه نیست و همه دستگاهها باید برای کاهش آن کمک کنند.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ مرداد ۹۳ ، ۱۰:۰۰
مدیر سایت

کاروان راهیان نور سلماس عازم مناطق عملیاتی شد

فرماندار سلماس از اعزام کاروانهای راهیان نور این شهرستان به مناطق عملیاتی شمالغرب خبر داد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا: مرتضی نظری افزود: اعزام کاروانهای راهیان نور سلماس به مناطق عملیاتی شمالغرب در سه مرحله نیز ادامه می یابد.

وی اضافه کرد: در این مرحله 480 نفر از بسیجیان و اقشار مختلف مردم سلماس عصر روز چهارشنبه عازم مناطق عملیاتی در شهرستان پیرانشهر و زیارت این منطقه شدند.
وی اضافه کرد: این کاروانها در قالب 12 اتوبوس به طرف منطقه عملیاتی اعزام شدند.
نظری گفت: کاروانهای راهیان نور این شهرستان به مناطق تمرچین که عملیاتهای کربلای 7 و عملیات والفجر 2 در آن مناطق انجام گرفته اعزام شدند.
سلماس از شهرهای شمالی آذربایجان غربی است و با 200 هزار نفر جمعیت در فاصله 90 کیلومتر مرکز استان قرار دارد.
این شهرستان در دوران هشت سال دفاع مقدس 719 نفر شهید، و بیش از یک هزار نفر جانباز و 102 نفر آزاده تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ مرداد ۹۳ ، ۰۹:۰۰
مدیر سایت

مدیر جهاد کشاورزی سلماس خبر داد:

خسارت بیش از 22 میلیارد ریالی به محصولات کشاورزی سلماس

مدیر جهاد کشاورزی سلماس گفت: از ابتدای امسال تا کنون بر اثر حوادث غیرمترقبه، میزان 22 میلیارد و 532 میلیون ریال به محصولات زراعی شهرستان سلماس خسارت وارد شده است.

خسارت بیش از 22 میلیارد ریالی به محصولات کشاورزی سلماس

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری فارس: محمد اخلاقی با اعلام میزان اراضی زراعی شهرستان سلماس، اظهار داشت: کل اراضی زراعی مورد کشت کشاورزان شهرستان سلماس یک هزار و 145 هکتار است.

 وی افزود: از ابتدای امسال تا کنون بر اثر حوادث غیرمترقبه در برخی مناطق، میزان 22 میلیارد و 532 میلیون ریال به محصولات زراعی شهرستان سلماس خسارت وارد شده است.

مدیر جهاد کشاورزی سلماس با بیان میزان اراضی باغی شهرستان سلماس تصریح کرد: 7 هزار و 399 هکتار زمین به بخش تولید و کشت محصولات باغی سلماس اختصاص یافته است.

 اخلاقی با اشاره به میزان خسارت وارد شده به محصولات باغی، اظهار داشت: با آمار صورت گرفته توسط کارشناسان جهاد کشاورزی سلماس، میزان 65 میلیارد و 382 میلیون ریال خسارت به محصولات باغی وارد شده است.

بقیه در ادامه مطلب: ...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ مرداد ۹۳ ، ۱۳:۴۲
مدیر سایت

یک بهله شاه بوف به دلیل ضعف جسمانی که قادر به پرواز نبودتوسط یکی از دوستداران حیات وحش سلماس به اداره حفاظت محیط زیست سلماس تحویل داده شد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران: این پرنده زیبا توسط یکی از دوستداران حیات وحش تحویل اداره حفاظت محیط زیست سلماس گردیده بود به علت ضعف جسمانی قادر به پرواز نبودکه پس از چند روز تغذیه و اطمینان از سلامت کامل آن توسط مأموران یگان حفاظت این شهرستان در زیستگاه مناسب رها سازی شد و به طبیعت بازگشت.

شایان ذکر است: این پرنده از راسته جغد سانان، تیره جغد با نام علمی Bubo Bubo و نام انگلیسی Eurasian Eagle-Owl می باشد.

