سلماس خبر

*** پایگاه خبری تحلیلی سلماس خبر ***

سلماس خبر

*** پایگاه خبری تحلیلی سلماس خبر ***

سلماس خبر
نویسندگان
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

۱۵۲ مطلب توسط «نویسنده» ثبت شده است


انتهای پیام/
۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ آذر ۹۳ ، ۰۰:۳۰
نویسنده

جای خالی دانشجویان در امور اجرایی و عمرانی شهری

شهردار سلماس گفت: دانشجویان همواره تأثیرگذارترین افراد کشور در امور اجتماعی و حرکات علمی اند.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایسنا: دکتر «محمد رحیمی» شهردار سلماس با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه پیام نور سلماس به مناسبت 16 آذر، روز دانشجو، ضمن تبریک این روز به دانشجویان و گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی شهدای دانشجوی کشور، گفت: 16آذر یادآور فداکاری و ایثار این قشر پیش‌تاز در برابر استبداد و استعمار و پیام ظلم‌ناپذیری این قشر آگاه کشور است.

شهردار سلماس یادآور شد: جنبش دانشجویی و فعالیت‌های تشکل محور در دانشگاه‌ها یعنی همسویی دانشجویان در نیل به اهداف عالی فرهنگی و سیاسی کشور که هم استقلال بخش و هم ضد استکبار و استبداد است چون روحیه دانشجو ضدظلم است.

وی با تأکید بر اینکه نباید به تشکل‌های دانشجویی نگاه ابزار گونه داشته باشیم افزود: تشکل‌های دانشجویی زمانی حرکت آفرین است که مورد سوء استفاده حرکت‌ها و جهت‌گیری خاص فرادانشگاهی قرار نگیرد.

شهردار سلماس اظهار کرد: بر اساس نظریه‌ی علمی که می‌گوید آدمی به اندازه‌ی تصوراتش از خویش می‌تواند اوج بگیرد، شما هرچه هستید و هرچه می‌خواهید بکنید باید برای علم تلاش کنید.

رحیمی تصریح کرد: در جمع شما دانشجویانی هستند که عهده‌دار تأمین معاش والدین‌شان هستند اما دستیابی به هدف فقط با تلاش و حرکت است پس باید تلاش کنید و چراغ دانش را در محفل پویای خود روشن نگه دارید.

وی با اشاره به رویکرد شهرداری سلماس در بهره‌گیری از توانایی‌ها و استعدادهای دانشجویان سلماسی در امور اجرایی و عمرانی و آبادانی شهری، خاطرنشان کرد: متأسفانه علی‌رغم اینکه شهرداری سلماس برای چندین مسابقه از جمله مسابقه طراحی سردرب ورودی شهر فراخوان سراسری داده بود، تعداد کمتر از انگشتان یک دست شرکت کردند که با این تعداد دانشجوی موجود در شهرستان قابل قبول نیست.

رحیمی با اشاره به جای خالی قشر تحصیلکرده شهر در عمران آبادانی شهر و با تأکید بر اینکه نباید به جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم بی‌تفاوت باشیم، یادآور شد: مجموعه‌ی شهرداری سلماس با آغوشی باز آماده است تا هرگونه نقد، حرف، ایده، نظری را در خصوص عملکرد شهرداری و امور عمرانی و اجرایی شهر را از شما بپذیرد.

شهردار سلماس با اشاره به وضعیت اجرایی طرح منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی و توضیح و تشریح ابعاد مختلف طرح به دانشجویان، خاطرنشان کرد: با توجه به آینده‌ی روشنی که این طرح دارد و پیگیری ما و مسئولان شهر در خصوص تحقق این پروژه، دانشجویان مطمئن باشند که در صورت مشارکت این قشر در طرح‌ها و فعالیت‌های شهرداری، حتماً از وجود و فکر آنها به نحو احسن در مسیر اجرای این گام بلند اقتصادی شهر استفاده می‌شود.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ آذر ۹۳ ، ۱۷:۵۷
نویسنده

رییس دانشگاه فرهنگیان سلماس:

دانشجویان و دانشگاهیان در کانون هدف گیری دشمنان قرار دارند

رییس دانشگاه فرهنگیان سلماس گفت: 16 آذر نشان دهنده عمق روحیه استقلال طلبی و ایستادگی در برابر ظلم است.

به گزارش سلماس خبر به نقل ازخبرگزاری ایسنا: هادی الهام ضمن تبریک روز دانشجو به تمامی دانشجویان، گفت: دانشجویان نماد بیداری یک ملت در تمام حرکات مردمی و امور اجتماعی و کشوری اند.

رییس دانشگاه فرهنگیان سلماس اظهار کرد: 16 آذر نشاندهنده عمق روحیه استقلال طلبی و ایستادگی در برابر ظلم قشر دانشجو در کشورمان است و در طول تاریخ نشان داده اند که در راه حفظ ارزشهای دین و میهن اسلامی خود حتی از تقدیم جان خویش هم هراسی ندارند.

الهام بیان کرد: در اهمیت دانشجو و دانشگاه همین بس که کانون اصلی هدفگیری دشمن همواره بر روی این کانونهای جوانگرا و مولد علم در امور مختلف فرهنگی و سیاسی و اجتماعی کشور بوده و اکنون نیز هست.

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان همواره جزو اولین گروه هایی هستند که نسبت به جریان ها و رویدادهای مختلف کشور عکس العمل و پاسخ نشان می دهند و در طول تاریخ انقلاب اسلامی نیز فداکاری های این قشر پرجنب و جوش بر هیچکس پوشیده نیست.

وی افزود: اکنون وظیفه شما دانشجو معلمان عزیز است که در مرحله اول حرکت خود را در مسیر علم اندوزی و افزایش آگاهی سیاسی و اجتماعی و فرهنگی از اوضاع کشور، با سرعت بیشتری ادامه دهید و دوم اینکه دانش آموزانی که در آینده در دستان شما تقدیم عمران و آبادانی کشور خواهد شد را معتقد به نظام و متعهد به خون شهیدان بار بیاورید.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ آذر ۹۳ ، ۱۴:۳۹
نویسنده

فرماندار سلماس تاکید کرد: 

تسریع در روند اجرای تصفیه‌خانه آب سلماس

فرماندار سلماس بر تسریع در روند اجرای تصفیه‌خانه آب سلماس تاکید کرد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری فارس: مسعود حاجی‌علیلو در بازدید از پروژه در حال ساخت تصفیه‌خانه آب سلماس، اظهار داشت: پروژه تصفیه‌خانه آب سلماس توسط سرمایه‌گذار در حال احداث است.

