سلماس خبر

*** پایگاه خبری تحلیلی سلماس خبر ***

سلماس خبر

*** پایگاه خبری تحلیلی سلماس خبر ***

سلماس خبر
نویسندگان
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

۳۰ مطلب در آذر ۱۳۹۳ ثبت شده است


انتهای پیام/
۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ آذر ۹۳ ، ۰۰:۳۰
نویسنده

جای خالی دانشجویان در امور اجرایی و عمرانی شهری

شهردار سلماس گفت: دانشجویان همواره تأثیرگذارترین افراد کشور در امور اجتماعی و حرکات علمی اند.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایسنا: دکتر «محمد رحیمی» شهردار سلماس با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه پیام نور سلماس به مناسبت 16 آذر، روز دانشجو، ضمن تبریک این روز به دانشجویان و گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی شهدای دانشجوی کشور، گفت: 16آذر یادآور فداکاری و ایثار این قشر پیش‌تاز در برابر استبداد و استعمار و پیام ظلم‌ناپذیری این قشر آگاه کشور است.

شهردار سلماس یادآور شد: جنبش دانشجویی و فعالیت‌های تشکل محور در دانشگاه‌ها یعنی همسویی دانشجویان در نیل به اهداف عالی فرهنگی و سیاسی کشور که هم استقلال بخش و هم ضد استکبار و استبداد است چون روحیه دانشجو ضدظلم است.

وی با تأکید بر اینکه نباید به تشکل‌های دانشجویی نگاه ابزار گونه داشته باشیم افزود: تشکل‌های دانشجویی زمانی حرکت آفرین است که مورد سوء استفاده حرکت‌ها و جهت‌گیری خاص فرادانشگاهی قرار نگیرد.

شهردار سلماس اظهار کرد: بر اساس نظریه‌ی علمی که می‌گوید آدمی به اندازه‌ی تصوراتش از خویش می‌تواند اوج بگیرد، شما هرچه هستید و هرچه می‌خواهید بکنید باید برای علم تلاش کنید.

رحیمی تصریح کرد: در جمع شما دانشجویانی هستند که عهده‌دار تأمین معاش والدین‌شان هستند اما دستیابی به هدف فقط با تلاش و حرکت است پس باید تلاش کنید و چراغ دانش را در محفل پویای خود روشن نگه دارید.

وی با اشاره به رویکرد شهرداری سلماس در بهره‌گیری از توانایی‌ها و استعدادهای دانشجویان سلماسی در امور اجرایی و عمرانی و آبادانی شهری، خاطرنشان کرد: متأسفانه علی‌رغم اینکه شهرداری سلماس برای چندین مسابقه از جمله مسابقه طراحی سردرب ورودی شهر فراخوان سراسری داده بود، تعداد کمتر از انگشتان یک دست شرکت کردند که با این تعداد دانشجوی موجود در شهرستان قابل قبول نیست.

رحیمی با اشاره به جای خالی قشر تحصیلکرده شهر در عمران آبادانی شهر و با تأکید بر اینکه نباید به جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم بی‌تفاوت باشیم، یادآور شد: مجموعه‌ی شهرداری سلماس با آغوشی باز آماده است تا هرگونه نقد، حرف، ایده، نظری را در خصوص عملکرد شهرداری و امور عمرانی و اجرایی شهر را از شما بپذیرد.

شهردار سلماس با اشاره به وضعیت اجرایی طرح منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی و توضیح و تشریح ابعاد مختلف طرح به دانشجویان، خاطرنشان کرد: با توجه به آینده‌ی روشنی که این طرح دارد و پیگیری ما و مسئولان شهر در خصوص تحقق این پروژه، دانشجویان مطمئن باشند که در صورت مشارکت این قشر در طرح‌ها و فعالیت‌های شهرداری، حتماً از وجود و فکر آنها به نحو احسن در مسیر اجرای این گام بلند اقتصادی شهر استفاده می‌شود.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ آذر ۹۳ ، ۱۷:۵۷
نویسنده

رییس دانشگاه فرهنگیان سلماس:

دانشجویان و دانشگاهیان در کانون هدف گیری دشمنان قرار دارند

رییس دانشگاه فرهنگیان سلماس گفت: 16 آذر نشان دهنده عمق روحیه استقلال طلبی و ایستادگی در برابر ظلم است.

