سلماس خبر

*** پایگاه خبری تحلیلی سلماس خبر ***

سلماس خبر

*** پایگاه خبری تحلیلی سلماس خبر ***

سلماس خبر
نویسندگان
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

۸۰ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است

ظهر امروز انجام شد:

برپایی نمایشگاه دستاوردهای ارتش در سلماس

ظهر امروز نمایشگاه دستاوردهای ارتش در سلماس برپا شد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری فارس: نمایشگاه دستاوردهای ارتش پیش از ظهر امروز در سلماس آغاز به کار کرد.

شیرزاد پارساجو، امیر سرتیپ دوم در آیین برپایی این نمایشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه با تبریک فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: نمایشگاه دستاوردهای ارتش به همت تیپ 26 ارتش سلماس در پارک شهید چمران سلماس آغاز به کار کرده و بازدید از این نمایشگاه برای عموم مردم آزاد است.‌

وی تصریح کرد: این نمایشگاه به مدت یک هفته از ساعت 10 صبح تا 20 برای بازدیدکنندگان دایر است.

پارساجو هدف از برپایی این نمایشگاه را به نمایش گذاشتن دستاوردهای ارتش جمهوری اسلامی عنوان کرد و ادامه داد: ایجاد غرفه جنگ نرم در قالب چهار غرفه از مهمترین غرفه‌هایی است که در این نمایشگاه دایر شده است.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ شهریور ۹۳ ، ۱۳:۵۵
مدیر سایت
خبرگزاری فارس: آمادگی 21 آمارگیر و کارشناس در سرشماری عمومی کشاورزی سلماس

فرماندار سلماس خبر داد:

آمادگی 21 آمارگیر و کارشناس

در سرشماری عمومی کشاورزی سلماس

فرماندار سلماس گفت: تعداد 18 نفر آمارگیر، یک نفر معاون سرشماری و دو نفر کارشناس آمارگیر در سرشماری عمومی کشاورزان شهرستان سلماس آماده آمارگیری هستند.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری فارس: مسعود حاجی‌علیلو امروز اظهار داشت: امتحانات کارشناسان آمارگیر در سرشماری عمومی کشاورزی شهرستان سلماس برگزار می‌شود.

وی افزود: در جریان بازدید فرماندار از محل برگزاری امتحانات ماموران سرشماری کشاورزان شهرستان سلماس و اعلام نتایج تعداد 18 آمارگیر، دو نفر ذخیره، یک نفر معاون سرشماری و دو نفر کارشناس آمارگیر برای سرشماری عمومی کشاورزی این شهرستان انتخاب شدند.

حاجی‌علیلو اظهار داشت: کلیه ماموران سرشماری عمومی کشاورزی موظف به گذراندن‌ دوره‌های آموزشی بودند که در این راستا کلاس‌های آموزش به مدت یک ماه برای آنان برگزار شد. ماموران سرشماری کشاورزی شهرستان سلماس تمام آموزش‌های مربوط به نحوه اخذ آمارهای دقیق مانند میزان تولید، میزان خسارت و میزان کشت محصولات کشاورزی را فرا گرفتند.

حاجی‌علیلو به برنامه زمان‌بندی اجرای این طرح اشاره کرد و اظهار داشت: زمان اجرای طرح سرشماری عمومی کشاورزی همزمان با سراسر کشور از 5 مهر ماه آغاز و تا 18 مهر ماه به مدت 13 روز ادامه دارد.

وی با بیان اینکه امکان بروز خطا و اشتباه در این سرشماری بسیار کم است، تصریح کرد: تمام اطلاعات ثبتی توسط ماموران سرشماری به صورت الکترونیکی و از طریق دستگاه تبلت است.

فرماندار سلماس گفت: سرشماری عمومی کشاورزی شهرستان سلماس تنها مختص یک ارگان و دستگاه دولتی نبوده بلکه نیازمند همکاری و مشارکت تمامی دستگاه‌های اجرایی است.مشارکت کشاورزان و ثبت دقیق اطلاعات کشاورزی دو اصل مهم در سرشماری کشاورزی بوده که نیازمند توجه است.

فرماندار سلماس تصریح کرد: ثبت دقیق اطلاعات حاصل از سرشماری کشاورزی و آمار استخراج شده از منابع کشاورزان نقش مهمی در تصمیم‌گیری‌های آتی دولت و توسعه کشور دارد.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ شهریور ۹۳ ، ۰۹:۳۰
مدیر سایت
خبرگزاری فارس: اشتغال 1500 نفر در فاز یک منطقه ویژه اقتصادی سلماس

شهردار سلماس خبر داد:

اشتغال 1500 نفر در فاز یک منطقه ویژه اقتصادی سلماس

شهردار سلماس گفت: با تکمیل مراحل اجرایی منطقه ویژه اقتصادی سلماس در فاز یک برای یک هزار و 500 نفر زمینه شغلی فراهم می‌شود.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری فارس: محمد رحیمی اظهار داشت: جلسه هماهنگی عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی سلماس برگزار شد.

وی افزود: نقشه و پلان محدوده منطقه اقتصادی ویژه سلماس توسط کارشناسان مشخص شده که با حضور شورای عالی مناطق آزاد به تصویب رسیده است.