وی با بیان اینکه در این راستا 379 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است، تصریح کرد: این تصفیه‌خانه دارای ظرفیت 49 هزار و 680 مترمکعب در شبانه‌روز است.

علیلو افزود: با بهره‌برداری از این پروژه 160 هزار نفر از مزایای این طرح بهره‌مند خواهند شد.

وی با تاکید بر تسریع در روند اجرای این طرح، اعلام کرد: به منظور بهره‌مندی هر چه سریع‌تر مردم این شهرستان، لازم است تا شاهد تسریع در روند اجرای این طرح باشیم.

انتهای پیام/

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ آذر ۹۳ ، ۱۳:۴۹
نویسنده

فرماندار سلماس:

دانشجویان از اقشار همیشه پرچمدار استقلال و آزادی کشور هستند

فرماندارسلماس گفت: دانشجویان از اقشاری هستند که همیشه پرچمدار استقلال و آزادی کشور بوده و پس از پیروزی انقلاب اسلامی این قشر در همه عرصه های علمی، فضایی، هسته ای و فناوری تحولات عظیمی به وجود آورده اند.

به گزارش سلماس خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس: مسعود حاجی علیلو روز یکشنبه در مراسم گرامیداشت روز دانشجو به 16 آذر مصادف با شهادت سه تن از دانشجویان توسط رژیم طاغوت در سال 1332 اشاره کرد و افزود: این موضوع یکی از حوادث تلخ و ناگوار و در عین حال حرکت دانشجویان در برابر رژیم فاسد و دیکتاتور پهلوی حاکی از روحیه ظلم ستیزی ملت ایران در مقابل استکبار جهانی به رهبری آمریکاست.

وی اضافه کرد: دانشجو و دانشگاه در تمام این سال ها از جهات مختلف فرهنگی، سیاسی و علمی نقطه حساس دشمن بوده و هست.

وی اظهار کرد: امروز دانشگاه ها و مراکز علمی ما مورد هجمه سنگین نظام استکباری بوده و در این سنگر اگر مقاومت و ایستادگی مان را از دست بدهیم، قطعا در دام دشمن گرفتار خواهیم شد.

فرماندار سلماس دانشجویان انقلابی، ارزشی و بسیجی را به دفاع از این سنگر مستحکم و حرکت رو به جلو فرا خواند و گفت: در فضایی که جامعه ما به مهارت نیاز دارد، نباید عده ای سعی کنند دانشگاه را محل سیاسی بازی و بهره گیری از جریان ها و گروه های خاص قرار دهند.

حاجی علیلو آرمان بزرگ تمام جنبش های دانشجویی را مقابله و ایستادگی در مقابل ظلم و تعدی دشمنان توصیف کرد و افزود: 16 آذر که روز دفاع دانشجویان از اندیشه بلند اسلام و نهضت امام است، باید همواره گرامی داشته شود.

در این مراسم به تعدادی از دانشجویان نمونه مرکز آموزش عالی سلامت سلماس لوح و جوایزی اهدا شد.

هم اکنون بیش از سه هزار دانشجو در هفت مرکز آموزش عالی در سلماس مشغول تحصیل هستند.

سلماس در شمال آذربایجان غربی قرار دارد.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ آذر ۹۳ ، ۱۷:۴۴
نویسنده

تصفیه خانه آب شرب سلماس طبق

زمان بندی صورت گرفته اجرایی می شود

فرماندار سلماس با اشاره به پیشرفت 10 درصدی تصفیه خانه آب این شهر گفت: اجرای این طرح طبق زمان بندی صورت گرفته در دست اجراست و در شش ماه گذشته، 10 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گزارش سلماس خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس: مسعود حاجی علیلو  در حاشیه بازدید از روند احداث تصفیه خانه سلماس در گفتگو با خبرنگاران افزود: این طرح ملی از خرداد ماه سال جاری با ظرفیت 49 هزار و 680 متر مکعب در شبانه روز و فرآیند تصفیه شامل اختلاط، انعقاد و زلال سازی موسوم به سیستم DAF آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه این طرح توسط بخش خصوصی با روش سرمایه گذاری B.O.T در حال انجام است، اضافه کرد: هزینه ساخت این طرح 380 میلیارد ریال برآورد شده که تاکنون 30 میلیارد و 400 میلیون ریال هزینه شده است.

وی اظهار کرد: ظرفیت تصفیه خانه آب سلماس با توجه به نیاز آبی درسال 1418، حدود 575 لیتر در ثانیه برآورد شده است.

فرماندار سلماس ادامه داد: محل تصفیه خانه به دلیل اقتصادی تر بودن هزینه های عملیات اجرایی و بهره برداری، در بالا دست مخزن ذخیره آب و در کنار کانال در نظر گرفته شده و آب خام از طریق سد مخزنی 9 دی (زولا) تامین می شود.

حاجی علیلو گفت: مدت قرارداد این طرح 30 ماه است که امید می رود با تخصیص به موقع اعتبارات این طرح بزرگ در زمان مقرر به بهره برداری برسد.

وی افزود: اجرای این طرح برای 20 سال آینده شهر سلماس در نظر گرفته شده و پیش بینی می شود تمام افراد ساکن در شهرهای سلماس و تازه شهر را تحت پوشش داشته باشد.

سلماس با داشتن 200 هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی قرار دارد.

انتهای پیام/

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ آذر ۹۳ ، ۱۳:۱۸
نویسنده

۴۲آزمایشگاه دانش آموزی فناوری نانو در کشور راه اندازی می شود

42 آزمایشگاه دانش آموزی فناوری نانو در کشور راه اندازی می شود

به گزارش سلماس خبر به نقل از فراسخن: امیر قربانعلی در مراسم افتتاح نهمین آزمایشگاه فناوری نانو در سلماس که با حضور جمعی از مسئولین در پژوهش سرای این شهرستان برگزارشد، افزود: در حال حاضر آزمایشگاه دانش آموزی فناوری نانو در هشت استان تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، همدان، سمنان، مازندران، اصفهان و فارس راه اندازی شده و فعال هستند.