به گزارش سلماس خبر به نقل ازخبرگزاری ایسنا: هادی الهام ضمن تبریک روز دانشجو به تمامی دانشجویان، گفت: دانشجویان نماد بیداری یک ملت در تمام حرکات مردمی و امور اجتماعی و کشوری اند.

رییس دانشگاه فرهنگیان سلماس اظهار کرد: 16 آذر نشاندهنده عمق روحیه استقلال طلبی و ایستادگی در برابر ظلم قشر دانشجو در کشورمان است و در طول تاریخ نشان داده اند که در راه حفظ ارزشهای دین و میهن اسلامی خود حتی از تقدیم جان خویش هم هراسی ندارند.

الهام بیان کرد: در اهمیت دانشجو و دانشگاه همین بس که کانون اصلی هدفگیری دشمن همواره بر روی این کانونهای جوانگرا و مولد علم در امور مختلف فرهنگی و سیاسی و اجتماعی کشور بوده و اکنون نیز هست.

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان همواره جزو اولین گروه هایی هستند که نسبت به جریان ها و رویدادهای مختلف کشور عکس العمل و پاسخ نشان می دهند و در طول تاریخ انقلاب اسلامی نیز فداکاری های این قشر پرجنب و جوش بر هیچکس پوشیده نیست.

وی افزود: اکنون وظیفه شما دانشجو معلمان عزیز است که در مرحله اول حرکت خود را در مسیر علم اندوزی و افزایش آگاهی سیاسی و اجتماعی و فرهنگی از اوضاع کشور، با سرعت بیشتری ادامه دهید و دوم اینکه دانش آموزانی که در آینده در دستان شما تقدیم عمران و آبادانی کشور خواهد شد را معتقد به نظام و متعهد به خون شهیدان بار بیاورید.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ آذر ۹۳ ، ۱۴:۳۹
نویسنده

فرماندار سلماس تاکید کرد: 

تسریع در روند اجرای تصفیه‌خانه آب سلماس

فرماندار سلماس بر تسریع در روند اجرای تصفیه‌خانه آب سلماس تاکید کرد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری فارس: مسعود حاجی‌علیلو در بازدید از پروژه در حال ساخت تصفیه‌خانه آب سلماس، اظهار داشت: پروژه تصفیه‌خانه آب سلماس توسط سرمایه‌گذار در حال احداث است.

وی با بیان اینکه در این راستا 379 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است، تصریح کرد: این تصفیه‌خانه دارای ظرفیت 49 هزار و 680 مترمکعب در شبانه‌روز است.

علیلو افزود: با بهره‌برداری از این پروژه 160 هزار نفر از مزایای این طرح بهره‌مند خواهند شد.

وی با تاکید بر تسریع در روند اجرای این طرح، اعلام کرد: به منظور بهره‌مندی هر چه سریع‌تر مردم این شهرستان، لازم است تا شاهد تسریع در روند اجرای این طرح باشیم.

انتهای پیام/

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ آذر ۹۳ ، ۱۳:۴۹
نویسنده

فرماندار سلماس:

دانشجویان از اقشار همیشه پرچمدار استقلال و آزادی کشور هستند

فرماندارسلماس گفت: دانشجویان از اقشاری هستند که همیشه پرچمدار استقلال و آزادی کشور بوده و پس از پیروزی انقلاب اسلامی این قشر در همه عرصه های علمی، فضایی، هسته ای و فناوری تحولات عظیمی به وجود آورده اند.

به گزارش سلماس خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس: مسعود حاجی علیلو روز یکشنبه در مراسم گرامیداشت روز دانشجو به 16 آذر مصادف با شهادت سه تن از دانشجویان توسط رژیم طاغوت در سال 1332 اشاره کرد و افزود: این موضوع یکی از حوادث تلخ و ناگوار و در عین حال حرکت دانشجویان در برابر رژیم فاسد و دیکتاتور پهلوی حاکی از روحیه ظلم ستیزی ملت ایران در مقابل استکبار جهانی به رهبری آمریکاست.

وی اضافه کرد: دانشجو و دانشگاه در تمام این سال ها از جهات مختلف فرهنگی، سیاسی و علمی نقطه حساس دشمن بوده و هست.

وی اظهار کرد: امروز دانشگاه ها و مراکز علمی ما مورد هجمه سنگین نظام استکباری بوده و در این سنگر اگر مقاومت و ایستادگی مان را از دست بدهیم، قطعا در دام دشمن گرفتار خواهیم شد.