شهردار سلماس تصریح کرد: با تکمیل مراحل اجرایی منطقه ویژه اقتصادی شهرستان سلماس در فاز اول برای یک هزار و 500 نفر زمینه شغلی فراهم می‌شود.

رحیمی بیان داشت: شرکت شهرک‌های صنعتی سلماس به عنوان مجری ایجاد منطقه ویژه اقتصادی سلماس انتخاب شده است.

وی متذکر شد: منطقه ویژه اقتصادی سلماس به میزان یک هزار هکتار به تصویب رسیده که در فاز نخست 121 هکتار از اراضی مورد نظر از سوی منابع ملی برای منطقه ویژه اقتصادی قرار داده شده است.

شهردار سلماس گفت: امسال اقدامات خوبی در راستای ایجاد مناطق ویژه اقتصادی از سوی شهرک صنعتی شاهد بودیم که امید است این روند همچنان ادامه داشته و شاهد ایجاد مناطق اقتصادی بیشتری در این شهرستان باشیم.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ شهریور ۹۳ ، ۱۳:۰۵
مدیر سایت

خبرگزاری فارس: برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سلماس اعلام شد
در گفت‌وگو با فارس

برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سلماس اعلام شد

فرماندار سلماس گفت: به منظور گرامیداشت یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس، برنامه‌های فرهنگی‌، مذهبی، اجتماعی و ورزشی در شهرستان سلماس برگزار می‌شود.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری فارس: مسعود حاجی‌علیلو امروز اظهار داشت: امسال برنامه‌های متنوعی در شهرستان سلماس به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود.

وی افزود: در تمام این برنامه‌ها تلاش شده تا رشادت و مقاومت ایثارگران در هشت سال دفاع مقدس بهتر از گذشته به تصویر کشیده شود.

فرماندار سلماس تصریح کرد: به منظور گرامیداشت یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس، شهرستان سلماس اقدام به برگزاری برنامه فرهنگی‌، مذهبی، اجتماعی و ورزشی در این شهرستان کرده است.

حاجی‌علیلو اظهار داشت: مراسم رژه نیروهای مسلح عنوان برنامه‌هایی است که با همکاری نیروی انتظامی و سپاه شهرستان سلماس در صبحگاه مشترک برگزار می‌شود.

وی به لزوم انتقال ارزش‌های دفاع مقدس در بین دانش‌آموزان اشاره کرد و اظهار کرد: نشر و انتقال آموزه‌های دفاع مقدس مهم‌ترین وظیفه بوده زیرا که شهدا، جانبازان و ایثارگران سرمایه اصلی ایران هستند.

فرماندار سلماس گفت: نواخته شدن زنگ دفاع مقدس، زنگ انقلاب و مهر همزمان با بازگشایی مدارس از برنامه‌های در نظر گرفته شده آموزش و پرورش به مناسبت هفته دفاع مقدس شهرستان سلماس است.

حاجی‌علیلو اظهار داشت: این برنامه‌ها با همکاری حوزه‌ها، پایگاه‌های مقاومت بسیج، بسیج ادارات و سپاه شهدای شهرستان سلماس برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های فرهنگی، مذهبی و ورزشی در این شهرستان بیان کرد: دیدار و تجلیل از خانواده معظم شهدا، برگزاری مسابقات قرآنی، ورزشی و فرهنگی در رشته‌های مختلف در حوزه‌های بسیج در طول هفته دفاع مقدس و غبارروبی مزار شهدا از جمله برنامه‌های فرهنگی در هفته دفاع مقدس است.

فرماندار سلماس با اشاره به برنامه‌های دیگر هفته دفاع مقدس افزود: برگزاری یادواره شهدا، به صدا در آمدن زنگ ایثار و مقاومت به مناسبت بازگشایی مدارس و استقبال از دانشجویان جدیدالورود از برنامه‌های مهم شهرستان سلماس در طول هفته دفاع مقدس است.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ شهریور ۹۳ ، ۱۲:۴۰
مدیر سایت

خدامحوری، رمز موفقیت ملت ایران در دوران دفاع مقدس بود

امام جمعه سلماس گفت: خدامحوری و توجه به الطاف الهی، رمز موفقیت ملت با صلابت ایران در دوران با شکوه دفاع مقدس بود.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا: حجت الاسلام سید محمد موسوی در دیدار جمعی از فرماندهان نیروهای مسلح سلماس که به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد، افزود: هفته دفاع مقدس یادآور رشادت ها، ایثارگری ها و مقاومت مردم سلحشور و غیور کشور در مقابل دشمنان اسلام و نظام جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه هفته دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی است، اضافه کرد: اگر به دنبال پویایی و توفیقات روزافزون در انقلاب اسلامی هستیم، باید دوران دفاع مقدس را به عنوان یک الگو و سرمشق در زندگی خود داشته باشیم و از آموزه های آن به خوبی بهره مند شویم.
امام جمعه سلماس اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس همه مردم با تاسی و اطاعت از ولایت فقیه پای کار آمدند و برای عزت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی، جانفشانی کردند.
حجت الاسلام موسوی ادامه داد: روحیه ازخودگذشتگی، ایثار و شهادت طلبی مردم در دفاع مقدس قابل توجه بود و این روحیه در کنار ولایت مداری و ولایت پذیری، زمینه پیروزی های متعدد جوانان ایران اسلامی را در جنگ تحمیلی فراهم کرد.
هفته دفاع مقدس از فردا (دوشنبه) در کشور آغاز شده و برنامه های متعددی همزمان با سراسر کشور در شهرهای مختلف آذربایجان غربی برگزار می شود.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ شهریور ۹۳ ، ۱۰:۴۰
مدیر سایت