وی اضافه کرد: تا پایان سال با راه اندازی این آزمایشگاه ها در سایر استان ها، تعداد آزمایشگاه های دانش آموزی نانو به ۵۰ آزمایشگاه می رسد.

وی اظهار کرد: برنامه راه اندازی و تجهیز آزمایشگاه های دانش آموزی فناوری نانو با محصولات ساخت داخل با همکاری وزارت آموزش و پرورش و ستاد توسعه فناوری نانو از ابتدای سال ۱۳۹۱ آغاز شده و آموزش عملی فناوری نانو، هدایت و سازمان دهی فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی دانش آموزان و تقویت حس خودباوری ملی در دانش آموزان از اهداف اجرای این طرح هستند.

مسئول بخش دانش آموزی کارگروه ترویج و آموزش ستاد نانو ادامه داد: بخشی از هزینه های تجهیز و راه اندازی این آزمایشگاه ها از سوی ستاد توسعه فناوری نانو و بخش دیگر از سوی آموزش و پرورش استان و مابقی توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تامین می شود.

قربانعلی گفت: در حال حاضر ایران در سطح جهانی رتبه خوبی در مقالات علمی ISI در زمینه نانو دارد و می توان گفت تنها کشوری هستیم که دانش آموزانش در این سطح گسترده با علوم و فناوری نانو آشنا هستند و در این زمینه پژوهش و فعالیت می کنند.

مدیر آموزش وپرورش سلماس هم در این مراسم گفت: برای راه اندازی وتجهیز این آزمایشگاه، دو میلیارد و۶۴۰ میلیون ریال هزینه شده است.

سید الهوردی قریشی افزود: از این اعتبار ۸۰۰ میلیون ریال توسط خیرین شهرستان و بقیه از محل اعتبارات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تامین شده است.

وی اضافه کرد: این آزمایشگاه در راستای افزایش عمق یادگیری دانش آموزان وهمچنین پیشرفت اقتصاد دانش بنیان و نهادینه کردن تفکر پژوهش در بین دبیران و دانش آموزان استان و شهرستان سلماس راه اندازی شده است.

۳۴ هزار و ۵۰۰ دانش آموز در ۱۸۳ مدرسه سلماس مشغول فعالیت های آموزشی هستند.

سلماس یکی از شهرهای شمال استان آذربایجان غربی است.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۴ آذر ۹۳ ، ۱۷:۲۷
نویسنده


رئیس نهاد کتابخانه‌های عمومی سلماس خبر داد:

اهدای بیش از هزار و 600جلد کتاب به

کتابخانه سلماس از ابتدای سال تا کنون

رئیس نهاد کتابخانه‌های عمومی سلماس از اهدای بیش از هزار و 600جلد کتاب به کتابخانه سلماس از ابتدای سال تا کنون خبر داد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایسنا: هادی درستی درآستانه روز کتاب و کتابخوانی گفت: در حال حاضر شهرستان سلماس دارای 6 باب کتابخانه نهادی و 2 باب کتابخانه مشارکتی با 3هزار و 122 مترمربع زیربنا و 3 هزار و 100عضوفعال می باشد.

درستی اظهارکرد: کتابخانه های مشارکتی جزو سیاست های نهاد کتابخانه های عمومی کشورمی باشد که در ادارات و یا مساجدی که خود دارای کتابخانه اند و با کمبود کتاب مواجه اند، به صورت مشارکتی با عقد قراردادی، نهاد در آن ها کتاب تزریق می کند تا منابع و کتب آن کتابخانه ها پربارترشود که در شهرستان سلماس 2 باب یکی در اداره زندان و دیگری در پادگان ارتش این شهرستان در حال استفاده است.

وی درخصوص کتابخانه مرکزی شهید بهشتی سلماس افزود: مجموعه کتابخانه های سلماس با دارا بودن حدود78هزار جلد کتاب در حال ارائه خدمات به شهروندان می باشد و ساختمان مرکزی این نهاد متاسفانه به لحاظ سیستم ساختمانی مناسب یک کتابخانه مرکزی شهرستان نیست و فضای کتابخانه ای مناسب و درخوری برای این امر ندارد.

رئیس نهاد کتابخانه‌های عمومی سلماس تصریح کرد: برای حل این مشکل در جلسه اخیر انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان، مصوب شد که با همکاری اداره راه و شهرسازی زمین مناسبی در اطراف مراکز آموزشی سلماس در اختیار ما گذاشته شود که هم موقعیت مکانی مناسبی داشته باشد و هم بتواند نیازهای قشر دانش آموز و دانشجوی شهرستان را پاسخگو باشد.

درستی اظهارکرد: برای اولین بار در سطح استان در این جلسه پیشنهاد کردیم که اداره کتابخانه های عمومی شهرستان به عضویت شورای آموزش و پرورش سلماس دربیاید که تاثیرات بسیار مثبتی بر القای روحیه کتابخوانی در مدارس شهرستان هم در بلند مدت و هم در کوتاه مدت خواهد داشت.

وی با اشاره به افزایش 66درصدی نیم درصد واریزی شهرداری به کتابخانه سلماس نسبت به 6ماهه اول سال92، بیان کرد: شهرداری سلماس و تازه شهر در شش ماهه اول سال93، ۱۴۲ میلیون ریال به حساب انجمن کتابخانه های عمومی سلماس واریز کرده اند.

رییس نهاد کتابخانه های سلماس اذعان داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون مردم شریف سلماس بیش از هزار و 600جلد کتاب با عناوین مختلف به کتابخانه شهرستان اهدا کرده اند.

درستی در مورد اهمیت ایستگاه های مطالعه در خصوص ارتقای فرهنگ مطالعه شهرستان اظهار داشت: نقش بسزای ایستگاههای مطالعه در ترویج فرهنگ مطالعه به جهت اینکه کتاب های آن ها جزو اموال حساب نمی شود و دغدغه ای از بابت برگشت آن ها نداریم و مردم می توانند با استفاده و مطالعه کتابها، آن ها را در اختیار سایرین قرار دهند، کاملا مشهود و ملموس است.