مشخصات ظاهری این پرنده: شاه بوف اندازه اش 66 تا 70 سانتی‌متر است. بزرگترین نوع جغد در ایران است (دو برابر جغد گوش‌دراز)

دارای گوشپرهای مشخص ، سینه زرد مایل به قهوه‌ای با رگه‌های پهن ، چشم‌های درشت نارنجی رنگ ، سطح پشتی زرد مایل به قهوه‌ای با لکه‌های قهوه‌ای پررنگ است. شاه‌بوف ، طعمه‌های بزرگ تا اندازه خرگوش را می تواند شکار کند.

صبح خیلی زود و غروب به شکار می پردازد. در شکاف سنگ‌ها و درخت‌ها استراحت می کند، یا روی شاخه‌های درخت در محلی نزدیک به تنه درخت به‌طور قائم می نشیند. شاه‌بوف پرنده‌ای ا‌ست تک‌زی.

هرکس دریک نگاه می‌تواند جغد را بواسطه صورت پهن وپرها وچشمان گردش از سایر پرندگان باز شناسد. چشمان جغد خیلی درشت است. این چشمان برآمده‌است و شبیه بیشتر پرندگان دیگر نیست. برای همین جغدها می‌توانند هرچیز را باهردو چشم در یک زمان بنگرند.. اما جغدها نمی‌توانند چشمان خود را مانند آدم حرکت دهند بلکه می‌باید سرخودرا برای دیدن چیزی بسوی آن بچرخانند. جغدها بخوبی و سریع می‌توانند پرواز کنند. هنگام گرفتن شکار باسرعت برق آسایی دیده می‌شود که می‌پرد.

خصوصیات رفتاری: این پرنده صبح خیلی زود و غروب به شکار می‌رود. معمولاً بصورت تنها در شکاف سنگ‌ها و درخت‌ها یا روی شاخه‌های درخت در محلی نزدیک به تنه درخت قائم می‌نشیند، یا در آشیانه متروک پرندگان شکاری زاد و ولد می‌کند.

زیستگاه: این پرنده در نواحی کوهستانی، استپ ها، مناطق صخره ای و سنگ های بیرون زده به سر برده و در لبه ی صخره ها وشکاف ها یا لانه های متروکه، آشیانه سازی میکند.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ مرداد ۹۳ ، ۱۰:۴۳
مدیر سایت

مدیرعامل پگاه آذربایجان غربی:

شیر پگاه آذربایجان غربی فاقد روغن پالم است

مدیرعامل پگاه آذربایجان غربی گفت: شیر پگاه آذربایجان غربی فاقد روغن پالم است.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری فارس: ابراهیم حق‌جو ظهر امروز در حاشیه بازدید از شرکت در حال احداث پگاه سلماس اظهار داشت: تمام محصولات پگاه در کلیه مراکز فروش همچون گذشته سالم و با کیفیت و در چارچوب استانداردهای تدوین شده سازمان ملی استاندارد و مجوزهای صادره از سوی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت تولید و عرضه می‌شود.

وی افزود: در چند سال اخیر بازرسی‌های مکرر از سوی سازمان ملی استاندارد ایران و سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت از خطوط تولید شرکت‌های لبنی و همچنین سطح بازار بازرسی و نمونه‌برداری‌های لازم صورت می‌گیرد، هر چند این بازرسی در مورد شیر و یا محصولات فله وجود ندارد.

حق‌جو تصریح کرد: تا کنون گزارشی مبنی بر استفاده از روغن پالم در محصولات پگاه مشاهده نشده است، با این رویکرد انتظار می‌رفت دستگاه‌های نظارتی با تجزیه و تحلیل و جمع‌بندی نتایج به دست آمده از بازرسی‌های انجام شده، طوری عمل کنند تا موجب بدبینی مردم عزیز از صنعت لبنیات و شیر صنعتی پاستوریزه و استریل نشود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ مرداد ۹۳ ، ۲۲:۳۱
نویسنده

اهدای عضو بیمار سلماسی جان 7 نفر را نجات داد

یک بیمار مرگ مغزی اهل سلماس با اهدای اعضای خود، هفت نفر را جان دوباره بخشید.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایسنا: کربلایی ولی علیزاده مغانجوقی پس از مدتی بستری در بیمارستان، مرگ مغزی وی از سوی پزشکان معالج اعلام و توسط کمیته شناسایی و فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی تایید شد.