یک فرمانده نظامی:

دستاورد دفاع مقدس خودباوری ملت ایران است

فرمانده تیپ 264 پیاده شهید عبدی سلماس گفت: دستاورد عظیم دوران دفاع مقدس تقویت روحیه ایمان، خودباوری، بصیرت و هوشیاری است.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا: امیر سرتیپ دوم شیرزاد پارساجو اظهار کرد: دوران دفاع مقدس مجموعه ای از افتخارات و حرکت بالنده ملت ایران و رسیدن به اهداف و ارزش های متعالی است که قطعاً مهمترین ثمره و نتیجه آن ارتقاء و اعتلای عزت و آبروی این کشور است.


وی ضرورت هوشیاری و مراقبت را در مقابل تهدیدهای دشمن یادآور شد و افزود: دستاورد دیگری که برای نظام اسلامی این دفاع مقدس به همراه داشته آشنا شدن ملت با اهداف و آرمان ها به شکل فردی و اجتماعی و بهره گیری از تجارب صحیح در فرهنگ مدیریتی و اجرایی است.

فرمانده تیپ 264 پیاده سلماس، دفاع مقدس را دارای خاطرات تلخ و شیرین و فراز و نشیب بسیار درس آموز توصیف کرد و گفت: در سایه این عظمت و صلابت بی نظیر ملت ایران امروز در اوج قدرت واقعی است.

وی شعار امسال هفته دفاع مقدس را 'ایستادگی دیروز، عزت امروز و تعالی فردا' ذکر کرد و افزود: این شعار نشان می دهد که ملت ایران همچنان سرزنده و بالنده در صحنه است و دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس می تواند نقطه قدرت روحی و روانی برای این ملت و بازدارنده از تهدیدهای دشمنان باشد.

امیر پارساجو، رمز پیروزی رزمندگان اسلام را در هشت سال دفاع مقدس حضور همراه با آگاهی و بصیرت در صحنه، ولایتمداری و همچنین داشتن روحیه گذشت و ایثار در مقابل تهدیدهای دشمن برشمرد و گفت: امروز نیز به چنین توان مضاعف نیازمندیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در گرامیداشت هفته دفاع مقدس برنامه های متنوعی در سلماس از جمله رژه نیروهای مسلح، برگزاری مسابقات فرهنگی، ورزشی و هنری، برپایی نمایشگاه رزمی، فرهنگی کربلای یک، برگزاری یادواره های شهدا، دیدار با خانواده های شهدا و غبارروبی و عطرافشانی مزار آنها، برپایی محافل شعر، ادبیات و خاطره گویی رزمندگان و پیشکسوتان هشت سال جنگ تحمیلی برگزار می شود.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ شهریور ۹۳ ، ۱۰:۱۵
مدیر سایت
خبرگزاری فارس: آغاز عملیات اجرایی ایجاد منطقه ویژه اقتصادی سلماس

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان غربی اعلام کرد:

آغاز عملیات اجرایی ایجاد منطقه ویژه اقتصادی سلماس

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان غربی گفت: طی چند روز آینده عملیات اجرایی پروژه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی سلماس آغاز خواهد شد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری فارس: صابر پرنیان امروز اظهار داشت: سال گذشته طی تفاهم‌نامه منعقده فیمابین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با گروه خودروسازی بهمن اقدام به خرید 10 دستگاه خودروی آتش نشانی شد که با پیگیری‌های انجام شده از این 10 دستگاه دو دستگاه توسط شرکت شهرک‌های صنعتی برای استفاده در شهرک‌های صنعتی ارومیه و میاندوآب خریداری شد که برای نخستین بار در شمالغرب کشور انجام شد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان غربی ادامه داد: امسال در نظر داریم اقدام به خرید دو دستگاه خودروی آتش نشانی دیگر در راستای تأمین امنیت واحدهای تولیدی کنیم.

وی به معرفی شرکت شهرک‌های صنعتی به عنوان مجری ایجاد منطقه ویژه اقتصادی سلماس اشاره و اضافه کرد: این منطقه اقتصادی دارای مصوبه یک هزاری هکتاری است که در مرحله نخست 121 هکتار از اراضی مورد نظر از سوی منابع طبیعی در اختیار شرکت قرار گرفته و طی چند روز آینده عملیات اجرایی این پروژه آغاز خواهد شد.