فرماندار سلماس دانشجویان انقلابی، ارزشی و بسیجی را به دفاع از این سنگر مستحکم و حرکت رو به جلو فرا خواند و گفت: در فضایی که جامعه ما به مهارت نیاز دارد، نباید عده ای سعی کنند دانشگاه را محل سیاسی بازی و بهره گیری از جریان ها و گروه های خاص قرار دهند.

حاجی علیلو آرمان بزرگ تمام جنبش های دانشجویی را مقابله و ایستادگی در مقابل ظلم و تعدی دشمنان توصیف کرد و افزود: 16 آذر که روز دفاع دانشجویان از اندیشه بلند اسلام و نهضت امام است، باید همواره گرامی داشته شود.

در این مراسم به تعدادی از دانشجویان نمونه مرکز آموزش عالی سلامت سلماس لوح و جوایزی اهدا شد.

هم اکنون بیش از سه هزار دانشجو در هفت مرکز آموزش عالی در سلماس مشغول تحصیل هستند.

سلماس در شمال آذربایجان غربی قرار دارد.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ آذر ۹۳ ، ۱۷:۴۴
نویسنده

تصفیه خانه آب شرب سلماس طبق

زمان بندی صورت گرفته اجرایی می شود

فرماندار سلماس با اشاره به پیشرفت 10 درصدی تصفیه خانه آب این شهر گفت: اجرای این طرح طبق زمان بندی صورت گرفته در دست اجراست و در شش ماه گذشته، 10 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گزارش سلماس خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس: مسعود حاجی علیلو  در حاشیه بازدید از روند احداث تصفیه خانه سلماس در گفتگو با خبرنگاران افزود: این طرح ملی از خرداد ماه سال جاری با ظرفیت 49 هزار و 680 متر مکعب در شبانه روز و فرآیند تصفیه شامل اختلاط، انعقاد و زلال سازی موسوم به سیستم DAF آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه این طرح توسط بخش خصوصی با روش سرمایه گذاری B.O.T در حال انجام است، اضافه کرد: هزینه ساخت این طرح 380 میلیارد ریال برآورد شده که تاکنون 30 میلیارد و 400 میلیون ریال هزینه شده است.

وی اظهار کرد: ظرفیت تصفیه خانه آب سلماس با توجه به نیاز آبی درسال 1418، حدود 575 لیتر در ثانیه برآورد شده است.

فرماندار سلماس ادامه داد: محل تصفیه خانه به دلیل اقتصادی تر بودن هزینه های عملیات اجرایی و بهره برداری، در بالا دست مخزن ذخیره آب و در کنار کانال در نظر گرفته شده و آب خام از طریق سد مخزنی 9 دی (زولا) تامین می شود.

حاجی علیلو گفت: مدت قرارداد این طرح 30 ماه است که امید می رود با تخصیص به موقع اعتبارات این طرح بزرگ در زمان مقرر به بهره برداری برسد.

وی افزود: اجرای این طرح برای 20 سال آینده شهر سلماس در نظر گرفته شده و پیش بینی می شود تمام افراد ساکن در شهرهای سلماس و تازه شهر را تحت پوشش داشته باشد.

سلماس با داشتن 200 هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی قرار دارد.

انتهای پیام/

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ آذر ۹۳ ، ۱۳:۱۸
نویسنده

خبرگزاری فارس: ایستادگی و مقاومت دانشجویان موجب هراس ممالک غربی است

امام جمعه سلماس:

ایستادگی و مقاومت دانشجویان موجب هراس ممالک غربی است

امام جمعه سلماس گفت: ایستادگی و مقاومت دانشجویان موجب هراس ممالک غربی است.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری فارس: حجت‌الاسلام سید محمد موسوی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سلماس با اشاره به تفاسیر آیات 11 تا 13 سوره یاسین اظهار داشت: خداوند در این سوره از گروهی سخن به میان آورده که به هیچ وجه آمادگی انذار‌های الهی را نداشته و نصیحت و عدم انذار برای آنان یکسان جلوه می‌کند.

وی افزود: خداوند قادر بوده مردگان را دوباره زنده کند و این در حالی است که کردار گذشته و آثار وجودی آنان را در نامه اعمال درج کرده‌ است.

امام جمعه سلماس اظهار داشت: خداوند در آیه 12 سوره یاسین فرمود ای محمد (ص) به مردم بگو که ما رسولان را از جانب خود برای هدایت آنها فرستادیم پس باشد که به اطاعت از آنان پردازند در غیر این صورت به عذابی سخت گرفتار آیند.