از آنجایی که این فرد در وصیت نامه قبلی خود بر اهدای اعضای خویش اشاره کرده بود و خانواده وی هم رضایت کامل از این عمل خداپسندانه داشتند، عمل اهدای 7 عضو وی در بیمارستان شریعتی تهران انجام شد.

مرحوم علیزاده و خانواده وی با انجام این عمل خیر و اهدای کبد، پانکراس، قرنیه‌ها، دو کلیه و دریچه‌های قلب وی، روزنه امید و زندگی دوباره را به روی 7 نفر گشودند.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ مرداد ۹۳ ، ۲۲:۲۵
نویسنده

نماینده مجلس: 

استیضاح وزیر علوم به پیشرفت دانشگاه ها آسیب می زند

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی گفت: استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آستانه بازگشایی دانشگاه ها، بر روند پیشرفت علمی کشور آسیب جدی می زند.

ˈبه گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا:علی اکبر آقاییˈ افزود: استیضاح حق نمایندگان است اما در شرایط فعلی این کار به صلاح کشور نیست.

رییس مجمع نمایندگان شمالغرب کشور اظهار کرد: مخالف استیضاح در این شرایط هستم زیرا امروز منطقه شاهد تحولات و تنش های مختلف است و دولت یازدهم نیز نخستین گام های توسعه را بر می دارد.

آقایی ادامه داد: هنوز مدت کوتاهی از برگزاری آزمون سراسری دانشگاه ها نگذشته است و استیضاح در این مقطع زمانی به نفع دانشجویان و دانشگاهیان نیست و خلاء هایی به وجود می آورد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این که ضرورتی برای استیضاح در این مقطع زمانی وجود ندارد، گفت: فرجی دانا وعده داده بود تا نسبت به برطرف کردن نقطه ضعف ها اقدام کند بنابراین استیضاح کنندگان باید منتظر عمل وزیر علوم به قول های خود می ماندند.

وی افزود: نباید برای هر مساله ای شمشیر به کمر بست بلکه باید در مسایل مهم و جدی به فکر استیضاح بود.

به گزارش ایرنا، رضا فرجی دانا 5 آبان 92 سکان وزارت علوم را با کسب 159 رای موافق، 70 رای مخالف و 32 رای ممتنع از مجموع 261 رای اخذ شده نمایندگان مجلس بر عهده گرفت.

موضوع استیضاح فرجی دانا تنها دو ماه پس از کسب رای اعتماد مجلس در دی ماه سال گذشته از سوی مخالفان دولت یازدهم کلید خورد و سرانجام این تقاضای استیضاح با 51 امضا و در چهار محور 22 مرداد در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.

بسیاری از نمایندگان مجلس و صاحب نظران سیاسی و استادان دانشگاه ها، این اقدام را حرکتی شتابزده و سیاسی می دانند و معتقدند که فرجی دانا در طول یکسال گذشته عملکرد خوبی در وزارت علوم داشته و آرامش و نشاط بر دانشگاه های کشور حاکم شده است.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ مرداد ۹۳ ، ۲۲:۲۲
نویسنده

پیشکسوتان فوتبال اهواز در سلماس شکست خوردند

تیم فوتبال پیشکسوتان استقلال اهواز در دیداری دوستانه در سلماس در مقابل پیشکسوتان این شهرستان مغلوب شد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا: این مسابقه به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی عصر روز دوشنبه در زمین چمن استادیوم ورزشی شهدای سلماس برگزار شد.

در این دیدار تیم پیشکسوتان سلماس موفق شد با حساب 3 بر 1 میهمان خود را با شکست بدرقه کند.

دوستداران فوتبال در سلماس استقبال خوبی از این مسابقه داشتند.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ مرداد ۹۳ ، ۱۴:۱۰
نویسنده

موسوی سلماسامام جمعه سلماس:

هجمه‌های فرهنگی غرب علیه ایران راهی جز شکست ندارد

امام جمعه سلماس گفت: انقلاب اسلامی ایران حاصل مجاهدت و تقدیم خون هزاران شهید، جانباز و آزاده است بنابراین حفظ اقتدار آن یک وظیفه همگانی است و امروز نا امیدی از هجمه های نظامی دشمن را به آوردگاه جنگ نرم کشانده است.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم: حجت الاسلام سید محمد موسوی امروز در مراسم بزرگداشت سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی با تبریک این روز بزرگ به تمام ایثارگران و خانواده‌های محترم آنان، اظهار کرد: نظام اسلامی مجانی به دست نیامده و در مدت بیش از سی سال توسط زحمات رزمندگان بیمه شده که عامل خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان است.