رییس نهاد کتابخانه های سلماس افزود: در حال حاضر در بیمارستان خاتم الانبیای سلماس و درمانگاه جمعیت هلال احمر این شهرستان دو ایستگاه راه اندازی شده و از طرف شهرداری، دانشگاه آزاد، بانک ملی و چند ارگان دیگر از نهاد درخواست شده که این ایستگاه های را راه اندازی کنیم.

وی در خصوص موضوعات کتابهای این ایستگاهها بیان کرد: کتابهای این ایستگاه ها غالبا در خصوص اطلاعات عمومی و کودک و کتابهایی در خصوص شعار سال می باشد که توانسته اقشار مختلف جامعه را مخاطب خود قرار دهد که درخواست دو ایستگاه مطالعه برای سلماس به استان ارسال شده که در اولویت قرار دارد که به خواست خدا یکی را در شهرداری و دیگری را در محلی پرتردد همچون ترمینال مسافربری  یا بانک ملی ایجاد خواهیم نمود.

درستی اذعان داشت: علاوه بر ایستگاه های مطالعه، تعامل دستگاه های فرهنگی نیز در ارتقای فرهنگ مطالعه شهرستان مهم است که جای این مهم واقعا حتی در سطح کشور هم خالی است و همکاری دستگاه هایی همچون آموزش و پرورش، حوزه های علمیه ، مهد های قرآن و... با این نهاد می تواند زمینه ترقی شاخص های مطالعه را در سطوح مختلف فراهم آورد.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ آبان ۹۳ ، ۱۹:۱۵
نویسنده

شهردار سلماس:

آغاز فاز اجرایی منطقه ویژه اقتصادی سلماس

در گرو صدور حکم تغییر سازمان متولی است

شهردار سلماس گفت: برای آغاز فاز اجرایی منطقه ویژه اقتصادی سلماس، منتظر صدور حکم تغییر سازمان متولی از سوی استاندار محترم هستیم.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایسنا: محمد رحیمی ضمن اعلام آمادگی کامل مجموعه شهرداری سلماس برای آغاز عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان، اظهار کرد: علت انجام نشدن اقدام اجرایی از سوی شهرداری سلماس در خصوص منطقه ویژه، عدم صدور حکم تغییر سازمان متولی برای انجام امورات تعیین شده از طرف استاندار آذربایجان‌غربی می باشد.

وی گفت: برای اینکه هیچ مشکلی از لحاظ قانونی در خصوص هزینه کرد از محل اعتبارات شهرداری برای منطقه ویژه اقتصادی وجود نداشته باشد، لازم است تا مسئولیت اجرایی این طرح رسما طی حکمی از سوی مقام عالی استان به شهرداری سلماس واگذار شود.

رحیمی تصریح کرد: هم اکنون تمام دستگاه های اجرایی مرتبط با منطقه ویژه اقتصادی سلماس طی جلسه ای مشترک آمادگی خود را در خصوص همکاری همه جانبه با شهرداری سلماس برای آغاز فاز اجرایی این طرح مهم  اعلام کرده اند و در این زمینه کاتالوگ منطقه، آرم، تندیس و حتی تمبر یادبود منطقه ویژه اقتصادی سلماس نیز با تلاش های مجموعه شهرداری سلماس چاپ شده و در آینده ای نزدیک رونمایی خواهند شد.

شهردار سلماس با اشاره به ایجاد نوعی رقابت میان برخی ارگانها با سپردن مسئولیت منطقه ویژه اقتصادی سلماس از سوی استاندار آذربایجان غربی به شهرداری این شهرستان، تاکید کرد: مجموعه شهرداری سلماس از اینکه هر ارگان یا دستگاه اجرایی دولتی یا خصوصی عملیات اجرایی این طرح راهبردی اقتصادی را آغاز کند، استقبال می کند و نکته مهم و هدف نهایی شهرداری نیز از پیگیری اجرای این طرح، ایجاد یک عامل برای رونق اقتصادی منطقه و شهرسلماس می باشد.

وی عنوان کرد: علی‌رغم اقدامات بسیار انجام شده برای انتقال زمین‌های منطقه ویژه اقتصادی از سازمان منابع طبیعی به شرکت شهرک‌های صنعتی، تاکنون هیچ سندی انتقال نیافته و این اراضی همچنان در اختیار سازمان منابع طبیعی استان آذربایجان غربی قرار دارد.

وی گفت: با صدور حکم تغییر سازمان متولی از سوی استاندار محترم، به سرعت عملیات اجرایی منطقه را آغاز خواهیم کرد و در نظر داریم با انجام پیگیری‌های لازم، این مجوز را دریافت و عملیات اجرایی را شروع کنیم.

انتهای پیام/۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ آبان ۹۳ ، ۱۸:۴۵
نویسنده

بیش از 160 هزار نخ سیگار قاچاق در سلماس کشف شد

فرمانده انتظامی سلماس از کشف بیش از 160 هزار نخ سیگار قاچاق در شهرستان خبر داد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایسنا: سرهنگ حسین رمزی با اعلام این خبر، اظهار داشت: در پی دریافت اطلاعاتی مبنی بر بارگیری و انتقال بیش از 160 هزار نخ سیگار قاچاق توسط 2 دستگاه خودرو سواری به شهرستان سلماس، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: با کسب خبر مذکور ماموران به سرعت وارد عمل شده و خودروهای مذکور را در محور اصلی اورمیه-سلماس متوقف و در بازرسی از آنها 160هزار و 200نخ سیگار قاچاق را کشف و ضبط کردند.

رمزی تصریح کرد: در این زمینه 5 نفر دستگیر شده و متهمان پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

فرمانده انتظامی سلماس همچنین از کشف 4هزار و 20 لیتر نفت سفید قاچاق در شهرستان نیز خبر داد و خاطرنشان کرد: این مقدار نفت سفید از 2 دستگاه خودروی سواری سایپا کشف شده که متهمین قصد داشتند آن را به یکی از شهرهای شمال استان قاچاق کنند ولی با اقدام سریع و به موقع مامورین انتظامی شهرستان دستگیر شدند.