موسوی به مناسبت‌های این هفته اشاره کرد و گفت: 16 آذر مصادف با روز دانشجو بوده که سه تن از دانشجویان در سال 1332 توسط نیروهای اشغالگر به خاک و خون کشیده شدند.

وی با بازیابی آن رویداد اظهار داشت: دانشجویان بعد از کودتای 28 مرداد و ورود نلسون به خاک ایران در محیط دانشگاه تظاهرات کردند که در این جریان سه نفر از جوانان فرهیخته ایران شهید شدند، به همین جهت این روز به روز دانشجو نامگذاری شد.

بقیه در ادامه مطلب: ...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ آذر ۹۳ ، ۱۸:۳۴
مدیر سایت

 قفل بی تدبیری بر سردر دانشگاه پیام نور تازه شهر

درپی تعطیلی دانشگاه پیام نور تازه شهر:

قفل بی تدبیری بر سردر دانشگاه پیام نور تازه شهر

تعطیلی امسال دانشگاه پیام نور تازه شهر و برکناری رئیس این دانشگاه مسئله ی مهم تری است که باید به آن پرداخت این دانشگاه که از زمان شروع فعالیت در یک مدرسه استیجاری آموزش و پرورش در حال فعالیت بود و نسبتا تاکنون بازده خوبی از خود نشان دهد به طور غیر منتظره و بدون اینکه آبی از آب تکان بخورد قفل تعطیلی را بر سر در خود نظاره گر شد .

به گزارش سلماس خبر به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا: امروزه یکی از مهمترین معیارهای پیشرفت جوامع اهمیت دادن به توسعه و پیشرفت علم از نظر کمی و از نظر کیفی در کلیه سطوح می باشد.این در حالی است که کلیه جوامع برای زیست بهتر و نیز نیل به اهدافشان در تلاش اند و این امر هیچ گاه بهبود نخواهد یافت مگر با برنامه ریزی و تلاش برای توسعه علم و فن آوری

جامعه ما نیز از دیرباز همواره مهد تمدن و دانش بوده و توانسته دانشمندان و ابداعات باارزشی را تحویل بشریت دهد ولی آن طور که پیدا است در سال های اخیر گویی از قطار پیشرفت بازمانده و آنگونه که باید نتوانسته در مقابل سیر توسعه ی جهان خودی نشان دهد و این مقوله دلایلی باریک دارد که باید این مشکلات طی برنامه ریزی های هدفمندی برطرف گردد.

و اما در سطحی کوچکتر با نگاهی اجمالی خواهیم دید که بعضی از مناطق کشور بیشترین محرومیت ها را در این بین به خود اختصاص داده اند که آذربایجانغربی یکی از این مناطق در سالهای اخیر محسوب می گردد،اگر این طبقه بندی را بیشتر زیر ذره بین برده و با دقت بیشتری مورد کندو کاو قرار دهیم به عین شاهد این موضوع خواهیم شد که در این میان بعضی از شهرها سهم بیشتری از این بی لطفی را دارا هستند که این معضل بیشتر به برکت وجود مسئولین مربوطه ای است که نتوانسته اند آنگونه که باید وظایف محوله را به نحو احسن اجرا نمایند.

بقیه در ادامه مطلب: ...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ آذر ۹۳ ، ۱۷:۵۹
مدیر سایت

امام جمعه سلماس گفت:

بزرگترین ناقضان حقوق بشر در جهان، مدعیان این امر شده اند

امام جمعه سلماس در خطبه های نماز جمعه این هفته سلماس با محکوم کردن اقدامات حامیانه کشورهای غربی از گروه‌های تروریستی مانند داعش، این مدعیان دروغین حقوق بشر را بزرگترین ناقضان حقوق مردم جهان دانست.   

به گزارش سلماس خبر به نقل از پایگاه خبری تحلیلی آذرپیام: حجت الاسلام سید محمد موسوی با اشاره به آیات 11 و12سوره مبارکه یس اظهار کرد: خداوند در آیات ابتدایی این سوره در باره افرادی صحبت می‌کند که هیچگونه آمادگی در مقابل انزار در آنها وجود نداشت، ولی در این آیات درباره افرادی سخن می‌گوید که تحت تاثیر انزار پیامبر قرار گرفته و حتی در اوقات پنهان هم خوف و خشیت الهی را در قلب خود دارند.