وی با اشاره به عوامل موفقیت ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس گفت: توجهات پروردگار، عنایت حضرت ولی عصر(عج)، رهبری با درایت و شهدا، ایثارگران و خانواده‌های محترم ایشان سبب شد تا ملت با بصیرت کشورمان در 8 سال دفاع مقدس امتحان خوبی پس بدهند.

حجت‌الاسلام موسوی درباره بصیرت و آگاهی به ‌موقع ملت غیور ایران در عرصه‌های مختلف تصریح کرد: رزمندگان دلاور در راستای کسب بصیرت لازم با تبعیت از ولایت، از حریم کشور دفاع جانانه کردند و با اعتقاد بر عدم به هدر رفتن خون شهداء نگذاشتند حتی یک وجب از خاک ایران به دست دشمنان بیافتد.

وی بر لزوم حفظ وحدت در جامعه تاکید کرد و افزود: امنیت حاضر در کشور حاصل خون پاک شهدا است و در حال حاضر نظام اسلامی ایران در جامعه جهانی از عزت، قداست و سیادت برخوردار است که باعث یاس و ناامیدی دشمن از انجام هجمه‌های مختلف و القای واژه ترس بر پیکر مستکبران و مدعیان دروغین حقوق بشر در جهان شده است.

امام جمعه سلماس اظهار کرد: امروز دشمنان از هجمه‌های نظامی ناامید شده و دست به هجمه فرهنگی می‌زنند که باید به‌طور ویژه مورد توجه و آمادگی مسئولان و مردم قرار گیرد.

وی بر لزوم حفظ حرمت خانواده‌های شهدا و ایثارگران تاکید کرده و بیان کرد: جنگ با دشمنان و جنگ با نفس دو بحث مهم هستند که می‌توان مصداق موفق مورد دوم را حضرت ابوالفضل‌العباس در پیکار روز تاسوعا و عاشورا و وشهدای جنگ تحمیلی دانست که هم جهاد اصغر و هم جهاد اکبر را به بهترین نحو ممکن انجام دادند.

وی تصریح کرد: خداوند در قرآن کریم صراحتا اشاره بر زنده بودن شهدا کرده و وعده بهشت الهی را برای تمام مجاهدان در راه حق داده است.

امام جمعه سلماس دو موضوع تعهد و تخصص را از ویژگی‌های مدیران خدمتگذار در تمام دستگاهها دانست و افزود: داستان مدیریت بحران خشکسالی در زندگی حضرت یوسف و مدیریت فرامنطقه‌ای این پیامبر بزرگ مصداق واقعی استفاده از مدیران شایسته در اداره کشور است که در این راستا لازم است از تمام مسئولان کشور که برای خدمت صادقانه برای مردم فعالیت می‌نمایند تقدیر و تشکر شود.

وی با اشاره به وضعیت خوب اجرایی و عملیاتی فرماندار سلماس، بر مدیریت قوی وی تاکید کرد و گفت: آقای نظری از جمله مسئولان بسیار متعهد و متخصص در سلماس است و در مدت فعالیت خود در این شهرستان می‌توان به مصادیق بسیار عالی مدیریتی همچون اداره خوب مسئله جانبداری اشتباه و دخالت غیرقانونی استاندار قبلی در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی در این شهرستان اشاره کرد.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ مرداد ۹۳ ، ۲۰:۵۱
مدیر سایت

امام جمعه سلماس:

امنیت امروز ما مرهون خون پاک شهداست

امام جمعه سلماس گفت: امنیت امروز ما مرهون خون پاک شهداست.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایسنا: حجت الاسلام محمد موسوی در همایش گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی که با حضورفرماندار، شورای اداری، خبرنگاران و جمعی از ایثارگران و آزادگان سرافراز شهرستان برگزار شد، گفت: درخت تنومند انقلاب اسلامی حاصل جانفشانی های افرادی است که بی هیچ ادعایی در راه حفظ ارزش های انسانی و اسلامی در این راه قدم گذاشتند.