پرنیان تصریح کرد: در چند ماه اخیرا شاهد اقدامات خوبی توسط قسمت‌های مختلف شرکت بوده و امسال زمین مورد نظر برای ایجاد نخستین شهرک صنعتی تخصصی اخذ شد و به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی در این شهرک تخصصی که در مجاورت ناحیه صنعتی ایواوغلی قرار دارد خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: شهرک فناوری الکترونیک و صنایع غذایی ارومیه در سال گذشته به عنوان سومین شهرک فناوری در سطح کشور به بهره‌برداری رسید.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان غربی ادامه داد: در حال حاضر 31 واحد فنی، مهندسی و دانش بنیان در شهرک فناوری الکترونیک و صنایع غذایی ارومیه صنعتی مستقر شده‌اند.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ شهریور ۹۳ ، ۱۷:۲۱
مدیر سایت

نیروهای مسلح و مسوولان ادارات سلماس کوهپیمایی کردند

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا: به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، جمعی از مسوولان ادارت سلماس به همراه نیروهای نظامی و انتظامی کوهپیمایی کردند.

در این حرکت ورزشی شرکت کنندگان روز جمعه به ارتفاعات روستای برگشاد صعود کرده و یاد و خاطره شهدای ارتش را گرامی داشتند.

فرمانده تیپ 264 پیاده سلماس در مراسم آغاز این حرکت ورزشی اظهار کرد: بزرگداشت هفته دفاع مقدس اعلان این حقیقت است که اگر چه اسلام دین صلح و هم زیستی مسالمت آمیز است اما اگر قدرتهای باطل به دین و سرزمین ما قصد تجاور داشته باشند ملت غیور به دستور اسلام به پاخاسته و با قلع و قمع متجاوزین انها را به قبرستان تاریخ می سپارند. 
امیرسرتیپ دوم شیرزاد پارساجو با یادآوری نام شهیدانی چون چمران، کاوه، باکری، زین الدین، صیاد شیرازی، بابایی و شاهپوری ادامه داد: هدف دیگر بزرگداشت هفته دفاع مقدس تجلیل و معرفی شهیدان و قهرمانان راستین و سرداران بزرگی است که جان خود را فدا کردند تا ایمان، ارزشهای دینی، استقلال، تمامیت ارضی، عزت و شرف را برای ما به ارمغان بیاورند. 
در پایان ضمن قرائت زیارت عاشورا، به 14 نفر به قید قرعه جوایزی اهداء شد. 
انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ شهریور ۹۳ ، ۱۶:۲۰
مدیر سایت

امام جمعه سلماس:

ملت ایران برای پاسداری از نظام اسلامی مقاوم ایستاده اند

امام جمعه سلماس گفت: ملت ایران همانند هشت سال دفاع مقدس برای دفاع و پاسداری از نظام اسلامی مقاوم و باصلابت ایستاده اند.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا : حجت الاسلام سیدمحمد موسوی در خطبه های این هفته نماز جمعه سلماس با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، جانبازان و ایثارگران افزود: در این دوران پیر و جوان همه برای دفاع از میهن اسلامی به میدان آمدند و نگذاشتند یک وجب از خاک کشورشان در اختیار دشمن قرار گیرد.

وی اظهار کرد: کشور ایران با مقاومت، ایستادگی و فداکارهای شهدا و جانبازان در هشت دفاع مقدس سربلند بیرون آمد.
وی با بیان اینکه امروز اسرائیل غاصب از موقعیت ما به شدت ناراحت است، اضافه کرد: رژیم صهیونیستی می داند ما به لحاظ نظامی بسیار قوی هستیم و این موقعیت خوب ما به لحاظ تجهیزات نظامی همه محصول جنگ و هشت سال دفاع مقدس است.

وی یادآور شد: مردم عراق به رهبری مراجع و روحانیت و یاری گرفتن از خداوند، گروهک تکفیری داعش را همانند صدام به زباله دان تاریخ می اندازند.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به فرا رسیدن سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس در اول مهر نیز اضافه کرد: آموزش و پرورش امروز بزرگترین پایگاه تعلیم و تربیت جامعه است.

وی با تاکید بر اینکه همه مسوولیت ها بر عهده دستگاه بزرگ آموزش و پرورش نیست، اظهار کرد: بخشی از مسوولیت تعلیم و تربیت فرزندان بر عهده خانواده هاست که باید در این رابطه تمام تلاش شان را به کار گیرند.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ شهریور ۹۳ ، ۱۶:۲۰
مدیر سایت
خبرگزاری فارس: معرفی اسلام به جهان مهمترین ثمره دفاع مقدس

امام جمعه سلماس اعلام کرد

معرفی اسلام به جهان مهمترین ثمره دفاع مقدس

امام جمعه سلماس گفت: یکی از ثمرات دفاع مقدس در اسلام معرفی اسلام به تمام جهانیان است.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری فارس: حجت‌الاسلام سید محمد موسوی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به قربانی کردن حضرت اسماعیل(ع) توسط حضرت ابراهیم(ع) اظهار کرد: خداوند حضرت ابراهیم(ع) را خلیل نامید، زیرا در تمام مدت عمرش به کسى جز خدا روى نیاورد.

وی با اشاره به فرا رسیدن سالروز آغاز جنگ تحمیلی علیه ایران توسط حکومت بعثی عراق، گفت: امام خمینی(ره) پس از پیروزی در جنگ هشت سال دفاع مقدس فرمودند: «جوانان ایران اسلامی در شرایط محاصره ایران و جنگ نابرابری علیه ملت ما ثابت کردند که اگر بخواهیم می‌توانیم پیروز شویم.»

امام جمعه سلماس ادامه داد: تقدس دفاعی رزمندگان اسلام در طول این هشت سال فقط جنگ نبوده بلکه دفاع از آبروی اسلام در مقابل دشمنان تجاوزگر است.