وی افزود: در قلب هر فرد مومن باید هم خوف و خشیت الهی و هم امید به مغفرت پروردگار عالم وجود داشته باشد که هیچ‌گاه از رحمت خداوند ناامید نشود.

وی به کلمه امام مبین در سوره یس اشاره کرد و گفت: در هنگام نزول این آیات خلیفه اول و دوم در خدمت رسول اکرم(ص) حضور داشتند و معنی این کلمه را با عناوین تورات، انجیل و قرآن مجید از پیامبر پرسیدند که ایشان با ورود حضرت علی(ع) به جلسه پاسخ بر این موضوع داد که امام مبین همان حضرت علی (ع) است که خداوند رحمان تمام علوم جهان را در وجود وی احصاء کرده است.

بقیه در ادامه مطلب: ...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ آذر ۹۳ ، ۱۴:۲۲
مدیر سایت

مراسم گرامیداشت روز جهانی معلولان در سلماس برگزار شد

مراسم گرامیداشت روز جهانی معلولان با حضور مسئولان در سلماس برگزار شد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا:رییس اداره بهزیستی سلماس در این آیین که چهارشنبه شب با حضور معلولان سلماس ترتیب یافت، گفت: نقص عضو مانع شکوفایی استعدادها نیست و امروز معلولانی داریم که در عرصه های مختلف به موفقیت های بزرگی دست پیدا کرده اند.

رضا خداوردی زاده افزود: افراد معلول باید این را بپذیرند که در جامعه می توانند فعالیت کنند و معلولیت هایی که دارند برای آنها محدودیت ایجاد نمی کند.

وی اضافه کرد: امروز معلولان به این باور و واقعیت دست پیدا کرده و توانسته اند افتخارات بسیاری را به دست آورند.

رییس اداره بهزیستی سلماس با اشاره به اینکه فعالیت در بهزیستی خدمت به مردم است، اظهار کرد: فعالیت کارکنان بهزیستی عبادتی نزد پروردگار محسوب می شود و این خدمت، بالاترین امر انسانی است.

خداوردی زاده گفت: فرصت های اجتماعی و فرهنگی برای حضور بیشتر افراد معلول باید در جامعه فراهم شود تا شاهد فعالیت های گسترده تر این افراد در زمینه های مختلف باشیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 776 معلول تحت پوشش خدمات بهزیستی در سلماس هستند، افزود: حمایت از معلولان شدید جسمی و روحی، پرداخت مستمری ماهیانه، اعطای کمک هزینه درمانی، استفاده رایگان از وسایل توانبخشی مانند ویلچر و سمعک از خدمات حوزه توانبخشی به معلولان این شهرستان است.

در این مراسم از معلولان شهرستان سلماس با اهدای لوح وجوایزی قدردانی شد.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ آذر ۹۳ ، ۱۱:۱۵
مدیر سایت

هنرمندان نمایش های تعزیه درسلماس تجلیل شدند

30 نفر ازهنرمندان نمایش های تعزیه سلماس روز پنجشنبه در مراسمی در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سلماس در این آئین گفت: تعزیه هنری آئینی، دینی و اسلامی برای به تصویر درآوردن مصائب واقعه کربلاست که قدمتی دیرینه در تاریخ فرهنگ کهن کشور ما دارد.

رامین پورعباس ترویج ارزش های دینی و اسلامی در جامعه را ضروری دانست و اظهار کرد: تعزیه قبل از ظهور تلویزیون و سینما به عنوان یک رسانه موثر عمل کرده است.

وی هنر تعزیه را یکی از سبک های هنر نمایشی دانست و گفت: شبیه خوانی به دلیل ارتباط نزدیک با مخاطب تاثیر بسیاری در انتقال ارزش ها و مفاهیم فرهنگ عاشورا دارد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سلماس گفت: هدف از برگزاری سوگواره تعزیه خوانی، تحریف زدایی از متون نسخ شبیه خوانی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

پورعباس درخصوص تعزیه در قالب هنر افزود: قیام و پیام عاشورا و امام حسین(ع) همیشه جاوید و ماندگار است و هنرمندان با هنر تعزیه این واقعه ماندگار را روایت می کند چرا که بیان واقعه عاشورا در قالب هنر احساس و رابطه ای با مخاطب ایجاد می کند که سبب جذب مخاطب و مصائب و وقایع آن زمان می شود.