امام جمعه سلماس بیان کرد: مردم با بصیرت و غیور ایران اسلامی همچون سالهای پرافتخار دفاع مقدس با تبعیت از ولایت فقیه اکنون نیز آماده دفاع جانانه از حریم کشور هستند چرا که معتقد به قرآنند و طبق آیات صریح قرآن خون شهیدان هرگز بیهوده نخواهد بود.

حجت‌الاسلام موسوی تصریح کرد: امینت امروز کشور ما در این منطقه مرهون خون پاک شهدا است و در حال حاضر نظام اسلامی ایران در جامعه جهانی از عزت، قداست و سیادت برخوردار است که باعث یاس و ناامیدی دشمن از انجام هجمه‌های مختلف و القای واژه ترس بر پیکر مستکبران و مدعیان دروغین حقوق بشر در جهان شده است.

نماینده ولی فقیه در شهرستان سلماس عنوان کرد: امروز دشمنان فهمیده اند که هجمه نظامی به ایران ناکارامد است و از این رو به هجمه فرهنگی روی می آورند که باید به‌طور ویژه مورد توجه و آمادگی مسئولان و مردم قرار گیرد.

وی بر لزوم حفظ حرمت خانواده‌های شهدا و ایثارگران تاکید کرده و بیان کرد: جنگ با دشمنان و جنگ با نفس دو بحث مهم هستند که می‌توان مصداق موفق مورد دوم را حضرت ابوالفضل‌العباس در پیکار روز تاسوعا و عاشورا و وشهدای جنگ تحمیلی دانست که هم جهاد اصغر و هم جهاد اکبر را به بهترین نحو ممکن انجام دادند.

حجت الاسلام سید محمد موسوی در مراسم بزرگداشت سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی با تبریک این روز بزرگ به تمام ایثارگران و خانواده‌های محترم آنان، اظهار کرد: نظام اسلامی مجانی به دست نیامده و در مدت بیش از سی سال توسط زحمات رزمندگان بیمه شده که عامل خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان می‌باشد.

وی با اشاره به عوامل موفقیت ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس گفت: توجهات پروردگار، عنایت حضرت ولی عصر(عج)، رهبری با درایت و شهدا، ایثارگران و خانواده‌های محترم ایشان باعث شد تا ملت با بصیرت کشورمان در 8 سال دفاع مقدس امتحان خوبی پس بدهند.

امام جمعه سلماس دو موضوع تعهد و تخصص را از ویژگی‌های مدیران خدمتگذار در تمام دستگاهها دانست و افزود: داستان مدیریت بحران خشکسالی در زندگی حضرت یوسف و مدیریت فرامنطقه‌ای این پیامبر بزرگ مصداق واقعی استفاده از مدیران شایسته در اداره کشور است که در این راستا لازم است از تمام مسئولان کشور که برای خدمت صادقانه برای مردم فعالیت می‌نمایند تقدیر و تشکر شود.

وی با اشاره به خدمات قابل قبول اجرایی و عملیاتی فرماندار آزاده و رزمنده سلماس، بر مدیریت قوی وی تاکید کرد و گفت: آقای نظری از جمله مسئولان بسیار متعهد و متخصص در سلماس است و در مدت فعالیت خود در این شهرستان می‌توان به مصادیق بسیار عالی مدیریتی همچون اداره خوب مسئله جانبداری اشتباه و دخالت غیرقانونی استاندار قبلی در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی در این شهرستان اشاره کرد.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ مرداد ۹۳ ، ۲۱:۵۹
نویسنده

فرماندار سلماس:

خاطرات آزادگان دوران دفاع مقدس باید ثبت شود

فرماندار سلماس گفت: باید خاطرات رزمندگان اسلام و آزادگان دوران هشت سال دفاع مقدس ثبت شود.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا: مرتضی نظری با گرامیداشت سالروز آغاز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی اظهار کرد: جایگاه آزادگان در بین جمعیت ایثارگران انقلاب و دوران هشت سال دفاع مقدس برجسته است.

وی با اشاره به اینکه صدام در سال 69 در نامه ای مکتوب اذعان کرد شما به هر چه می خواستید رسیدید گفت: پس از آن اسرای نظام جمهوری اسلامی ایران آزاد شدند.