وی خاطرنشان کرد: دین اسلام به مسلمانان اجازه نمی‌دهد که به کشور و ملتی تعدی کنند ولی در مقابل این دستور آمده است اگر دشمنی قصد تعدی به ملت و خاک شما را داشت باید در مقابل آنان ایستادگی کنید، در واقع جهاد در چنین شرایطی واجب می‌شود.

امام جمعه سلماس به ثمرات دفاع مقدس اشاره و اظهار کرد: یکی از ثمرات دفاع مقدس در اسلام معرفی اسلام به تمام جهانیان است.

وی دومین ثمره دفاع مقدس را در اسلام اثبات برخورداری ملت اسلامی از یک حکومت دینی و غیبی عنوان کرد و در خصوص ثمره سوم دفاع مقدس، گفت: اثبات قدرتمندی و مقاومت جزو ثمره سوم دفاع مقدس است.

موسوی به آغاز گشایش مدارس اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش به عنوان مهم‌ترین رکن در جامعه بوده و صرفا منحصر به مسئله آموزش نبوده بلکه باید به مسائل پرورشی دانش‌آموزان توجه ویژه شود.

وی خواستار توجه و حساسیت معلمان نسبت به حرکات و رفتار دانش‌آموزان شد و افزود: در شرایط کنونی که جامعه در خط مقدم تهاجم فرهنگی قرار دارد توجه معلمان و مدیران مدارس به نو شکفته‌های جامعه در برابر این تهاجمات باید بیشتر شود.

امام جمعه سلماس در بخشی از سخنان خود به هم‌پیمانی امریکا و برخی از کشورها برای مبارزه با داعش اشاره کرد و گفت: حرکات و رفتارهای دو جانبه این کشور بر هیچ کشور و ملتی پنهان نیست.

وی خاطرنشان کرد: اگر چه امریکا با تظاهر مقابله با داعش قصد منحرف کردن افکار جهانیان را دارد ولی قصد و نیت این شیطان بزرگ تصرف و زیر سلطه بردن کشورهای اسلامی است.

موسوی افزود: حمایت‌های نظامی و مالی امریکا از داعش در چند ماه اخیر و اظهارات کنونی آنان علیه داعش و ادعای آنان مبنی بر منحل کردن گروهک تکفیری داعش مردم جهان را به حیرت در آورده است.

امام جمعه سلماس ضمن تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر پوچ و توخالی عنوان کردن اظهارات امریکا علیه داعش، خاطرنشان کرد: اگر چه امریکا تصرف کشورهای اسلامی و نابودی اسلام را در سر می‌پروراند ولی به فضل الهی هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ شهریور ۹۳ ، ۱۵:۵۰
مدیر سایت

پایانه مرزی در سلماس ایجاد می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی از ایجاد پایانه مرزی در شهرستان سلماس خبر داد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا: 'داود کشاورزیان'  در بازدید از نوار مرزی سلماس با کشور ترکیه گفت: مقدمات ایجاد پایانه مرزی در منطقه کوزه رش سلماس فراهم است و عملیات اجرایی آن بزودی شروع می شود.

وی افزود: تمامی بسترهای لازم در جهت راه اندازی این پایانه مرزی توسط دستگاههای اجرایی شهرستان مهیا شده و با تصمیمات وزارت راه و شهرسازی عملیات اجرایی این طرح مهم تا پایان سال به مرحله اجرا درمی آید.
'علی اکبر آقایی' نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه این بازدید گفت: با ایجاد پایانه مرزی در این شهرستان شاهد رشد و رونق اقتصادی مرزنشینان بخش کوهسار سلماس می شویم.
'مسعود حاج علیلو' فرماندار سلماس هم در این بازدید بر لزوم همکاری همه جانبه دستگاههای اجرایی در جهت راه اندازی هرچه سریعتر این پایانه تاکید کرد.
شهرستان سلماس در شمال آذربایجان غربی و فاصله 90 کیلومتری مرکز استان واقع است.
جمهوری اسلامی ایران در محدوده شهرستان سلماس 85 کیلومتر با کشور ترکیه مرز مشترک دارد.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ شهریور ۹۳ ، ۲۱:۵۹
مدیر سایت

طرح ورزش صبحگاهی رایگان - سلامت همگانی

در آذربایجان غربی اجرا می شود

رییس گروه توسعه ورزشهای همگانی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: طرح ورزش صبحگاهی رایگان - سلامت همگانی از ابتدای مهرماه در استان برگزار می شود.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا: اکرم مهدی زاده در همایش یکسان سازی ورزش همگانی که با حضور روسای ادارات ورزش و جوانان شهرهای شمالی آذربایجان غربی در سلماس برگزار شد، افزود: این طرح از اول مهرماه در سالن ها و اماکن ورزشی و از ابتدای سال آینده درپارکها و فضاهای روباز ورزشی استان به اجرا در می آید.