در پایان این مراسم با اهدای لوح از هنرمندان فعال در عرصه تعزیه خوانی در شهرستان سلماس تجلیل شد.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ آذر ۹۳ ، ۱۱:۰۰
مدیر سایت

بررسی مسائل و مشکلات منطقه ویژه اقصادی سلماس

با حضور مشاور وزیر صنعت معدن و تجارت

مسائل و مشکلات منطقه ویژه اقصادی سلماس با حضور مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور بررسی شد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ پیش از ظهر امروز با حضور دکتر روحی مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت، مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان آذربایجان غربی، فرماندار سلماس، مشاور فرماندار در امور شهرک صنعتی و منطقه ویژه اقصادی سلماس و شهردار سلماس آخرین وضعیت منطقه ویژه اقتصادی سلماس بررسی شد.

فرماندار شهرستان سلماس با اشاره به استقبال بخش خصوصی از منطقه ویژه اقتصادی سلماس گفت:  با سرمایه گذاران بخش خصوصی متعددی در خصوص سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی شهرستان سلماس رایزنی و اعلام همکاری کردند.

بقیه در ادامه مطلب: ...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ آذر ۹۳ ، ۱۵:۲۰
مدیر سایت

مدیر مسئول گرامی، سلام.
تمدید توافق ژنو، بر اساس واقعیات موجود، عدم توافق جدید محسوب می شود. اما نباید دل مردم را خالی کنیم. به نوعی در لفافه از بدبینی خود به طرف های غربی سخن خواهیم گفت و از انسجام ملی و نیز انسجام بین مسئولین. این که محکم و استوار ایستاده ایم و هیچ نگرانی از بابت تمدید مذاکرات و حتی شکست آن نداریم.
 و این که اصلا این مذاکرات تاثیر چندانی در زندگی مردم ندارد. و اقتصاد و سایر عرصه های کشور در حال بهبود هستند و روند عادی دارند. همچنین با تکیه بر اقتصاد مقاومتی، راهی را که رهبر انقلاب فرموده اند، ادامه خواهیم داد.
در واقع  برای مردم موضوعات مهم تر دیگری مطرح هستند.
بر این اساس سیاست کاری و خبری ما بر زیاده خواهی غرب، تبیین اختلاف نظام با سلطه گران وبرجسته کردن شکست ها آمریکا در منطقه، ضرورت انسجام ملی و نیز انسجام بیشتر مسئولین در برابر غرب، برجسته کردن متضرر شدن آمریکا از عدم توافق، برجسته کردن ضرورت مناسبات ایران با چین و روسیه،  ... متمرکز خواهد شد.
حتما به این موضوع توجه داشته باشید.
نمونه سئوالات لازم برای گرفتن مصاحبه یا تنظیم یادداشت ها خدمت شما ارسال می شود.
به نظر می رسد زیاده خواهی امریکا و غرب بار دیگر مشکل ساز شده و باعث شد نتیجه اصولی از مذاکرات حاصل نشود، تحلیل شما در این باره چیست و چرا غرب و آمریکا همچنان زیاده خواهی می کند؟
کشور ما در برابر تحریم ها و زیاده خواهی های غرب، همچنان سرفراز بوده و مشکلات را پشت سر گذاشته، آیا غرب فکر می کند با این نوع رفتارها می تواند ملت ایران را از پای در آورد؟
انسجام مسئولین در برابر  این زیاده خواهی ها چه تاثیری دارد؟
تاکید بر اقتصاد مقاومتی، چه میزان می تواند از تاثیر گذاری تحریم ها و رفتارهای چندگانه غرب بر کشور، جلوگیری کند؟
آمریکایی ها حتی اگر موضوع هسته ای نیز به توافق برسد در خصوص موضوعات دیگری همچون حقوق بشر و ... زیاده خواهی خواهند کرد، نظر شما در این باره چیست؟
قدرت ایران ودر منطقه همچنان در حال افزایش است و همواره به عنوان یکی از قدرت های منطقه ایفا گر نقش های اساسی است. آیا تمدید توافق ژنو، و عدم حصول نتیجه خاص از مذاکرات، می تواند به قدرت ایران لطمه ای وارد کند؟ جواب: نه
با توجه به شکست های امریکا و سیاست هایش در منطقه، آیا ایران به مذاکره با امریکا نیاز دارد، یا آمریکا باید به دنبال مذاکره با ایران باشد؟ جواب: آمریکا به ذاکره نیاز دارد
با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر عدم خوشبینی به مذاکرات، آیا نمی شد پیش بینی کرد که غربی ها به این راحتی، حاضر به توافق نباشند؟ به نظر می رسد فاصله نظام سلطه با نظام جمهوری اسلامی ایران، همچنان زیاد است، تحلیل شما در این باره چیست؟
افزایش مناسبات با چین و روسیه در این شرایط می تواند یکی از گزینه های ایران باشد. نظر شما در این باره چیست؟
بدبینی تاریخی ایرانیها به غرب و آمریکا بار دیگر خود را نشان داده و به مرحله عینی رسید،غرب چه باید بکند تا به این بدبینی تاریخی و به حق پایان دهد؟
تلاش های تیم مذاکره کننده برای حفظ خط قرمز ها و حراست از ارزش های نظام را چگونه ارزیابی می کنید؟
حمایت از تیم مذاکره کننده، آیا همچنان ادامه دارد؟ این حمایت ها چه تاثیراتی می تواند داشته باشد.
توجه داشته باشید قرار نیست همه سئوالات را از یک نفر بپرسید. تقسیم بندی کنید و برای هر مصاحبه چند سئوال را مطرح کنید. در انتظار تولیدات خبری شما هستیم.
سرعت، دقت، صحت از لوازم کار خبری حرفه ای است. سرعت، دقت، صحت. منتظریم.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۱ آذر ۹۳ ، ۲۳:۰۰
مدیر سایت