فرماندار سلماس اضافه کرد: زمانی که اسرا به میهن اسلامی بازگشتند و خاطرات این دوران را نقل کردند، افکار عمومی با سختی های دوران اسارتشان آشنا شدند و ملت ایران پس از شنیدن این خاطرات دریافتند این حماسه کمتر از حماسه دفاع مقدس و جنگ نیست.

نظری به ضرورت ثبت خاطرات آزادگان دوران هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و یادآور شد: اسرا در دوران اسارت علاوه بر شکنجه های جسمی، شکنجه های روحی و روانی را تجربه کردند.

 

وی با اشاره به اینکه رژیم صدام با شکنجه های روحی و روانی و توهین به باورهای دینی اسرا را آزار می داد، یادآور شد: تحمل این شکنجه ها بسی سخت تر از شکنجه های جسمی بود.

فرماندار سلماس با اشاره به اینکه دشمن به باورها و مقدسات اسرا و رزمندگان اسلام توهین می کرد، گفت: این توهین ها برای اسرا غیرقابل تحمل بود.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از اسرا در دوران اسارت به درجه رفیع شهادت نائل شدند، اظهار کرد: ملت ایران از وجود این شهدا در جامعه محروم شدند.

نظری اسیران را سرمایه های با ارزش برای کشورمان دانست و افزود: اسرا نقش کلیدی در جامعه ایفا می کنند.

وی با بیان اینکه فرهنگ اسارت برای ملت ایران از اسارت اهل بیت (ع) در واقعه عاشورا تداعی می شود، افزود: با وجود اسارت اهل بیت (ع)، اسارت رزمندگان اسلام با شرایط سخت باور کردنی می شود.

شهرستان سلماس 102 آزاده دوران دفاع مقدس را به نام خود ثبت کرده است.

سلماس در 90 کیلومتری شمال مرکز استان آذربایجان غربی قرار دارد.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ مرداد ۹۳ ، ۲۱:۴۸
نویسنده

امام جمعه سلماس:

آزادگان سرمایه های ارزشمند برای اقتدار نظام هستند

امام جمعه سلماس با بیان اینکه آزادگان نماد صبر و استقامت هستند، گفت: آزادگان، جانبازان و رزمندگان دوران دفاع مقدس سرمایه های ارزشمند نظام در مسیر بالندگی و اقتدار نظام هستند و تجلیل از آنان وظیفه همه مردم و مسئولان است.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا: حجت الاسلام سیدمحمد موسوی روز یکشنبه در مراسم تجلیل از آزادگان سلماس با تبریک سالروز ورود آزادگان سرافزار به میهن اسلامی اظهار کرد: سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی برگ زرینی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه آزادگان نماد صبر و استقامت در برابر مستکبران هستند، گفت: آزادگان سرافراز ایران اسلامی با استقامت و بردباری در طول دوران اسارت، دشمن را از پای درآوردند.

حجت الاسلام موسوی افزود: آزادگان همیشه سرافراز هستند و ارزش های آنان باید در ایران اسلامی حفظ شود.

فرماندار سلماس نیز در این مراسم گفت: ایران اسلامی در مسیر رشد و ترقی خود ایام افتخارآمیزی را پشت سر گذاشته که یکی از این ایام بازگشت سرافرازانه و مقتدرانه آزادگان به کشور اسلامی ایران بوده است.

مرتضی نظری اظهار کرد: آزادگان با استقامت و پایداری بی نظیر در قلب دشمنان به جهانیان ثابت کردند که ملت مقاوم ایران هرگز در برابر استکبار تسلیم نمی شود.

وی با بیان اینکه آزادگان در پیشگاه خداوند از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند، اضافه کرد: آزادگان، اسوه های پایداری برای نسل آینده هستند و رسیدگی به مشکلات آنان باید در اولویت مسئولان باشد.

در پایان این مراسم با اهدای جوایزی به آزادگان دوران دفاع مقدس از رشادتهای آنان تجلیل شد.

شهرستان سلماس 102 آزاده دارد.

سلماس در 90 کیلومتری شمال مرکز آذربایجان غربی قرار دارد.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ مرداد ۹۳ ، ۲۱:۴۰
نویسنده