وی به اهداف اجرای این طرح اشاره کرد و ادامه داد: توسعه شادابی و نشاط عمومی و تامین سلامت جسمی و روحی مردم اجرا می شود.
وی اظهار کرد: برای اجرای این طرح اعتبار لازم از سوی استانداری آذربایجان غربی تامین شده و به زودی ابلاغ می شود.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ شهریور ۹۳ ، ۱۲:۵۰
مدیر سایت

امام جمعه سلماس:

نماز جمعه سنگر معنوی و فرهنگی جامعه است

امام جمعه سلماس گفت: برپایی نماز جمعه در تشریح مسایل فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی روز و خنثی کردن جوسازی ها و فتنه ها دشمنان بسیار نقش آفرین است و به عنوان سنگر معنوی و فرهنگی به شمار می رود.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا: حجت الاسلام سیدمحمد موسوی روز پنجشنبه در جمع اعضای ستاد نماز جمعه سلماس افزود: علاقه مندی مردم به نماز جمعه از برکات انقلاب اسلامی است که دشمن درصدد تضعیف حضور مردم در این سنگر معنوی فرهنگی است.


وی اضافه کرد: پیگیری مشکلات مردم، شفاف سازی موضوعات، شرکت در شوراهای اداری و آموزش و پرورش، شرکت در همایش های سراسری ائمه جمعه، اقامه نماز جماعت در مدارس و تعامل بین مردم و مسوولان بخشی از اقدامات نهاد نماز جمعه این شهرستان است.
حجت الاسلام موسوی ادامه داد: نماز جمعه باعث تحکیم وحدت جامعه است و باید باشکوه برگزار شود.
امام جمعه سلماس با اشاره به موفقیت نماز جمعه افزود: نماز جمعه چون تحقق بخش حضور مردم در صحنه های مختلف است همیشه در این زمینه موفق عمل کرده است.
وی گفت: اهمیت نماز جمعه بر کسی پوشیده نیست، نماز جمعه آنقدر پراهمیت است که یک سوره در قرآن به این فریضه مهم اختصاص دارد، از طرفی احادیث فراوان معصومین (ع) در این رابطه دلیل خوبی بر اثبات این مدعاست.
امام جمعه سلماس افزود: نماز جمعه سنگر و پایگاه انقلاب اسلامی است و در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی و نیز هشت سال دفاع مقدس و پس از آن همواره نقش مهمی ایفا کرده است.
وی ادامه داد: در طول 36 سال گذشته، پایگاه نماز جمعه حوادث و برهه های دشوار و سختی را گذرانده اما به برکت وجود ائمه جمعه بیدار و آگاه و بصیرت مثال زدنی مردم، همین نماز جمعه به سنگری برای خنثی سازی توطئه دشمنان بدل شده است.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ شهریور ۹۳ ، ۱۱:۴۰
مدیر سایت

فیلم مقاومتفرمانده بسیج دانشجویی آذربایجان غربی:

آثار جشنواره ملی فیلم مقاومت در سلماس اکران می‌شود

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دانشجویی آذربایجان غربی گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس آثار جشنواره ملی فیلم مقاومت در سلماس به اکران در می‌آید.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم: میرکاظم یکانی در دیدارهای جداگانه با روسای دانشگاه‌های آزاد اسلامی و پیام نور سلماس، هدف بسیج دانشجویی را حل مشکلات مراکز آموزش عالی دانست و اظهار کرد: این مجموعه تمام تلاش خود را در این برهه زمانی برای رسیدن به اهداف تعیین شده بکار می‌گیرد.

وی بیان کرد: برگزاری مراسم غبارروبی مزار شهدا و تجدید میثاق با آرمان‌های والای آن عزیزان، برگزاری مراسمات مختلف فرهنگی، علمی و مقاله‌نویسی، اکران فیلم‌های جشنواره ملی فیلم مقاومت و برپایی ایستگاه صلواتی از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده برای بزرگداشت ایام هفته دفاع مقدس در سطح بسیج دانشجویی دانشگاه‌های سلماس است.

وی بیان کرد: پایه‌گذاری و پیدایش تفکر صحیح  بعنوان یکی از مولفه‌های  اصلی مدنظر بسیج دانشجویی استان آذربایجان غربی است که برای تحقق آن به کمک همه مسئولان و بخصوص روسای دانشگاه‌ها نیاز وجود دارد.

یکانی تصریح کرد: تربیت نیروهای همطراز  انقلاب اسلامی و کادر سازی به‌طور جدی در پایگاههای مقاومت بسیج دانشگاه‌ها پیگیری می‌شود که در حال حاضر با تاکید بر حرکت‌های نرم افزاری سرعت بیشتری یافته است.

وی افزود: تعریف فضای دانشجویی باید به‌عنوان تغییر در طرز فکر عمومی و مسیرگشایی برای تفکر صحیح در بین دانشگاهیان نهادینه شود، که از جمله الگوهای بارز این موضوع می‌توان به تفکر زیبای حضرت زینب به حادثه‌ عظیم کربلا اشاره کرد و با تاسی از این الگوی تفکر، باید هم در جایگاه مسئول و هم در جایگاه دانشجو با دیدگاه باز، عمیق و گسترده به مسائل موجود نگاه شده و تدابیر لازم انجام پذیرد.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ شهریور ۹۳ ، ۱۱:۰۵
مدیر سایت

شورای شهر

رئیس جدید شورای شهر سلماس انتخاب شد

در پی انتخاب رئیس پیشین شورای شهر سلماس به سمت فرمانداری، رئیس جدید این شورا انتخاب شد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم: انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی شهر سلماس در محل ساختمان شورای اسلامی این شهر برگزار شد.