 

قیمت انواع نان درآذربایجان غربی اعلام شد

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: قیمت انواع نان همزمان با سراسر کشور، در استان اصلاح و برای اجرا به تمامی نانوایی ها اعلام شد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ جعفرصادق اسکندری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگارایرنا افزود: دولت به منظور بهبود کیفیت نان، کاهش ضایعات و اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها، قیمت آرد و نان را در سراسر کشور اصلاح کرده است.

وی اظهار کرد: بر این اساس، در کارگروهی که به ریاست استاندارآذربایجان غربی تشکیل شده بود قیمت جدید انواع نان بر اساس ضوابط اعلامی دولت مصوب و به کلیه نانوایی های استان برای اجرا اعلام شد.

وی اضافه کرد: تفاوتی که امسال در نرخ گذاری انواع نان نسبت به سال های گذشته وجود دارد، این است که فروش انواع نان در استان براساس کیلوگرم و با استفاده از ترازو خواهد بود.

بقیه در ادامه مطلب: ...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۱ آذر ۹۳ ، ۱۵:۵۱
مدیر سایت

میزان تصادفات فوتی در آذربایجان غربی 12 درصد کاهش یافت

جانشین فرماندهی پلیس راه آذربایجان غربی از کاهش 12 درصدی تصادفات منجر به فوت در هشت ماهه امسال در مقایسه با مشابه سال قبل در جاده های حوزه استحفاظی این استان خبر داد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا: سرهنگ کمال حسین زاده روز سه شنبه در جلسه شورای حمل و نقل و ترافیک سلماس گفت: از ابتدای امسال 339 نفر در جاده های استان جان خود را ازدست داده اند.

وی به آغاز اجرای طرح زمستانی از 19 آذرماه اشاره کرد و افزود: با توجه به اعلام هواشناسی استان بارش های امسال حدود 10 درصد افزایش می یابد لذا تمام تدابیر لازم توسط مدیریت بحران استان و اداره کل راه شهرسازی انجام شده است.

سرهنگ حسین زاده با اشاره به اینکه اجرای این طرح تا 25 اسفندماه ادامه می یابد گفت: در راستای خدمات رسانی مطلوب به رانندگان در جاده های استان حدود 100 تیم از طرف پلیس راه شامل 90 تیم محسوس و 10 تیم نامحسوس به محورهای ارتباطی ا عزام می شوند.

بقیه در ادامه مطلب: ...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۱ آذر ۹۳ ، ۱۲:۱۵
مدیر سایت

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری:

روستا ها محور توسعه کشور هستند

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گفت: به هیچ وجه نباید خود را جدا از جامعه روستایی بدانیم و به وضعیت آن بی‌توجه باشیم.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایسنا: منطقه آذربایجان غربی،  مهندس عین اله شریف پور در دوره آموزشی نحوه وضع و وصول عوارض محلی در روستاهای تابعه استان که با حضور اعضای شوراهای اسلامی بخش های تابعه شهرستان های ارومیه، سلماس، پیرانشهر، نقده و اشنویه برگزار شد، گفت: باید به روستاها بعنوان محل تولید و به روستاییان بعنوان تولیدگران، نگاه و توجه ویژه ای شود و برای توسعه این مناطق، برنامه ریزی های هدفمند داشته باشیم.