رمزی تصریح کرد: در این زمینه نیز 2 نفر دستگیر شده و پرونده متهمان پس از تشکیل، تحویل مقام محترم قضایی شده است.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ آبان ۹۳ ، ۱۲:۳۵
نویسنده

عضو شورای اسلامی شهر تازه شهر خبر داد:

 

اعطای کارت الکترونیکی مبادلات مرزی به

مرزنشینان تازه شهر

عضو شورای اسلامی تازه شهرگفت:کارت های الکترونیکی مبادلات مرزی از15آبان ماه بین ثبت نام کنندگان توزیع خواهد شد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایسنا: منصور مولایی کهنه شهری عضو شورای اسلامی تازه شهر گفت:دارندگان این کارت می توانند از تسهیلات و ارز مبادلاتی که دولت برای خرید و فروش گمرکی در نظرگرفته با عضویت در شرکت تعاونی بهره مند شوند.

وی افزود:در پی ابطال دفترچه های مبادلات مرزی در سال1390قرار شد بجای این دفترچه ها کارت های الکترونیکی صادر گردد و در این خصوص مبالغی نیز از ثبت نام کنندگان توسط شورای دور سوم دریافت شد ولی بدلیل اعلام عدم شمول شهر تازه شهر به این امتیاز در این سال کارتی صادر نگردید و تاکنون نیز هیچگونه اقدامی برای شفاف سازی و بازپرداخت مبالغ دریافتی از مردم در آن سال صورت نگرفته است.

مولایی خاطرنشان کرد: شهر تازه شهر در شعاع 30کیلومتری مرز ترکیه قرار گرفته و بنابه قانون شهرهایی که در این فاصله قرار گرفته اند می توانند ازاین امتیاز بهره مند گردند.

وی تصریح کرد:خوشبختانه با به روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و تلاش اعضای شورای اسلامی  دور چهارم با مکاتباتی که با اداره صنعت و معدن شهرستان سلماس و ارومیه داشتیم توانستیم با همکاری فرمانداری و استاندارمحترم موافقت صدور کارت های الکترونیکی مبادلات مرزی را بدست آوریم.

انتهای پیام/

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ آبان ۹۳ ، ۱۳:۴۸
نویسنده

وجود21 واحد تولیدی راکد و تعطیل در سلماس

مدیر اداره صنعت و معدن سلماس با اعلام وجود 21 واحد تولید راکد در شهرستان، از اعطای تسهیلات به تمام واحدهای تولیدی و صنعتی نیازمند حمایت شهرستان خبر داد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایسنا: جعفر نوبخت در خصوص وضعیت کلی واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان سلماس گفت: در حال حاضر 139 واحد دارای پروانه بهره برداری در شهرستان وجود دارد و 129 واحد دیگر نیز متقاضی دریافت جواز تاسیس در طرح‌های مختلف هم در شهرک صنعتی و هم خارج آن هستند که در حال طی مراحل اداری برای دریافت پروانه بهره برداری‌اند.

نوبخت اظهار کرد: اما از میان 139 واحد دارای مجوز که ظرفیت اشتغال 2751 نفر را دارند، 79 واحد فعال، 17واحد نیمه فعال، 43 واحد فصلی است که از این تعداد 21 واحد راکد و تعطیل هستند.

وی بیان کرد: اختلاف شرکا، عدم نقدینگی، نبود افراد متخصص و نبود مشاور دقیق اقتصادی از جمله دلایل اصلی تعطیلی این واحدها هستند.

نوبخت افزود: هم اکنون نه تنها واحدهای راکد، بلکه تمام واحدهای نیازمند می‌توانند از طریق بانک‌های عامل، سرمایه در گردش و تسهیلات از 100 میلیون تا یک میلیارد دریافت نمایند با کمک آن واحدهای خود را توسعه و یا راه اندازی مجدد نمایند.

رییس صنعت و معدن سلماس در خصوص پیگیری مشکلات کارگران واحدهای تولیدی شهرستان، تصریح کرد: همکاران ما توسط کارگروه تعیین شده در این زمینه، با حضور در واحدهای تولیدی و دیدار چهره به چهره با کارگران، مشکلات آنها را بررسی می‌کنند و تا کنون مشکل بیمه کارگران و پرداخت حقوق و پاره‌ای از مشکلات مربوط به خود کارگران اصلی ترین مشکلات شناسایی شده در این بازدیدها بوده است.

وی یادآور شد: بررسی دلایل تقلیل کارگران در واحدهای تولیدی و راهکارهای توسعه و ادامه فعالیت این واحدها از جمله موارد دیگری است که توسط این کارگروه بررسی و مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ آبان ۹۳ ، ۱۲:۵۷
نویسنده

آغاز عملیات ارتقای درمانگاه تامین اجتماعی سلماس به پلی کلینیک

مدیر درمان تامین اجتماعی آذربایجان غربی گفت: ۷۰ میلیارد ریال صرف پلی کلینیک تخصصی تامین اجتماعی شهرستان سلماس می شود.

به گزارش سلماس خبر به نقل از جوان پرس: ابراهیم شیرزاده در آئین آغازعملیات ارتقای درمانگاه تامین اجتماعی سلماس به پلی کلینیک افزود: با بهره برداری از این پلی کلینیک تخصصی، یک تحول اساسی در ارائه خدمت درمانی به بیمه شدگان تامین اجتماعی سلماس انجام می شود.

ابراهیم شیرزاده گفت : با بهره برداری از این پلی کلینیک تخصصی، یک تحول اساسی در ارائه خدمت درمانی به بیمه شدگان تامین اجتماعی سلماس انجام می شود.

وی گفت: ساختمان پلی کلینیک تخصصی تامین اجتماعی سلماس درزمینی به مساحت چهارهزارو۷۵۰ مترمربع و در مدت ۲۰ ماه ازمحل اعتبارات تامین اجتماعی استان احداث می شود.

مدیردرمان تامین اجتماعی آذربایجان غربی اظهار کرد: این مرکز درمانی مجهز به بخشهای پزشکان عمومی، متخصص، داروخانه، فیزیوتراپی، رادیولوژی، سونوگرافی و گچ گیری است.

شیرزاده با ذکر اینکه درمانگاه تامین اجتماعی سلماس از سال ۷۶ شروع بکار کرده است افزود: هم اکنون این مرکز درمانی قادر به نیاز ۵۸ هزار بیمه شده تامین اجتماعی این شهرستان نیست.

فرماندار سلماس هم دراین مراسم اظهار کرد: تأمین اجتماعی از جایگاه خوبی در جامعه برخوردار است و شرایط مطلوبی را به منظور جذب بیمه شدگان فراهم کرده است.