این انتخابات با نامزدی سه تن از اعضای شورا برای ریاست شورا همراه بود که در پایان رضا رجبی قره قشلاقی با کسب اکثریت آرا نسبت به پیمان رسول نژاد و بهزاد رسولی با پنج رای موافق به ریاست شورای شهر سلماس انتخاب شد.

تا پیش از این ریاست شورای شهر سلماس مدت نه سال بر عهده مسعود حاج علیلو قرار داشت که با انتخاب وی به عنوان فرماندار این شهرستان مسئولیت ریاست شورای این شهر بر عهده رضا رجبی قرار گرفت. 

در این جلسه احد ایمانزاده بعنوان نایب رییس با پنج رای موافق، جواد سعید نیا بعنوان خزانه دار، فرشید تمرزاده و ناهید حاتم زاده به ترتیب به سمت منشی اول و دوم این کادر نه نفره برگزیده شدند.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ شهریور ۹۳ ، ۱۱:۴۵
مدیر سایت

دیدار فرماندار سلماس با خانواده مرحوم علیزاده

فرماندار شهرستان سلماس با خانواده مرحوم علیزاده در پی اهداء عضو دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش سلماس خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس: مسعود حاجی علیلو به همراه مسئولان بهداشت و درمان و اعضای خیرین سلامت با حضور در منزل مهندس علیزاده با خانواده وی دیدار و گفتگو کردند.

فرماندار سلماس در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مهندس علیزاده و تقدیر و تشکر از این عمل انسان دوستانه اظهار داشت: این خانواده با مناعت طبع خود با خدا معامله کردند و حیات و جاودانگی به هفت همنوع دیگر بخشیدند که کار با عظمت و قابل تکریمی است.

وی  در پایان گفت: اگرچه مهندس  ولی علیزاده در این دینا پیش ما نیست، اما افراد دیگری که با پیوند اعضایش در این دنیا حیات یافته اند؛ علیزاده های دیگری هستند که با مشیت الهی از آلام و رنج بیماری رهایی یافته اند.

شایان ذکر است که در پی مرگ مغزی مرحوم ولی علیزاده مغانجوقی، اهدای اعضا(کبد،پانکراس،قرنیه ها،دوکلیه و دریچه های قلب) آن مرحوم از طرف خانواده ایشان به هفت نفر زندگی دوباره بخشید.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ شهریور ۹۳ ، ۰۹:۵۰
مدیر سایت

دو باند توزیع موادمخدر در سلماس متلاشی شد

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا: فرمانده انتظامی سلماس از انهدام دو باند توزیع موادمخدر در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ 'حسین رمزی' اظهار کرد: در اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر سلماس موفق به شناسایی و متلاشی کردن دو باند توزیع مواد مخدر شدند.
وی افزود: از اعضای این باندها مقدار 13 کیلو و 450 گرم مواد مخدر از نوع تریاک و هروئین کشف و ضبط شد.
وی ادامه داد: در این زمینه سه دستگاه خودروی سواری توقیف و چهار نفر نیز دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.
وی افزود: خانواده ها به عنوان حامیان نیروی انتظامی ضروری است تلاش بیشتری کنند تا فرزندان خود را از وجود مواد خانمانسوز مخدر در جامعه آگاه کنند.
فرمانده انتظامی سلماس همچنین گفت: مقادیری قابل توجهی کالا شامل لوازم آرایشی و بهداشتی هم در این شهرستان کشف شده که ارزش ریالی کالاهای مکشوفه 70 میلیون ریال بوده و در این رابطه دو دستگاه خودرو توقیف و سه نفر نیز دستگیرشدند.
انتهای پیام/
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ شهریور ۹۳ ، ۰۸:۳۰
مدیر سایت

رقابت چهارجانبه کیک بوکسینگ در سلماس برگزارشد

رقابت های چهارجانبه کیک بوکسینگ سبک فول کنتاکت با شناخت نفرات وتیم های برتر روز یکشنبه در سلماس پایان یافت.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا: در این مسابقات 150 رزمی کار نونهال، نوجوان، جوان و بزرگسال در قالب چهار تیم ارومیه، تبریز، سلماس و پیرانشهر حضور داشتند که با یکدیگر به رقابت پرداختند.

تیم سلماس به عنوان میزبان این مسابقات در پایان توانست با کسب 10 مدال طلا، هشت نقره و هفت برنز مقام قهرمانی را به دست آورد.
همچنین این تیم پنج کمربند طلایی مسابقات را به خود اختصاص داد.
پس از تیم سلماس، تیم های کیک بوکسینگ ارومیه و پیرانشهر به ترتیب دوم و سوم شدند.
انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ شهریور ۹۳ ، ۱۴:۱۸
مدیر سایت

معاون فرماندار سلماس:

برنامه های هفته دفاع مقدس مردم محور باشد

معاون سیاسی، اجتماعی فرمانداری سلماس گفت: برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس باید با محوریت برنامه های مردمی و همکاری و همراهی اداره ها و نهادها به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا: علیرضا علیزاده در جلسه ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس سلماس اظهار کرد: بزرگداشت هفته دفاع مقدس یادآور دلاورمردی ها، شجاعت ها و پایداری های ملت ایران و رزمندگانی است که در آن دوران با از خودگذشتگی از خاک این کشور دفاع کردند.