بقیه در ادامه مطلب:...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۱ آذر ۹۳ ، ۱۱:۴۰
مدیر سایت

http://img7.irna.ir/1393/13930910/81408172/81408172-6111932.jpg

نماینده سلماس در مجلس:

نشست مشترک مجمع نمایندگان آذربایجان غربی

با معاون اول رییس جمهوری برگزار می شود

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی گفت: نشست مشترک مجمع نمایندگان آذربایجان غربی با اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری در هفته جاری برگزار و پیشنهادهای بودجه ای برای توسعه استان ارائه می شود.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا: علی اکبرآقایی افزود: در این نشست مشترک که با حضور محمدباقر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری، نمایندگان شهرستانهای 17 گانه و استاندار آذربایجان غربی همراه است، مسائل بودجه ای و الزامات تزریق بودجه مناسب به استان مورد بررسی قرار می گیرد.

وی اظهارکرد: تلاش داریم تا مشکلات شاخص استان در نشست با معاون اول رییس جمهوری مورد بررسی قرار گرفته و راهکارهای ویژه ای برای حل آنها ارائه کنیم.

بقیه در ادامه مطلب: ...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ آذر ۹۳ ، ۰۸:۳۰
مدیر سایت

افزایش هفت درصدی ولادت در سلماس

رییس ثبت احوال سلماس از افزایش هفت درصدی ولادت در آبان ماه سال جاری نسبت به آبان‎ ماه سال گذشته در این شهرستان خبر داد.

به گزارش سلماس خبر به نقل زا خبرگزاری ایرنا: بهمن آقاجان زاده روز یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع سلماس افزود: در آبان ماه سال جاری 282 مورد ولادت در این شهرستان ثبت شده که این تعداد نسبت به آبان ماه سال گذشته، هفت درصد بیشتر است.

وی تعداد آمار ثبت فوتی آبان ماه سال جاری در سلماس را 77 مورد عنوان کرد و ادامه داد: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته 16 درصد کاهش یافته است.

بقیه در ادامه مطلب: ...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ آذر ۹۳ ، ۱۴:۵۰
مدیر سایت

علی اکبر آقایی

نماینده مجلس:

لغو تحریم ها از سوی آمریکا دروغی بزرگ است

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا به دنبال صلح و سازش با ایران و برداشتن تحریم‌ها نیست و دولت دروغگویی است که اعتماد کردن به آن اشتباه است.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری رسا: علی اکبر آقایی، نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا در ارومیه، اظهار داشت: همان گونه که مقام معظم رهبری فرموده بودند، آمریکا غیر قابل اعتماد است و نباید به اشتباه به آن اعتماد کرد و در مذاکرات هسته‌ای شیطان صفتی خود را به نمایش گذاشت.

وی افزود: حرکت آمریکا در مقابل ایران هم از نظر هسته‌ای و هم به لحاظ اعمال تحریم ها دشمنی محض است و ادعای لغو تحریم ها دروغی بزرگ است تحریم‌ها همچنان ادامه خواهد داشت.

بقیه در ادامه مطلب: ...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ آذر ۹۳ ، ۱۱:۳۰
مدیر سایت

1500نفر در طرح تربیت حافظان قرآن مرزبانی

آذربایجان غربی شرکت کرد

مسئول دارالقرآن عقیدتی - سیاسی فرماندهی مرزبانی آذربایجان غربی گفت: در لبیک به فرمان مقام معظم رهبری 1500 نفر از کارکنان این فرماندهی در نهضت حفظ قرآن کریم شرکت کردند.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا: سرهنگ حسین گلابی در حاشیه برگزاری مسابقات آزمون حفظ جزء سی ام قرآن کریم هنگ مرزی سلماس که در محل مهمانسرای هنگ مرزی ترتیب یافت گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تا پنج سال آینده تمامی کارکنان مرزبانی استان حداقل یک جزء از قرآن کریم را حفظ می کنند.

بقیه در ادامه مطلب: ...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ آذر ۹۳ ، ۱۰:۰۰
مدیر سایت