مسعود حاجی علیلو با بیان اینکه این انگیزه در اقشار مختلف ایجاد شده و باید حفظ شود، اضافه کرد: تأمین اجتماعی با خدماتی که به جامعه هدف می دهد کارهای ارزشمندی به ثمررسانده که شایسته تقدیر است.

فرماندارسلماس افزود: دراین راستا افراد تحت پوشش هم با احساس امنیت و آرامش خاطر بیشتر به آینده امیدوار می شوند و تأمین اجتماعی را به عنوان رافع نیازهای خود و افراد تحت پوشش می شناسند.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ آبان ۹۳ ، ۱۲:۵۰
نویسنده

نماز ظهر عاشورا در سلماس اقامه شد

عزاداران عاشورایی شهرستان سلماس، نماز ظهر عاشورا را به یاد آخرین نماز حضرت سیدالشهدا حسین بن علی (ع) در دشت کربلا به جماعت اقامه کردند.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا: عزاداران حسینی در سلماس همانند دیگر ماتم سرایان صحرای خونین کربلا در سراسر کشور ظهر امروز با اجتماع در تکایا و مساجد ، نماز ظهر عاشورا را در صفوف منظم و به جماعت اقامه کردند.

عزاداران حسینی در هر گوشه ای از این شهرستان با صدای ملکوتی اذان، در حالی که اشک از دیدگانشان به یاد آخرین نماز حضرت امام حسین (ع) جاری بود، با شنیدن بانک اذان به یاد نماز اول وقت سومین پیشوای شیعیان جهان در هنگامه جنگ در مساجد ، خیابان و محلات به نماز ایستاده و با امام و مقتدایشان تجدید میثاق کردند.

حضور خیل عظیم عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) در سلماس جلوه های معنوی شور حسینی را در قالب دسته ها و هیئت های سوگواری در نماز ظهر عاشورا متجلی کرد.

عزاداران نمازگزار در صفوف منظم سطوح خیابان و میدان های اصلی شهرها و روستاها، بقاع متبرکه و مساجد را با حضور خود مزین کردند.

در این آیین ها نمازگزاران سوگوار و سیاهپوش، پیشانی بندگی و عبودیت به خاک مالیدند و در مقابل عظمت وعشق حسین بن علی (ع) به درگاه احدیت سر تعظیم، فرود آوردند و با عشق ورزیدن به نماز ، به ندای حضرت امام حسین (ع) لبیک گفتند و شیرینی عبادت به درگاه الهی را بار دیگر احساس کردند.

شهرستان سلماس در90 کیلومتری مرکز استان آذربایجان غربی قرار دارد.

انتهای پیام /

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ آبان ۹۳ ، ۱۳:۴۵
نویسنده

شور حسینی با ابراز انزجار از استکبار در سلماس

همراه شد

همزمانی 13 آبان با عاشورا، سبب شد که شور حسینی با ابراز انزجار از یزدیان زمان در شهرستان سلماس همراه شود.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا: مردم انقلابی و شیفته اهل بیت عصمت و طهارت (ع) سلماس، در عاشورای حسینی، عشق به شهید کربلا و یاران باوفایش را با اعلام انزجار از یزیدیان زمان به هم تنیدند و با حضور در دسته های عزاداری و تکریم حماسه عاشورا بار دیگر تداوم راه حماسه سازان کربلا را فریاد زدند.

عزاداران سلماس همزمان با عاشورای حسینی از نقاط مختلف شهرستان و در مسیرهای منتهی به خیابان امام (ره) خود را به میدان توحید رساندند و به همراه مسئولان و آحاد مختلف مردم در مراسم تجمع روز 13 آبان که در این میدان برگزار شد حضور یافتند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه دانشجویان و دانش آموزان شهید گفت: یوم الله 13 آبان از روزهای درخشانی است که در تاریخ انقلاب اسلامی همواره مانند خورشید تابان می درخشد.

علی اکبرآقایی گفت: 13 آبان روزی است که فرزندان ایثارگر و فداکار این مرز و بوم به جهانیان نشان دادند که با تاسی از نهضت جاویدان کربلای حسینی (ع) و رهبری امام شهیدان در برابر هر طاغوتی می توان ایستاد و با پایمردی و وحدت و انسجام، دسیسه های استکبار را به خاک مذلت کشاند و این روز را برای آیندگان به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی تثبیت کرد.

وی با اشاره به سه واقع مهم تاریخی تبعید امام راحل (ره)، روز دانش آموز و روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان افزود: بی شک هرکدام از این وقایع نقش بسزایی در شکل گیری، تداوم و حرکت توفنده انقلاب اسلامی داشته و ملت ایران آن را فراموش نخواهد کرد.

رئیس مجمع نمایندگان شمالغرب کشور افزود: روز عاشورا روز نبرد حق علیه باطل بود و 13 آبان نیز همین طور بوده است زیرا در روز 13 آبان، دانشجویان و جوانان ایرانی که روحیه حسینی داشتند با ابر ظالم جهان یعنی آمریکا مبارزه کردند.

این مراسم با قرائت قطعنامه راهپیمایی 13 آبان به پایان رسید.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ آبان ۹۳ ، ۱۲:۴۱
نویسنده


نماینده مجلس: 

13 آبان تدوام خط سرخ امام حسین (ع) است

نماینده مردم سلماس و رییس مجمع نمایندگان شمالغرب کشور گفت: 13 آبان تدوام خط سرخ امام حسین (ع) و ادامه قیام عاشوراست .

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا: علی اکبرآقایی افزود: این روز بزرگ از نقاط عطف تاریخ انقلاب اسلامی، تجلی ظلم ستیزی دانشجویان در برابر ستمکاران تاریخ و فریاد بلند آزادی خواهی دانش آموزان و دانشجویان بر علیه تبعید امام و سلطه شیطان بزرگ است.

وی با اشاره به اینکه قیام امام حسین (ع) برای براندازی جباران از مسند حکومت و نجات امت اسلام از چنگال آنان بود، اضافه کرد: در روز 13 آبان نیز وقایع مهمی رقم خورد که موجب شد، بسیاری از ظلم های رژیم شاه، آمریکای جنایتکار و استکبار جهانی تبیین و خنثی شوند.