وی ادامه داد: در دوران هشت سال دفاع مقدس نوجوانان و جوانان بسیاری با حضور در جبهه ها در برابر دشمن تا بن دندان مسلح ایستادند و با ولایتمداری و پیروی از دستورات رهبر دشمن را به شکست وادار کردند.
علیزاده افزود: دشمن اکنون با تحریم و تهدیدهای فراوان علیه ایران وارد جنگ نرم شده است و ما باید با گرامیداشت ارزش های مهم و کلیدی انقلاب، نظام و اسلام، در این مبارزه با دشمن و هجمه های مختلف پیروز شویم و این تهدیدها را تبدیل به فرصت کنیم.
معاون فرماندار سلماس با بیان اینکه باید در این هفته با برگزاری برنامه های فرهنگی تلاش خود را برای ترویج و تفکر رزمندگان اسلام به نسل امروز دوچندان کنیم افزود: نباید نسل امروز با دوران هشت سال دفاع مقدس بیگانه باشد و درک درستی را از مقاومت های رزمندگان اسلام نداشته باشد.
جانشین تیپ 264 شهید سرلشگرعبدی سلماس هم در این جلسه با گرامیداشت حماسه جاودان و به یادماندنی هشت سال دفاع مقدس، گفت: ایستادگی و مقاومت ملت عظیم الشان ایران در برابر استکبار جهانی و قدرت های سلطه گر رمز سربلندی و اقتدار نظام و میهن اسلامی است.
سرهنگ ابراهیم حیدرزاده برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در 31 شهریور، همایش تجلیل از رزمندگان، همایش کوهپیمایی، مسابقات خاطره نویسی، برپایی نمایشگاه آثار دفاع مقدس، مسابقات فرهنگی، غبارروبی قبور شهدا، سرکشی از خانواده شهدا، برگزاری یادواره های شهدا را بخشی از برنامه های این هفته در سلماس برشمرد.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ شهریور ۹۳ ، ۱۳:۲۳
مدیر سایت

عباس بهروز مغانجوقی معلول نخبه و نفر پنجم مسابقات کشوری نانو:

طرح فیلترهای نانو در آب شهری، نیازمند حمایت برای صنعتی سازی است

معلول نخبه و نفر پنجم چهارمین دوره از مسابقات کشوری فناوری نانو گفت: هم اینک سه طرح اختراعی در زمینه ایده‌های تولیدی از جمله فیلترهای نانو در آب های شرب شهری آماده شده که در صورت حمایت کافی می‌توانم به مرحله تولید و صنعتی‌سازی برسانم.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم: عباس بهروز مغانجوقی متولد سال 1359 در سلماس است، وی تحصیلات ابتدایی خود را در دبستان هاتف در روستای مغانجوق و متوسطه را در دبیرستان امام خمینی(ره) سلماس گذرانده است.

وی دانش آموخته رشته مهندسی شیمی محض در دانشگاه ارومیه و کارشناسی ارشد شیمی آلی در همان دانشگاه است و سابقه تدریس در درس تخصصی شیمی در موسسات مختلف آموزشی سلماس را دارد.

وی از نخبگان معلول و جوان شهرستان سلماس است که با تلاش و پشتکار فراوان توانست در چهارمین دوره از مسابقات کشوری نانو از میان 6 هزار و 240 داوطلب شرکت‌کننده در این رقابت علمی از 16 نهاد ترویجی فناوری نانو در سراسر کشور با کسب امتیاز 5502 صاحب مقام پنجم شود و با دریافت تاییدیه ستاد توسعه فناوری نانو مجوز توانایی آموزش این علم را برای فراگیران دریافت کند.

گفتگوی صمیمی تسنیم با وی در مورد مسائل طول دوره تحصیل و تحقیقاتش به همراه تشریح برخی موضوعات و مشکلات مقابل راه پیشرفتش در پی می‌آید.

تسنیم: با تبریک افتخار آفرینی شما جوان نخبه برای سوال اول درباره تحقیقات و مطالعات خود در مورد علم نانو توضیحاتی ارائه کنید؟

بهروز: تحصیلات عالی بنده در رشته شیمی آلی بوده است ولی با ایجاد زیرساختهای اولیه فعالیت در مورد این علم جدید با خرید و راه‌اندازی دستگاه های مرتبط توسط خیرین آموزشی سلماس در پژوهش سرای علمی این شهرستان و با تصمیم اداره آموزش و پرورش سلماس با همکاری ستاد توسعه فناوری نانو مبنی بر احداث نهاد ترویجی علم نانو، تحقیقات و مطالعات اصلی خود را بدلیل نیاز موجود برای فعالیت مدرسین متخصص در این‌باره به‌طور جدی شروع کردم و در حال حاضر تا مرحله‌ شرکت در مسابقات ملی فناوری نانو و کسب مقام پنجم کشوری به همراه مدرک توانمندی تدریس سطح الف از سوی ستاد توسعه ناوری نانو پیش رفته‌ام.

بقیه در ادامه مطلب: ...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ شهریور ۹۳ ، ۰۹:۴۰
مدیر سایت