وی اظهار کرد: 13 آبان سالروز سه رویداد بزرگ کشتار دانش آموزان، تبعید امام راحل و تسخیر لانه جاسوسی است که این سه رویداد مسیرانقلاب را به سمت شکوفایی سوق داد.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی همزمانی 13 آبان با قیام عاشورا را قابل توجه ارزیابی کرد و ادامه داد: شعارهای مردم ایران در روز 13 آبان همان شعار امام حسین (ع) در دشت کربلاست و خونهای ریخته شده در این روز را می توان در ادامه خونهای به ناحق ریخته شده در قیام عاشورا دانست.

آقایی گفت: امروزه گروههای تکفیری با جنایات وحشیانه خود به عنوان شمرها و یزیدهای این دوران شناخته می شوند و این امر نشان می دهد که برای پیروزی در برابر گروه باطل باید همواره نهضت عاشورا سرمشق بشریت باشد.

امروز سیزدهم آبان، سالروز اتفاقات بسیار مهم در دوران انقلاب شکوهمند اسلامی است که با روز عاشورا مصادف شده است.

انتهای پیام /

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ آبان ۹۳ ، ۱۲:۳۴
نویسنده

سلماس در تاسوعای حسینی غرق در ماتم و اندوه شد

همزمان با تاسوعای حسینی، آیین های سوگواری و عزاداری سالار شهیدان دشت کربلا و یاران باوفایش درسلماس برگزار شد و این شهرستان را غرق در ماتم و اندوه و عزا کرد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایرنا: تاسوعای حسینی در تاریخ شیعه به نام سقای کربلا حضرت ابوالفضل العباس (س) مشهور است و در این روز شخصیت های مذهبی و روحانیون و نوحه سرایان به بیان فضیلت های علمدار کربلا می پردازند و مرثیه سرایی و عزاداری می کنند.

عزاداران با بیان رشادت ها و مصیبت های حضرت ابوالفضل (ع) با حضرت ام البنین همنوا شده و با صدای رسای 'یا ابوفاضل مدد' را سر می دهند.

در تاسوعای حسینی از سحرگاه امروز، شور عزاداران حسینی با فضای سیه پوش شهر سلماس درهم تنیده شده و حزن و ماتم این شهر را فراگرفته است.

در روز و شب تاسوعا تکایا و حسینیه ها میزبان عزاداران و سینه زنان حضرت ابوالفضل (س) می شوند و مردم سلماس با پخش اطعام و نذورات ارادت خود را به اهل بیت (ع) ابراز می کنند و در این روز پرچم یا ابوالفضل از دست کودکان و جوانانی که در دامان پدر و مادر، دلدادگی به سیدالشهدا (ع) را آموخته اند به زمین نمی افتد.

همچنین در این روز راه اندازی دسته های عزاداری در برخی از خیابان های اصلی شهر، فضا را برای همدلی با حضرت زینب کبری (س) فراهم می کند.

در روز تاسوعا خیابان های سلماس میزبان دسته های عزاداران حسینی هستند و سوگواران حضرت ابوالفضل (س) را در دامان می گیرند و بوی اسپند بدرقه راه عزاداران حسینی می شود و مرد و زن، پیر و جوان پذیرای سینه زنان هستند.

برافراشته شدن خیمه های عزاداری از سوی هیئت های مذهبی جوانان زیادی را در خود جمع می کند و با مداحی و روضه خوانی درس عاشقی از مکتب حسینی بازخوانی می شود.

با برپایی مراسم روضه خوانی در برخی از اماکن و خانه های مردم سلماس زنان و مردان با زینب کبری (س) معلم مقاومت همنوایی و عرض ارادت می کنند.

در کنار دسته های عزاداری، پیرمردان با دستانی لرزان و گاهی تکیه زده به عصا با دلی زار وقتی اشک از چشمانشان جاری می شد چه بی قرارانه در صف دسته عزاداری حرکت می کنند تا از غافله عزاداران عقب نمانند.

سربند یا ابوالفضل، یا حسین، یا زینب و یا سیدالشهدا بر پیشانی جوانان عزادار و لباس سیاه برتن، نمادی برای اظهار ارادات به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و سیدالشهدا در روزهای تاسوعا و عاشوراست.

مردم ولایتمدار سلماس در تاسوعای حسینی آیین های سنتی مختلفی نیز دارند که اطعام دادن در منازل، تکایا، حسینیه ها، قربانی کردن گوسفند به نیت حضرت ابوالفضل العباس باب الحوائج علمدار کربلا (س) و ادای نذورات، روشن کردن شمع، رد شدن از زیر علم، پخش حلوا، خرما، باقلی پخته، نان و ماست، شیر و شربت از آن جمله است.

شهرستان سلماس با داشتن بیش از 200 هزارنفر جمعیت درشمال آذربایجان غربی واقع است.

انتهای پیام /

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ آبان ۹۳ ، ۱۴:۲۳
نویسنده


امام جمعه سلماس: 

سوگواران حسینی از واجبات الهی غافل نشوند

امام جمعه سلماس گفت: عزاداران حسینی در سوگواری و اعمال مستحب از افراط پرهیز کرده و از واجبات الهی همچون اقامه نماز اول وقت غافل نمانند.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم: حجت الاسلام سیدمحمد موسوی اظهار کرد: همه مسلمانان مرهون قیام و نهضت حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) هستند چون اگر ایشان بر علیه بنی‌امیه به پا برنمی‌خواست هم اکنون از انجام واجبات دینی مثل نماز و روزه و انجام حلال و حرام در جامعه خبری نبود.

امام جمعه سلماس افزود: بنابراین با توجه به اینکه حضرت سیدالشهدا(ع) برای احیای عظمت احکام اسلامی و قرآن قیام کرد، جهان اسلام مدیون خدمات سرور و سالار شهیدان هستند پس باید عزاداری‌های حسینی در شان و منزلت آنان باشند.

وی تصریح کرد: متاسفانه برخی اعمال و حرکات در عزاداری سبب تحریف در آن می‌شود برای مثال هیچ زمانی دین مبین اسلام به قمه‌زنی و آسیب‌رسانی بدنی در عزاداری‌‌ها اشاره‌ای نکرده در حالی که برخی‌ها با این اعمال، بهانه را به دست دشمن می‌دهند تا شیعیان را وحشی جلوه کرده و با این روش‌ها به اهداف شوم خود برسند بنابراین رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمود در شرایط کنونی چنین اعمالی مورد مصلحت نیست.

موسوی گفت: برخی عزاداران حسینی در سوگواری خود افراط کرده و تا ساعت 2 صبح به سینه زنی و زنجیرزنی می‌پردازند که خود سبب خستگی و قضا شدن نماز صبحشان می‌شود و یا در زمان نماز ظهر روز عاشورا بدون توجه به آن،به عزاداری خود ادامه می دهند درحالی که قیام حسینی برای نماز بوده و این اعمال مورد رضای خداوندی و ائمه اطهار(ع) نیست چون واجبات بر مستحبات اولویت دارد.

امام جمعه سلماس بیان کرد: در شرایطی که برخی ادوات موسیقی وارد هیئت های عزاداری شده و مداحان از شعرهای کم محتوا که صرفا به ظواهر حوادث عاشورا می‌پردازد استفاده می‌کنند، عزاداری‌های سنتی همچون مقتل‌خوانی که تاثیرگزاری آن در معرفت افزایی شیفتگان حسینی بیشتر است باید احیا شود.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ آبان ۹۳ ، ۱۲:۲۷
نویسنده

رییس مجمع نمایندگان شمال غرب کشور:

هدف کاهش قیمت نفت جهانی ضربه به

بودجه و اقتصاد ایران است

بدون وزیر بودن وزارت علوم، به صلاح کشور نیست

مخالف تغییر روند انتخاب شهردارن هستم

رییس مجمع نمایندگان شمال غرب کشور گفت: بدون وزیر بودن وزارت علوم، به صلاح کشور نیست.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایسنا: علی اکبر آقایی در رابطه با بحث مهمی که روزهای اخیر در مجلس در خصوص عدم رای اعتماد مجلس به کاندیدای معرفی شده از سوی دولت برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مطرح شد، بیان کرد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از وزارت‌خانه‌هایی است که به طور مستقیم با امر علم و دانش پژوهی در میان قشر تحصیل کرده و جوان جامعه ارتباط دارد و در طول این مدتی که بدون وزیر اداره می شود اصلا به صلاح فضای علمی کشور نیست.

آقایی خاطرنشان کرد: بالطبع وزیر اختیاراتی دارد که سرپرست آنها را ندارد و باید برای برونرفت از این وضع، مجلس و دولت با تعاملی دوسویه فردی با خصوصیات مدنظر هردو قوه را به وزیری این وزارتخانه حساس کشور منصوب کنند.

کاهش اخیر قیمت نفت در بازارهای جهانی و پیامدهای آن در اقتصاد کشور، موضوع دیگری بود که نمینده مردم سلماس در مجلس این گونه آن را تشریح کرد: نبود اتحاد میان کشورهای عضو اپک از طرفی و دونگانگی در نظرات اعضا که به نظر میرسد از سوی مافیای ثروت و قدرت جهانی به وجود آمده، دلایل اصلی این کاهش قیمت است و هدفی جز تاثیر بر بودجه و اقتصاد ملی و ایجاد اختلال در روند اجرای پروژه های کشورمان ندارد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به روند افزایش سهم صادرات غیرنفتی نسبت به سالهای گذشته و کاهش وابستگی بودجه کشور به درآمدهای حاصل از فروش نفت، ملت ما با اراده استوار خود این تحریم ها و توطئه ها را خنثی خواهند کرد.

آقایی در خصوص لایحه انتخاب شهرداران توسط مردم، ضمن اعلام مخالفت خود با این طرح، گفت: هم اکنون روند انتخاب شهردار توسط شوراهای اسلامی شهرها، روندی خوب و منطقی است که مردم با رای به شوراها نمایندگان خود را تعیین می کنند و این اعضا به عنوان نمایندگان مردم، شهردار را پس از بررسی صلاحیت های علمی و عملی، انتخاب می کنند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ آبان ۹۳ ، ۱۲:۵۳
نویسنده

برگزاری راهپیمایی 13 آبان متقارن با روز عاشورا درسلماس

فرماندار شهرستان سلماس گفت: راهپیمایی روز 13 آبان متقارن با روز عاشورا درسلماس برگزار خواهد شد.

به گزارش سلماس خبر به نقل از خبرگزاری ایسنا: مسعود حاجی علیلو در نشست هماهنگی مراسم روز 13 آبان در سالن اجتماعات فرمانداری سلماس اظهار داشت: فلسفه انقلاب اسلامی و روحیه قیام 13 آبان، برگرفته از پیام آزادگی و مقاومت نهضت عاشورا بود.

حاجی علیلو گفت: اکنون که ایام محرم با این وقایع تاریخی مقارن شده، باید فرصت را مغتنم شمرده و در زمینه آگاهسازی جوانان در مورد توطئه های دشمنان نظام و دلیل مقاومت چندین ساله انقلاب در برابر این دشمنی ها، تمام تلاش خود ا به کار گیریم.

وی بیان کرد: 13 آبان ماه، مجالی ارزشمند برای گرامیداشت یاد شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با تاسی از حماسه جانبازی های میدان کربلا است و باید تلاش شود بهترین استفاده از این فرصت در زمینه تبیین فرهنگ ایثارحسینی به آحاد مردم به خصوص جوانان انجام پذیرد. .

فرماندار سلماس ادامه داد: با توجه به تقارن سیزدهم آبان ماه امسال با عاشورای حسینی، این راهپیمایی، در 13 آبان ماه ساعت 9 صبح در میدان توحید با حضور دانش آموزان، دانشجویان، طلاب و مردم شهرستان برگزار می شود.

حاجی علیو خاطرنشان کرد: تجمع عزاداران حسینی و ابراز انزجار هیئات و دستجات عزاداری دانش آموزی و دانشجویی از ظلم و استکبار جهانی در مراسم عاشورای امسال، یکی از باشکوه ترین و پرشورترین مراسمات ملی و مذهبی را در کشور رقم خواهد زد و تمامی دستگاه های مربوط باید در زمینه برنامه ریزی جهت برگزاری هرچه باشکوه تر این مراسم تمام تلاش خود را به کار گیرند.

انتهای پیام/

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ آبان ۹۳ ، ۱۴:۱۱
نویسنده